خرید از دیجی کالا

راهنمای خرید و قیمت عینک آفتابی زنانه و مردانه مارک دار

خرید عینک آفتابی اصل

جالب است بدانید که این روزها خریداری کردن عینک آفتابی به یکی از اولویت ها در زندگی هر شخص مبدل شده است. با گذر زمان و با نازک تر شدن لایه ازون ۲ عضو حساس پوست و چشم بیشتر از قبل در معرض خطر اشعه های مضر آفتاب قرار خواهند گرفت و در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی امکان دارد اثرات زیان آوری را ایجاد کنند. در واقع استفاده از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب از آسیب های احتمالی به این ۲ عضو حساس جلوگیری خواهد کرد.

در این مقاله بنا داریم به شما عزیزان نکاتی را برای خریداری کردن عینک آفتابی مناسب و ممانعت از آسیب به چشم هایتان یادآور شویم. حتما در حین خرید عینک آفتابی اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کند ظاهر یک عینک به شمار می آید. ولی زیبایی در یک عینک آفتابی همه چیز نخواهد بود. به صورت کلی یک عینک آفتابی استاندارد میبایست بتواند به درستی از چشمان شما مقابل اشعه خورشید محافظت کند و در واقع عینک هایی که محافظتی از چشم شما نمی کنند، هر چقدر هم که زیبا باشند ارزش خریداری کردن را نخواهند داشت.

معیارهای خرید عینک آفتابی

چه بودجه ای را برای خرید عینک آفتابی اختصاص دهیم؟

در حقیقت کیفیت یک عینک آفتابی را نمی توان از روی قیمت آن تضمین کرد ولی این دو رکن به هر حال به هم مرتبط میباشند. ولی بسیاری از مواقع پیش آمده که خرید عینک آفتابی با قیمت ارزان تر همان ویژگی های یک عینک آفتابی گران قیمت را دارد و حتی از طول عمر بالاتری نیز برخوردار است. البته این امروزه توجه به برند موجب انتخاب های اشتباه و هزینه های بیهوده زیادی در میان افراد می شود. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم حتی چنانچه به دنبال خرید عینک آفتابی با برند معروف هستید، از یک جای مطمئن آن را خریداری کنید و به هیچ وجه فقط به قیمت آن بسنده نکنید.

محافظت در برابر اشعه ماورابنفش یا UV

ویژگی که در بیشتر عینک های آفتابی دیده می شود نگهداری کردن چشم در مقابل اشعه UV است که به راحتی و با تاباندن نور ماورابنفش به شیشه مشخص می شود. شیشه یک عینک دودی مناسب باید بتواند تا ۹۹ درصد از اشعه های مضر را کند و اجازه ندهد به چشمان شما برسد. برای نمونه شیشه عینک آفتابی هایی که دارای UV400 هستد، قادرند از چشمان شما در برابر اشعه های مضر تا ۴۰۰ نانومتر محافظت کنند و این محافظت فوق العاده به حساب می آید.

رنگ شیشه عینک های آفتابی

رنگ شیشه های عینک آفتابی تاثیر چندانی در رسیدن و یا نرسیدن اشعه های مضر به چشم شما نخواهد داشت، ولی چیزی که حائز اهمیت می باشد، تشخیص رنگ محیط اطراف شما بعد از استفاده از عینک آفتابی است. برای مثال افرادی که از شیشه های زرد و یا صورتی استفاده می کنند در تشخیص چراغ های راهنما دچار مشکل خواهند شد و بهتر است از رنگ هایی استفاده کنند که در این موارد مشکلی ایجاد نکند. شیشه های سبز، قهوه ای و خاکستری به نظر گزینه های مناسبی برای استفاده این مدل از افراد و یا بصورت کلی عوام می باشند. شیشه های دودی و مشکی نیز که با استقبال بی نظیری همراه می باشند و از جمله رنگ هایی هستند که تاثیری در تفکیک رنگ محیط اطراف شما ندارند.

خرید عینک آفتابی ارزان

شیشه عینک آفتابی

شیشه عینک یکی از مهم ترین اجزای یک عینک آفتابی به حساب می آید. توجه داشته باشید که شیشه عینک می بایست با دقت و توجه بسیار تراش خورده باشد. برای اطمینان از این کار توصیه می کنیم در حین خرید عینک آفتابی مورد نظرتان را با فاصله معینی از چشمان خود قرار دهید، و سر خود را به جلو و عقب حرکت دهید. دیدن هر گونه شکستگی در تصویر پشت عینک آفتابی به این معنی خواهد بود که شیشه آن عینک غیر استاندارد می باشد.

عینک آفتابی های پلاریزه

در واقع این قابلیت نیز در خرید عینک آفتابی بسیار مهم به شمار می آید، لزوما برای افراد که اهل شنا و استخر هستند و یا به اسکی می روند. پلاریزه بودن شیشه های یک عینک افتابی موجب خواهد شد که نور هایی که از سطوح مختلف منعکس می شود به چشم شما برخورد نکند و به آن نرسد و توسط شیشه عینک جذب شود و در نتیجه ناراحتی در چشمان شما ایجاد نخواهد کرد.

 

اندازه عینک آفتابی

همانطور که پیش تر گفته شد خرید عینک آفتابی میبایست به شکلی باشد که بتواند از چشمان شما محافظت کند، پس عینک های آفتابی که دارای سایز بزرگ تری می باشند به نظر گزینه مناسبی به شمار می آیند. عینک هایی که در حین قرار گرفتن بر روی چشمان شما تا روی استخوان های گونه تان را می پوشاند گزینه مناسبی است.

انتخاب عینک آفتابی بر اساس فرم صورت

انتخاب عینک آفتابی بر اساس فرم صورت

از رنگ ویژگی های فنی عینک که بگذریم میبایست نکته دیگری را نیز مورد توجه داشته باشیم و آن هم توجه به فرم صورت افراد است. در حقیقت خرید عینک آفتابی که با فرم صورت شما متناسب نباشد موجب ایجاد ظاهری بد فرم در صورت شما می شود. در ابتدای امر باید فرم صورت خود را بشناسید و سپس عینکی متناسب با نوع صورت خود انتخاب کنید. برای اینکار همراه با سایت ما باشید تا با انواع صورت و موارد مرتبط با آن آشنایتان کنیم:

 صورت های بیضی

خبر خوش برای افرادی که دارای صورت بیضی هستند، این است که ایده آل ترین فرم صورت مربوط به آن می باشد. استفاده از عینک هایی که دارای فریم با عرض زیاد می باشند برای این افراد مناسب است. فرم عینک های نظیر ویفرر، خلبانی، چند ضلعی، پروانه ای، مستطیل و مربع برای این دسته از افراد انتخاب مناسبی به حساب می آید.

صورت های گرد

می توان عنوان کرد که این دسته از اشخاص باید از عینک هایی استفاده کنند که صورتشان را باریک و کشیده نشان دهد. عینک هایی که فریم زاویه دار دارند و باریک می باشند برای این افراد گزینه مناسبی تری به حساب می آید. از این نوع عینک ها می توانیم به عینک های خلبانی، پروانه ای، مربع و مستطیل اشاره داشته باشیم.

صورت های مربعی

در حقیقت چهره های مربعی نیز بهتر است از عینک هایی استفاده کنند که صورتشان را باریک و کشیده تر نشان دهد. فریم های باریک و با عرض زیادتر و همینطور عینک های منحنی گزینه مناسبی برای این افراد به شمار می آید. از این مدل عینک ها قادر هستیم به عینک های با فرم های خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، بیضی، گربه ای و پروانه ای اشاره داشته باشیم. این عینک ها زاویه صورت شما را کمتر خواهد کرد.

صورت های مستطیل

فریم های با عمق بیشتر برای افراد با صورت های مستطیل مناسب تر به حساب می آید. دسته های تزیین شده و پل عینک کوتاه از گزینه های مناسب برای این دسته از افراد می باشد. افرادی که صورت های مستطیلی دارند معمولا صورتشان کشیده میباشد و استفاده از این نوع از عینک های آفتابی از این کشیدگی خواهد کاست. از جمله این عینک ها می توانیم به مدل های خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، چند ضلعی، گربه ای، بیضی و پروانه ای اشاره کنیم.

صورت های لوزی یا الماسی

نوع دیگری از فرم صورت، الماسی می باشد که این افراد اغلب گونه های برجسته ای دارند. چنانچه صورت شما عزیزان فرم الماسی دارد، فریم بدون لبه و عینک های گربه ای، خلبانی، بیضی و گرد را در لیست عینک های انتخاب خود قرار دهید. افرادی که دارای صورت های لوزی میباشند میبایست از عینک آفتابی هایی استفاده کنند که از برجستگی گونه هایشان کم کند.

صورت های مثلثی

صورت های مثلثی اغلب دارای پیشانی با عرض کمتر نسبت به قسمت پایینی صورت می باشند. این گونه اشخاص می بایست از عینک آفتابی هایی استفاده کنند که عرض پیشانی آن ها را بیشتر نشان دهد. استفاده از عینک های تزئین شده و یا عینک هایی که در قسمت بالایی فریم دارای جزئیات زیادی هستند برای این دسته از افراد به نظر گزینه مناسبی تر محسوب می شود. خرید عینک آفتابی هایی با فرم های خلبانی، گربه ای، کلاب مستر، بیضی، چند ضلعی و مستطیل بهترین گزینه ها برای این فرم از صورت به شمار می آید.

صورت های قلبی

این نوع از صورت ها اغلب دارای پیشانی عریض و چانه زاویه دار هستند. برای این گونه از چهره ها استفاده از فریم رنگ روشن و یا بدون فریم بسیار مناسب تر می باشد. از مدل فریم های مناسب برای این نوع از صورت ها قادر هستیم به فریم های خلبانی، چند ضلعی، گرد، مربع، پروانه، ویفرر و مستطیل اشاره داشته باشیم.

نکاتی که گفته شده یک راهنمای کامل برای خرید عینک آفتابی مناسب برای صورت شما دوست عزیز می باشد. با به کار بردن این نکات در زمان انتخاب یک عینک آفتابی قادر هستید بدون نیاز به نظر خواهی از دیگران عینکی متناسب با مدل صورت و همچنین یک محافظ مطمئن برای چشمان خود انتخاب نمایید. امیدوارم از این مطلب کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن