خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین دستگاه وافل ساز دستی پارس خزر اسنک ساز دیجی کالا

در ابتدای این مقاله باید گفت که اگر اخیرا به فکر خریداری کردن یک دستگاه وافل ساز افتاده اید به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتما این مقاله کاربردی و جامع را تا انتهای آن مطالعه کنید. لازم به ذکر است که در این مقاله این سایت بنا دارد تا نکات و مواردی را به منظور خرید دستگاه وافل سازی مناسب بیان کند.

 قیمت و خرید بهترین دستگاه وافل ساز دستی پارس خزر اسنک ساز دیجی کالا

راهنمای جامع خرید دستگاه وافل ساز

وافل در حقیقت دسری مانند پنکک است که تحت عنوان صبحانه صرف می شود، در واقع این دسر به همراه موارد مختلفی مانند کره و عسل و انواع میوه و بستنی طبخ می گردد. در شرایط کنونی امروز وافل را می توان دسری پر طرفدار در کشور ما دانست و در حقیقت به پای ثابت منوی بیشتر کافی شاپ ها و بستنی فروشی ها تبدیل گشته است. ولی این امکان وجود خواهد داشت که این دسر خوشمزه را در خانه به شکل خانگی درست کنید، در همچین مواقعی وجود یک دستگاه وافل ساز در منزل شما عزیزان قادر است بسیار کاربردی و مناسب به حساب آید. در همین راستا و به منظور انتخاب یک وافل ساز مناسب می بایست موارد و نکات زیر را مد نظر قرار داد که این موارد به شرح زیر خواهند بود :

۱) نوع وافل

در خصوص با نوع وافل باید به این نکته اشاره داشت که در هنگام خریداری کردن دستگاه وافل ساز یکی از موارد مهم و اساسی مقدار عمق صفحات دستگاه خواهد بود. در واقع می توان این طور بیان کرد که هر چه صفحات وافل ساز عمق بیشتری را دارا باشند، وافل های تهیه شده کلفت تر خواهند بود و با وافل ساز هایی که صفحات آن ها کم عمق تر هستش هم امکان تهیه وافل های نازک وجود خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که این موضوع به نوع طرز تهیه وافل مانند بلژیکی، آمریکایی و … نیز بستگی خواهد داشت.

به این نکته کلیدی توجه داشته باشید که با افزایش عمق صفحات وافل ساز حفره های به وجود آمده بر روی وافل نیز عمیق تر و گود تر می شود، در حقیقت وافل های کلفت درون آن ها نرم تر و یا در حقیقت مرطوب تر می ماند و روی آن حالت ترد و مناسبی پیدا خواهد کرد. قابل توجه است بدانید که پخت وافل های کلفت بازه زمانی طولانی تری را نیاز خواهد داشت. دستور پخت هایی مانند رسپی بلژیکی به منظور پخت وافل ساز های عمیق انتخاب بهتری به حساب خواهد آمد، ولی وافل ساز هایی که صفحات آن ها عمق کم تری دارند وافل آماده شده درون آن ها نازک تر می باشد و برای رسپی‌ هایی مانند رسپی وافل آمریکایی گزینه بهتری به حساب خواهد آمد، در همین راستا شما عزیزان می بایست ببینید که بیشتر به چه نوع وافلی علاقه دارید، کلفت یا نازک و متناسب با آن نوع وافلی که می خواهید درست کنید و در نهایت نوع دستگاه وافل را انتخاب نمایید.

 

۲) انتخاب نوع وافل ساز

در مورد انتخاب نوع وافل ساز و به صورت کلی دستگاه های وافل ساز می توان به موارد زیر اشاره داشت :

  • وافل‌ ساز چند کاره جالب است بدانید که تعدادی از دستگاه های وافل ساز، چند صفحه مجزا و قابل تعویض خواهند داشت، برای مثال از صفحه ویژه گریل یا صفحه مسطح به منظور پخت پنکیک و تخم ‌مرغ نیز برخوردار خواهند بود. در واقع می توان این طور بیان کرد که شما عزیزان با خرید این نوع از وافل ساز ها قادر خواهید بود در کنار امکان پخت وافل ساز از قابلیت های دیگری نیز برخوردار شوید. در انتهای این بخش باید گفت که چنانچه آشپزخانه شما فضای اندکی دارد بی تردید این دستگاه های وافل ساز می توانند گزینه بسیار مناسبی به حساب آیند.

  • وافل‌ساز چرخان : در خصوص با این مدل از وافل ساز ها می بایست به این نکته توجه داشت که دسته بلند در آن ها کارگذاری شده باشد به منظور اینکه این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا قادر باشید آن ها را ۱۸۰ درجه چرخش دهید. قابل توجه است که پخت وافل در این دستگاه ها یکنواخت تر محسوب می شود و هر ۲ طرف وافل به صورت کامل کریسپی و ترد می شود، به این خاطر که در شرایط عادی به صورت معمول قسمت زیرین خمیر سریع تر به رنگ طلایی تبدیل خواهد شد، ولی در شرایطی که امکان چرخاندن دستگاه وجود داشته باشد روی خمیر نیز بسیار مناسب پخته خواهد شد، هر چند که هر ۲ سمت دستگاه وافل ساز دارای المنت می باشد ولی خمیر ریخته شده درون دستگاه با توجه به نیروی جاذبه به سوی پایین کشیده خواهد شد و به همین خاطر قسمت زیرین سریع تر آماده می شود. ولی در وافل ساز های چرخان پخت هر ۲ سمت وافل به شکلی یکسان صورت خواهد پذیرفت، ولی به این نکته توجه کافی را داشته باشید که این نوع از دستگاه های وافل ساز فضای بزرگ تری را به خود اختصاص خواهند داد و همچنین یک وافل ساز خوب نمی بایست حتما چرخان خریداری شود.
  • وافل‌ ساز رو گازی در حقیقت باید این طور گفت که این مدل از وافل ساز ها امکان جای گیری بر روی شعله مستقیم را دارند و به صورت معمول از چدن طراحی و ساخته شده اند. شایان ذکر می باشد که این نوع از وافل ساز ها به غیر از استفاده در خانه به منظور استفاده در کمپینگ ها نیز گزینه مناسبی به حساب خواهند آمد.

۳) جنس صفحات

در مورد این قسمت از مقاله که مورد سوم نیز هست باید گفت که در واقع صفحات وافل ساز نیز با توجه به پوششی که دارند به ۲ گروه تقسیم بندی می شوند که به شرح زیر خواهد بود :

  • پوشش نچسب : می توان عنوان کرد که وافل ها بسیار ساده از صفحات نچسب جدا می شوند و از آن جایی که وافل ها به این صفحات نمی چسبند، تمیز کردن آن ها بسیار ساده خواهد بود، ولی می بایست به این نکته توجه داشته باشید که حتما این صفحات با دست شست و شو داده شوند و در ضمن حواستان باشد که بر روی آن ها خطی نیندازید. این را در خاطر داشته باشید که سطوحی که دارای پوشش نچسب هستند، اگر خطی روی آن ها ایجاد گردد و یا این که پوسته پوسته شوند، دیگر قابل استفاده نبوده و استفاده کردن از آن ها مضر خواهد بود.
  • پوشش چدنی : این سطوح خیلی مستحکم و مقاوم می باشند ولی به منظور ممانعت از چسبیدن وافل ها به آن ها می بایست به صورت مداوم و منظم با استفاده از روشی ویژه روغن مالی شوند. در کنار این مواردی که عنوان شود توجه داشته باشید که سطوح چدنی به منظور این که داغ شوند به مدت زمان بیشتری نیاز دارند.

۴) تعداد و شکل وافل ‌ها

دستگاه های وافل ساز تک خانه در هر بار پخت فقط یک وافل در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد، در حالی که دستگاه های وافل ساز چند خانه این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد تا خمیری که تهیه کردید را سریع تر بپزید. به صورت معمول در کافی شاپ ها دستگاه های وافل ‌ساز صنعتی چند خانه مورد استفاده قرار می گیرد و حتی برخی از دستگاه های وافل ساز صنعتی دارای چند صفحه پخت جداگانه خواهند بود.

جالب است بدانید که شکل و اندازه صفحات دستگاه وافل ساز با تفاوت خواهد داشت و انتخاب نوع دایره ای یا ۴ گوش آن ها نیز به صلیغه شخصی شما عزیزان بر خواهد گشت. برخی از دستگاه های وافل ساز همین طور دارای صفحاتی با اشکال فانتزی مانند میکی موس هستند که بی تردید به منظور تهیه صبحانه ای جذاب و دلپذیر به منظور استفاده کودکان گزینه بسیار مناسبی به حساب خواهند آمد.

۵) سرعت پخت

در خصوص با سرعت پخت در وافل ساز ها باید این طور بیان داشت که در واقع هر مدل و مارک وافل ساز ها دارای سرعت پخت گوناگونی می باشد. برخی از نمونه ها اندکی دیر آمادگی مورد نیاز به منظور شروع کار را بدست خواهند آورد، همین طور برخی از مدل های دیگر نیز بین هر بار پخت احتیاج خواهند داشت تا دوباره گرم گردند.

توجه داشته باشید که در وافل ساز های خونگی این امکان وجود خواهد داشت که تفاوت سرعت های چند دقیقه ای خیلی اهمیتی نداشته باشد، اگرچه امروزه تمامی افراد به سراغ دستگاه هایی خواهند رفت که سریع تر عمل خواهند کرد، اما در کافی شاپ ها سرعت این دستگاه بسیار مهم می باشد و این امکان وجود خواهد داشت که عدم امکان پخت سریع وافل ها باعث نارضایتی مشتریان کافی شاپ و کاهش سود شود. ولی همیشه این نکته را در ذهن خود داشته باشید که سرعت پخت بالا وقتی مهم خواهد بود که دستگاه از امکان پخت یکنواخت نیز بهره مند باشد.

۶) تنظیم دما و تایمر

در شرایطی که دستگاه وافل سازی که شما قصد خرید آن را دارید به قابلیت تنظیم دما و تایمر مجهز باشد این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد که خود میزان درجه ترد و طلایی ‌شدن را مشخص کنید، ولی ذکر این نکته نیز الزامیست که وافل ساز ها دارای محدوده دمایی گوناگونی خواهند بود. در واقع هر چقدر محدوده قابل تنظیم دستگاه گسترده تر باشد شما عزیزان ساده تر حق انتخاب پیدا خواهید کرد.

۷) امکانات جانبی

این نکته حائز اهمیت را در خاطر داشته باشید که یکی از کاربردی ترین امکانات جانبی در دستگاه های وافل ساز اخطار نوری یا صوتی به شمار می رود، در این راستا باید این طور عنوان کرد که به منظور آگاهی از پخته شدن وافل ها شما بزرگواران می بایست درب دستگاه را باز کنید ولی در شرایط عدم آماده بودن وافل ها روند پخت دچار مشکل می شود، به همین دلیل اکثر وافل ساز ها به منظور آگاهی دادن زمان پخته شدن وافل ها مجهز به اخطار نوری یا صوتی خواهند بود که بسیار کابردی و مهم می باشد، ولی در هنگام خریداری این دستگاه حتما به این موضوع توجه داشته باشید که چراغ آماده به کار دستگاه با چرغ اعلام پایان پخت فرق خواهد داشت.

در حقیقت برخی از دستگاه های وافل ساز به منظور اعلام آماده بودن وافل ها دارای هشدار صوتی هستند و این موضوع موجب خواهد شد که افرادی که دارای حواسی پرتی می باشند و به صورت کلی از یاد می برند که دسری در مرحله پخت دارند، با خیالی راحت این دستگاه مورد استفاده قرار دهند. ولی اخطار نوری نیز به صورت کفایت خواهد کرد.

۸) شیوه شست ‌و شو

در خصوص با شیوه صحیح شست و شوی این دستگاه کاربردی باید این طور بیان کرد که در واقع صفحات جدا شونده با پوشش نچسب دستگاه های وافل ساز به منظور شست ‌و شوی سریع و هرچه مناسب تر در نظر گرفته شده است، به این خاطر که به سادگی می توان این صفحات را از دستگاه جدا کرده و در سینک مورد شست و شو قرار داد. در شرایطی که نچسب باشند حتی نیازی به سابیده شدن نیز پیدا نخواهند کرد، ولی صفحاتی که قابلیت جدا شوندگی را دارا نمی باشند به منظور شست و شو شما عزیزان مشکل ساز خواهند بود و این امکان وجود خواهد داشت که حتی بعد از چند بار استفاده به صورت کلی این دستگاه ها و استفاده از آن ها را کنار بگزارد، بنابراین حتما در هنگام خرید این موضوع را نیز مد نظر خود داشته باشید تا خریدی از هر جهت مناسب را تجربه کنید. امیدواریم که مطالبی که بیان شد بدرد شما عزیزان خرده باشد و تونسته باشد از سردرگمی شما در خصوص با خرید وافل ساز جلوگیری نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن