خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی الکساندرا اصل دیجی کالا

در ابتدای امر ذکر این نکته ضروری است که در واقع دستگاه لیزر مو های زائد خانگی محصولی می باشد که این روز ها در میان تعداد زیادی از افراد مرسوم شده است. مطمئنا شما عزیزان نیز تا کنون با این دستگاه های پر کاربرد در سایت ها و فروشگاه های متفاوت مواجه شده اید. ولی شاید استفاده از این دستگاه را به منظور از بین بردن مو های زائد توصیه نکنید. در حقیقت این به علت نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی در خصوص با این دستگاه می باشد، ولی باید در نظر داشته باشید که دستگاه لیزر مو های زائد خانگی نمونه کوچک شده دستگاه های مو های زائد موجود در کلینیک ها محسوب می شود. با استفاده از این دستگاه بدون داشتن تجربه نیز قادر خواهید بود مو های زائد خود را در منزل از بین ببرید. می توان عنوان کرد که در واقع تمامی نکات ایمنی جهت کسب نتیجه بهتر و بدون ایجاد آسیب و سوختگی بر روی پوست شما در لیزر های خانگی رعایت شده است.

قیمت و خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی الکساندرا اصل دیجی کالا

 

راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی – پر فروش ترین لیزر های خانگی در ایران

در ادامه این مقاله کاربردی و جامع از سری مقالات سایت ما قصد داریم توضیحات کامل تری را در خصوص با دستگاه لیزر مو های زائد خانگی برای شما عزیزان عنوان کنیم، بنابراین در ادامه این مطلب همراه با ما بمانید.

در این قسمت از مقاله باید به این نکته اشاره داشته باشیم که در واقع رشد بیش از اندازه مو ها در برخی از بخش های بدن و هم چنین مو های زائد صورت از جمله مشکلاتی به حساب می آید که از گذشته تا به امروز هم در خانم ها و هم در آقایان دیده شده و خواهد شد. شایان ذکر است که تعداد زیادی از افراد بیشتر اوقات به دنبال راه هایی به منظور از بین بردن دائمی مو های زائد خود می باشند. استفاده از روش هایی مانند کرم های موبر، اپیلاسیون، ژیلت و … که بسیاری از این روش ها دردناک می باشند و یا موجب ایجاد حساسیت های پوستی می شوند، بسیار متدوال و مرسوم به حساب می آید. ولی آیا راهی به منظور از بین بردن همیشگی این مو ها وجود خواهد داشت؟

در همین ابتدای مقاله بهتر است موضوعی را برای شما روشن کنیم. حذف مو های زائد هیچ وقت دائمی نخواهد بود. چنانچه به کلینیک های رفع مو های زائد نیز مراجعه کرده باشید، این موضوع را به شما می گویند که بعد از پایان دوره درمان باید هر ۶ ماه یک بار دوباره به کلینیک مراجعه کنید و عمل لیزر را انجام دهید. لازم به ذکر است که البته این به این معنی نخواهد بود که لیزر بر روی مو های بدن شما بی تاثیر خواهد بود، لیزر کردن مو های شما عزیزان را کم و نازک خواهد کرد، اما تاثیر دائمی وجود نخواهد داشت و این هم به علت فعالیت فولیکول ها می باشد که هیچ گاه قطع نخواهد شد.

اجازه بفرمایید این مسئله را با یک مثال برای شما عزیزان روشن تر کنیم، در واقع فردی که به کلینیک رفع مو های زائد مراجعه می کند در مدت بین جلسه ۱ تا ۲ لیزر شاهد تغییرات فوق العاده ای در کاهش مو های زائد منطقه تحت درمان خواهد شد. شایان ذکر است که در حقیقت تعداد زیادی از افراد با دیدن این تغییرات دیگر به کلینیک ها مراجعه نخواهند کرد، ولی می بایست در نظر داشته باشید که این تغییرات دائمی نخواهد بود و در صورت عدم مراجعه دوباره به حالت پیشین خود بر خواهد گشت. بنابراین پیشنهاد می شود که طول درمان خود را کامل نمایید. بعد از طی ۶ جلسه درمان (تعداد جلسات درمان بیشتر به نوع مو و پوست شما عزیزان وابسته خواهد بود) تغییرات به شکل محسوسی قابل مشاهده است. ولی بعد از گذشت ۶ ماه می بایست عمل لیزر کردن را دوباره تمدید نمایید تا شاهد رشد دوباره مو های زائد خود نباشید.

ولی صحبت ما در مورد دستگاه های موجود در کلینیک های زیبایی نخواهد بود، در حقیقت روی صحبت ما با آن دسته از افرادی خواهد بود که قصد دارند در منزل و بدون صرف هزینه های گزاف از شر مو های خود خلاص گردند. دستگاه لیزر مو های زائد خانگی وسیله ای مناسب برای این افراد به حساب می آید.

در نظر داشته باشید که دستگاه لیزر مو های زائد خانگی، در حقیقت دستگاه هایی مشابه دستگاه های لیزر موجود در کلینیک به حساب می آیند ولی در اندازه کوچک تر، عملکرد ضعیف تر و طول دوره درمان کمی طولانی تر.

ولی در واقع این موضوع ضعف این دستگاه ها به شمار نخواهد آمد؛ ضعیف تر بودن تابش های این دستگاه ها به این علت خواهد بود که افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند امکان دارد تجربه کافی در استفاده از دستگاه لیزر نداشته باشند و در نتیجه در صورت قوی بودن دستگاه موجب ایجاد اثراتی مثل سوختگی و ایجاد لک در پوستشان خواهد شد.

انواع دستگاه لیزر

در ادامه این مقاله باید خدمت شما عزیزان عنوان کرد که در حقیقت زمانی که برای نخستین بار لیزر به بازار وارد شد؛ توانست نظر تعداد زیادی از افراد را به خود جلب کند، لیزر های یاقوت یا روبی و لیزر Nd:YAG جزو اولین لیزر ها بودند. این لیزر ها تا حدودی توانستند پاسخ گوی احتیاجات افراد باشند ولی با پیشرفت تکنولوژی این لیزر ها کنار گذاشته شدند و لیزر هایی تحت عنوان لیزر های دایود و الکساندرایت جایگزین آن ها شدند که طول موج های اختصاصی ساطع می کردند. در واقع با گذشت زمان نوع دیگری از لیزر ها با نام لیزرهای IPL نیز به بازار وارد شدند که در ادامه به بررسی ویژگی و قابلیت های هر یک خواهیم پرداخت، بنابراین در ادامه این مقاله کاربردی و جامع همراه با سایت ما باشید.

فناوری که در هر یک از این نوع از لیزر ها موجود بود با یک دیگر متفاوت خواهد بود. در ادامه محتوا، توضیح مختصری در خصوص با هر یک از این مدل ها آورده ایم:

دستگاه لیزر  ND-YAG

این لیزر به منظور استفاده افرادی که دارای پوست های تیره هستند بسیار مناسب محسوب می شود. در حقیقت لیزر های  ND-YAG  به شکل نقطه ای عمل می کنند. در نتیجه به منظور استفاده در سطوح وسیع چندان مناسب به شمار نخواهند آمد. البته امروزه استفاده از این نوع از لیزر ها چندان رایج و مرسوم نیست.

دستگاه لیزر الکساندرایت

جا دارد عنوان کنیم که در حقیقت لیرز الکساندرایت که پیش تر بیشتر مورد توجه تعداد زیادی از افرادی که به منظور پاک سازی مو های زائد خود به کلینیک ها مراجعه می کردند قرار گرفته بود، طول موجی برابر با ۷۵۵ نانو متر از خود ساطع می کند. در نظر داشته باشید که این طول موج از طول موجی که لیزر های دایود تولید می کنند، پایین تر به حساب می آید. این نکته را نیز حتما مد نظر خود داشته باشید که این نوع از لیزر به منظور استفاده افرادی که دارای پوست متمایل به تیره هستند پاسخ گو نخواهد بود.

شایان ذکر است که در واقع از حیث علمی ثابت شده است که طول موج های کوتاه تر به منظور استفاده افرادی که پوست روشنی دارند موثر تر عمل خواهد کرد، در نتیجه افرادی که دارای پوستی با درجه روشنایی ۱ تا ۴ می باشند کاندیدای مناسبی برای این نوع از لیزر به حساب می آیند. یکی از مزایایی لیزر های الکساندرایت این است که اشعه را در سطح بیشتری به پوست شما عزیزان می تاباند در نتیجه درمان با سرعت تر انجام خواهد شد. ولی به صورت کلی این نوع از لیزر مناسب افراد با پوست روشن است. لیزر الکساندرایت بیشتر در کلینیک های رفع مو های زائد به کار برده می شود.

دستگاه لیزر دایود

در رابطه با دستگاه لیزر دایود می توان این طور بیان کرد که در حقیقت لیزر های دایود بعد از لیزر الکساندرایت وارد بازار شده اند و همین طور این لیزر به خوبی توانسته است جایگزین الکساندرایت شود، البته بعضی از افراد هنوز هم طرفدار لیزر های الکساندرایت می باشند ولی به صورت کلی این لیزر ها محبوبیت کمی دارد.

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در واقع لیزر دایود طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ ساطع می کند. این طول موج بلند موجب خواهد شد تا اشعه لیزر به عمق بیشتری نفوذ کرده و در نتیجه از آسیب رسیدن به رنگ دانه های موجود در پوست ممانعت به عمل خواهد آورد و به دنبال آن از ایجاد لک های پوستی جلوگیری خواهد کرد.

توجه داشته باشید که لیزر های دایود به منظور استفاده افراد دارای پوست متوسط تا تیره مناسب تر به شمار می آید. این لیزر بر نواحی که دارای مو های تیره تر هستند موثر تر عمل خواهد کرد.

دستگاه لیرز  IPL 

این نوع از دستگاه های لیزر مو های جزو کم خطر ترین نوع لیزر ها به حساب می آید که قادر هستید با هر نوع پوستی از آن استفاده نمایید. البته انواع گوناگونی از این نوع لیزر موجود است که به منظور مصارف گوناگونی مثل از بردن لک های پوستی و مواردی به این شکل، مورد استفاده قرار می گیرد. در انتهای این بخش از مقاله و در خصوص با لیزر های ipl باید در نظر داشته باشید که این لیزر برای از بین بردن مو های زائد در سطح وسیع بسیار مناسب تر خواهند بود.

تفاوت دستگاه لیزر مو های زائد خانگی و لیزر های کلینیکی

همان طور که پیش تر نیز خدمت شما عزیزان گفته شد، تمامی لیزر ها چه خانگی و چه لیرز های موجود در کلینیک ها یک فرآیند را انجام خواهند داد و آن هم تاباندن پالس های نوری به فولیکول های مو، تضعیف و در صورت ادامه از بین بردن آن ها می باشند. در حقیقت می توان عنوان کرد که عمل جذب به وسیله رنگدانه هایی انجام خواهد شد که در داخل فولیکول های مو قرار دارند، به همین علت است که می گویند لیزر در نواحی دارای مو های ضخیم و پر رنگ تر بهتر عمل می کند.

ولی تفاوتی که در دستگاه لیزر مو های زائد خانگی و کلینیکی وجود دارد این است که لیزر های خانگی معمولا به شکلی طراحی شده اند که آسیبی را به پوست شما عزیزان وارد نکنند و استفاده از آن ها به گونه ای است که بدون کمک گرفتن از دیگران قادر می باشید به سادگی از آن ها استفاده نمایید.

استفاده از لیزر مو های زائد برای خانم های باردار

استفاده از دستگاه های لیزر به منظور استفاده بعضی از افراد بهتر است انجام نشود. مثل کسانی که پوست خود را برنزه کرده اند و یا زنان باردار و یا زنان شیرده و یا …

البته استفاده نکردن از لیزر به منظور استفاده زنان باردار ثابت نشده ولی امکان دارد به علت تابش اشعه های لیزر تاثیر منفی بر روی جنین و مادر داشته باشد. بهتر است بنا به احتیاط استفاده از لیرز را در دوران بارداری و یا شیر دهی، به هیچ عنوان انجام ندهید.

همینطور در ادامه باید عنوان داشت که افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند، می بایست تا زمان از بین رفتن رنگ بدن صبر کنند. چرا که امکان دارد موجب ایجاد لک های پوستی در بدن این افراد شود.

از دستگاه های لیزر خانگی در چه مناطقی می توان استفاده نمود؟

توجه داشته باشید که معمولا انواع گوناگونی از دستگاه لیزر خانگی در بازار موجود می باشند. پیش از استفاده از لیزر مو های زائد خانگی خود حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه فرمایید، چرا که موارد استفاده و مناطقی که مجاز به استفاده از لیزر می باشد، در آن مشخص شده است و شما عزیزان با توجه به آن، راحت تر و مناسب تر قادر به استفاده از این محصول خواهید بود. معمولا در تمامی لیزر ها عنوان شده که از این دستگاه در مناطقی مثل سینه که مستعد سرطان می باشند، استفاده نشود. البته چنانچه در داخل دفترچه آن محدودیتی برای این نواحی ذکر نشده بود قادر خواهید بود از آن استفاده نمایید.

آیا در زمان استفاده از دستگاه لیزر مو های زائد خانگی، می بایست از عینک مخصوص لیزر استفاده نماییم؟

این نکته را مد نظر داشته باشید که به صورت کلی و در کلینیک ها زدن عینک در زمان لیزر کردن ضروری محسوب می شود، ولی لیزر هایی که در منزل استفاده می شود نیازی به استفاده از عینک ندارند. اشعه ای که از این لیزر ها ساطع می شود اغلب در حدی قوی نیستند که موجب آسیب به چشم شوند. البته چنانچه در داخل دفترچه راهنمای لیزر استفاده از عینک تاکید شده بود حتما در زمان لیزر کردن آن را به چشمان خود بزنید و سپس مشغول به کار شوید. این نکته را هم نیز در خصوص با این موضوع در خاطر خود داشته باشید که در حقیقت در بعضی از لیزر ها عینک های ویژه ای به منظور محفاظت از چشم قرار داده شده است.

 

سوختن پوست در اثر استفاده نادرست از لیزر مو های زائد:

در ابتدای این بخش باید گفت که در واقع این عارضه در هر نوع لیزری ممکن است رخ دهد. لیزر ها اشعه هایی ساطع می کنند که تا عمق فولیکول ها به داخل پوست نفوذ می کند. در صورتی که درجه لیزر به صورت درست و متناسب با رنگ و نوع پوست تنظیم نشود، امکان دارد سوختگی در پوست شما ایجاد نماید. شایان ذکر است که در حقیقت افرادی که در کلینیک های لیزر کار می کنند معمولا با توجه به مهارتی که دارند درجه ای را متناسب با پوست شما انتخاب خواهند کرد که در پوست شما عزیزان مشکلی ایجاد نکند. ولی در لیزر های خانگی به علت نداشتن تجربه افراد استفاده کننده قابلیت قرار داده شده است و آن هم سنسور تشخیص رنگ پوست است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

میزان اثر بخشی لیزر های خانگی

همان طور که پیش تر هم خدمت شما عزیزان بیان شد، استفاده از  لیزر مو های زائد چه از نوع کلینیکی و چه از نوع خانگی اثر بخشی قطعی و همیشگی در از بین بردن مو های زائد ندارند و عملی که انجام می دهند کاهش سرعت رشد و تعداد مو ها می باشد. و حتی در مواردی شاهد کم رنگ تر شدن و نازک تر شدن مو ها نیز می باشید. این نکته را در خاطر خود داشته باشید که این اثر بخشی در لیزر های خانگی و کلینیکی هر دو به یک صورت انجام می شود. شاید فقط تفاوتی که بتوان در مورد این دو نوع لیزر دانست، اثر بخشی طولانی تر لیزر های خانگی نسبت به لیزر های کلینیک محسوب می شود و این که تعداد دفعات مورد نیاز به منظور درمان امکان دارد بیشتر باشد.

بهترین دستگاه لیزر مو های زائد کدام است؟

در ارتباط با این که بهترین دستپاه لیزر مو های زائد کدام یک می باشد در ابتدا باید عنوان کرد که در واقع لیزر یک اشعه تک رنگ و تک طول موج است که به وسیله دستگاه های مخصوص به سطح بدن تابیده می شود. این نور ساطع شده موجب خواهد شد تا فولیکول های مو که منبع اصلی رویش مو به حساب می آیند تخریب شده و ضعیف شود. ولی آن چه که موجب جذب اشعه ها می شود فولیکول ها نخواهند بود، بلکه رنگ دانه های ملانینی می باشند که در داخل مو یافت می شوند. به همین علت در بیشتر مکان هایی که مو های نازک دارند و یا افرادی که مو های روشن و نازکی دارند اثر گذاری کم تر خواهد بود و بر عکس در مناطقی که مو های ضخیمی رشد کرده اند اثر گذاری لیزر بیشتر به حساب می آید.

در ادامه باید گفت که طبق تجربیات افرادی که به دنبال از بین بردن مو های زائد خود بوده اند، هیچ کدام از روش های از بین بردن مو های زائد نتوانسته آن ها را به صورت کامل و همیشگی راضی کند. این افراد استفاده از لیزر را بهترین راه درمان دانسته اند. ولی در این میان این که کدام دستگاه قادر هست اثرات مثبتی بر روی مو های زائد شما داشته باشد خود امری است که می بایست به صورت مفصل به آن پرداخته شود. این موضوع در حقیقت چیزی است که بیشتر افراد به دنبال آن خواهند بود. در ادامه، نکات و مواردی را برای استفاده شما عزیزان آورده ایم که با دانستن آن ها قادر باشید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نوع لیزر : الکساندرایت   –   طول موج : ۷۵۵ نانومتر   –   مناسب برای : افراد دارای پوست روشن تا متوسط

نوع لیزر : دایود   –   طول موج : ۸۱۰ نانومتر   –   مناسب برای : افراد دارای پوست متوسط تا تیره

نوع لیزر : ND-YSG   –   طول موج : ۶۴۴۴ نانومتر   –   مناسب برای : افراد با پوست تیره

نوع لیزر : IPL   –   طول موج : نور چند طول موجی   –   مناسب برای : مناسب برای تمامی افراد

در حقیقت در نظر داشته باشید که لیزر های IPL فلش لامپ های زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent  ایجاد خواهند کرد. در ارتباط با این نوع از لیزر به خاطر داشته باشید که در حقیقت این لیزر ها با ساطع کردن پالس های نوری در طول موج های گوناگون موجب از بین رفتن مو های زائد خواهند شد.

منبع تغذیه در لیزر های خانگی

در خصوص با منبع تغذیه در لیزر های خانگی باید عنوان کرد که در حقیقت منبع تغذیه در دستگاه های لیزر مو های زائد خانگی با ۲ روش خواهد بود: یکی باتری های شارژی و دیگری برق خانگی. البته این طور بیان می شود که استفاده از باتری های شارژی از ایمنی بالا تری برخوردار خواهد بود ولی لیزر هایی که با باتری کار می کنند زمان استفاده شان کم تر است. به عنوان مثال در لیزر های تریا ۴X  از زمانی که شارژ دستگاه صفر می شود تا زمان شارژ کامل آن ۲ ساعت به طول خواهد انجامید و مدت زمان قابل استفاده فقط ۳۰ تا ۴۵ دقیقه خواهد بود و این موجب خواهد شد تا مجبور شوید زمان زیادی را صرف لیزر کردن نمایید، ولی در مقابل می توانید آن را با خود به هر جا ببرید. به هر حال این موضوع کاملا سلیقه ای به حساب می آید و شما عزیزان چنانچه خواهان این نوع از لیزر ها نیستید می توانید با رعایت قوانین ایمنی از دستگاه های لیزری که به صورت مستقیم به برق وصل می شوند استفاده نمایید.

تعداد شات در لیزر های خانگی

در خصوص با این موضوع در ابتدا باید به این مطلب اشاره داشت که به منظور خروج شات از داخل دستگاه لیزر اغلب دکمه ای قرار داده شده است که با فشردن آن اشعه از داخل پنجره تابش به سطح پوست شما عزیزان تابانده می شود. هر بار که این اشعه با فشردن دکمه به پوست شما تابیده می شود را یک شات یا پالس می گویند، البته برخی از دستگاه های لیزر این دکمه را در خود ندارند و فقط در صورتی که پنجره تابش در تماس مستقیم با سطح پوست شما عزیزان قرار بگیرد به صورت اتوماتیک اشعه را ساطع خواهند کرد. در حقیقت باید عنوان کرد که تعداد شات در دستگاه های لیزر خانگی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در همین راستا به شما عزیزان توصیه می کنیم لیزر هایی را انتخاب نمایید که دارای شات نا محدود باشند. البته داشتن شات های محدود نیز علتی بر بد بودن دستگاه لیزر نخواهد بود ولی شاید بعد از گذشت چند سال مجبور به تعویض آن گردید اما در عین حال می توانید آن ها را با قیمت پایین تری تهیه نمایید.

تعداد سری لیزر های مو های زائد خانگی

در نظر داشته باشید که همیشه در خصوص با خرید این محصولات، تعداد سری در لیزر نیز برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. سری هایی که در داخل دستگاه های لیزر موجود می باشند به منظور استفاده در نواحی گوناگونی مانند بدن، صورت و منطق محدود مورد استفاده قرار می گیرند که این قابلیت در برخی از لیزر ها موجود نیست. البته با تمیز کردن سری لیزر می توانید از یک سری نیز جهت نواحی مختلف استفاده نمایید.

سنسور تشخیص رنگ پوست

در انتهای این مقاله جذاب، کامل و کاربردی از سری مقالات سایت ما باید به این نکته اشاره کنیم که در حقیقت در لیزر های خانگی به علت نداشتن مهارت کافی فرد استفاه کننده در تنظیم میزان درجه تابش اشعه، سیستمی تحت عنوان سنسور تشخیص رنگ پوست قرار داده شده است. این سیستم به وسیله پنجره ای که مخصوص تشخیص رنگ پوست می باشد عمل خواهد کرد. در همین راستا کافی است سنسور موجود در دستگاه لیزر مو های زائد خانگی خود را بر روی محلی که قصد لیزر کردن آن را دارید بگذارید تا رنگ پوست شما عزیزان را تشخیص دهد و میزان درجه تابش به شکل اتوماتیک به وسیله دستگاه لیزر مشخص شود.

لازم به ذکر خواهد بود که این درجه ها در لیزر ها معمولا در ۵ یا ۶ سطح قابل تنظیم خواهد بود. در ارتباط با این موضوع توصیه می شود در اولین استفاده از درجه های کم تر استفاده نمایید و در دفعات بعدی در صورتی که می توانید درد آن را تحمل کنید و در پوستتان سوختگی ایجاد نمی شود آن را در درجه های بالا تر تنظیم نمایید. امیدواریم که از این مطلب کامل و کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن