خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین مچ بند هوشمند ارزان ورزشی سامسونگ دیجی کالا

در حقیقت چند سالی می شود که افراد به خریداری کردن مچ بند هوشمند تمایل پیدا کرده اند و این محصول به خوبی جای خود را در دل علاقه ‌مندان به دنیای تکنولوژی و ابزار های مدرن باز کرده است. تنها نیاز است تا یک نگاه جزیی به سهم رو به افزایش گجت های هوشمند پوشیدنی به خصوص ساعت و مچ بند در بازار ایران بی اندازیم تا به اثبات این نکته پی ببریم. این ۲ کالا اگر چه در کارایی خود مشابه هم هستند ولی دارای تفاوت ‌هایی نیز می باشند. در واقع خرید مچ بند هوشمند از نظر اقتصادی تقریبا به ‌صرفه ‌تر می باشد، به ویژه در صورتی که هدف شما از تهیه ابن محصول استفاده از امکانات ردیابی، حفظ اندام و برنامه های ورزشی و در مجموع استفاده از این وسیله، تحت عنوان ابزاری روتین در تمرینات ورزشی باشد. در ضمن مچ بند‌ های هوشمند در مقایسه با ساعت های هوشمند از نظر ظاهری وزن کمتری دارند و کوچک ترند و استفاده از آن ها در هنگام ورزش و تحرک، ساده تر می باشد.

قیمت و خرید بهترین مچ بند هوشمند ارزان ورزشی سامسونگ دیجی کالا

راهنمای خرید مچ بند هوشمند و پر فروش ترین مچ بند های هوشمند در ایران

پس، تهیه و خرید مچ بند هوشمند یک پیشنهاد مناسب برای اهالی ورزش و کلیه افرادی محسوب می شود که قصد دارند یک گجت هوشمند پوشیدنی شیک داشته باشند.

چنانچه خرید مچ بند هوشمند انجام دهید قادر خواهید بود بر ملاک های سلامتی بدن خود نظارت کردن و از آن ­ها آگاه گردید.

 

جالب است این نکته را مد نظر داشته باشید که امروزه شاهد انواع و اقسام مچ بند هوشمند با قابلیت های پیشرفته مختلف هستیم که انتخاب برترین آن ‌ها امری دشوار به حساب می آید. در واقع برای خرید مچ بند هوشمند، میبایست ملاک های گوناگونی همانند قدرت ارزیابی حرکات ورزشی، تعداد قدم های پیموده شده، شمارش تپش قلب، بررسی وضعیت خواب و هزینه را مدنظر قرار داد. ولی چیزی که در انتها ما را به طرف یک انتخاب درست راهنمایی خواهد کرد، خواسته هایمان در راستای خرید مچ بند هوشمند می باشد. در واقع شما عزیزان می باید محصولی که پاسخگوی نیاز های شما باشد و با معیار های شما تناسب داشته باشد خریداری نمایید تا دچار هیچ گونه مشکل یا پشیمانی نشوید.

از همین روی در این مطلب بنا داریم ابتدا به معرفی و توضیح انواع معیار ها برای خرید مچ بند هوشمند بپردازیم و سپس بهترین مدل ها برای خرید مچ بند هوشمند را معرفی نماییم. در صورتی که تمایل به خرید مچ بند هوشمند را دارید توصیه داریم که تا پایان این مقاله کاربردی همراه سایت ما باشید.

میتوان گفت که تا چند سال گذشته تعداد ضربان قلب هر فرد در روز و میزان استرس و کالری جذب شده و تعداد گام هایش در ۲۴ ساعت قابل تشخیص نبود، ولی ابزار های هوشمند مدرن روزانه یک ویژگی تازه را برای ما به ارمغان می آورند. از این رو، درخواست برای این مچ بند ها، جدیدا بسیار زیاد شده است.

یعنی در واقع دستبند های هوشمند نیز از اول همه ویژگی ها و قابلیت ها را نداشتند ولی هر روز ارتقا پیدا کردند و امروزه دیگر قادر هستند بیشتر قابلیت های ساعت ‌های هوشمند را ارائه دهند اگر چه هنوز نتوانستند به ساعت های هوشمند برسند که این امری طبیعی است.

این محصول برای رده های سنی مختلف در بازار مچ بند هوشمند وجود دارد و حتی زنانه و مردانه نیز دارد. برخی از آن ­ها زیبا طراحی شده اند و برخی دیگر تلاش کردند ویژگی های داخلی خود را ارتقا دهند. ولی بصورت کلی تمام آن ها یک کار انجام می دهند: حفظ سلامتی و تناسب اندام شما.

این گجت هوشمند امکان اندازه گیری روی میزان کالری ‌ای که مصرف کرده اید و پارامتر های سلامتی نظارت و کنترل داشته باشد. علاوه بر این فاکتور ها تعدادی از این دستبند ها، امکانات فوق العاده دیگری نیز در رابطه با سلامت بدن دارند، مچ بند های هوشمندی نیز وجود دارند که اوقات خواب و استراحت نیز کار می کنند و بدن شما را کنترل می کنند و البته قیمت آن ها یک مقدار بالا تر است.

معیار های خرید مچ بند هوشمند

ارزیابی وضعیت تناسب بدن

یکی دیگر از ویژگی های مچ‌ بند های هوشمند این می باشد که همیشه وضعیت تناسب اندام را بررسی می کنند به عنوان مثال تعداد قدم های برداشته شده در ۲۴ ساعت شما را بررسی و عنوان می کنند، میزان مسافتی که توسط شما طی شده، سطح کالری جذب شده، تعداد تپش قلب و همینطور بیانگر میزان حرکات ورزشی انجام شده مثل دویدن، دوچرخه‌ سواری و حرکات هوازی هستند. به هر میزانی که تعداد این‌ ویژگی ها در دستبند هوشمند بیشتر باشد، برای ورزشکاران استفاده آن مناسب تر خواهد بود. ولی مسئله ای که باید علاوه بر این پارامتر ها از جانب شما عزیزان لحاظ گردد، دقت اندازه ‌گیری آن در ارزیابی تمام این حرکات و فعالیت ها است. آن نوع از مچ ‌بند های هوشمند که امکان اندازه گیری میزان ضربان قلب را دارند، با دقت بیشتری فعالیت‌ های ورزشی فرد را محاسبه خواهند کرد.

مچ بند هوشمند مجهز به  GPS

شما بایست در خرید مچ بند هوشمند به ویژگی GPS اضافه ‌شده به برخی از این محصولات توجه نمایید که آن‌ ها را در ارزیابی فعالیت ‌های ورزشی مثل دوچرخه ‌سواری و کوه نوردی و پیاده روی منحصر به فرد کرده است. از این مدل مچ ‌بند ها می ‌توان به Charge HR محصول شرکت Fitbit اشاره داشت. لذا در شرایطی که یک حرفه ای ورزش می کنید و به اطلاعات دقیق احتیاج دارید، به این پارامتر باید توجه بسیاری فرمایید.   ‌‌‌

بررسی میزان و وضعیت خواب

یکی از پارامتر ها در خرید مچ بند هوشمند ارزیابی چگونگی متابولیسم بدن، بررسی اندازه خواب از لحاظ های گوناگون به شمار میرود. در واقع مچ ‌بند ها، خواب را از دیدگاه های بسیاری همانند سطح خواب سبک، سنگین و تعداد مرتبه های بیداری در طول ۲۴ ساعت ارزیابی خواهند کرد؛ ولی همه آن ‌ها قادر نخواهند بود دقیق حساب کنند و در بعضی اوقات خطا رخ می دهد. دستبند هوشمندی که فقط ویژگی شتاب ‌سنج داشته باشد، میزان خواب شخص را طبق میزان حرکت مچ دست حساب خواهد کرد.

در واقع ولی کمپانی هایی که ویژگی های میزان تپش قلب شخص در هر ۶۰ ثانیه، سرعت نفس کشیدن، حرارت بدن و واکنش گالوانیکی پوست در مقابل هیجانات را بررسی می کنند، وضعیت خواب شخص را با دقت بیشتری قادر هستند ارزیابی نمایند. لذا در صورتی که ردیابی وضعیت خواب ویژگی می باشد که قصد دارید دستبند هوشمند داشته باشد، پیشنهاد می ‌شود به این نکات نیز توجه داشته باشید.

امکان سازگاری با سیستم عامل اسمارت فون

نرم ‌افزار انحصاری مچ ‌بند هوشمند باید یا سیستم ‌عامل موبایل سازگار باشد. چندین شرکت سازنده همانند سامسونگ، فقط ابزار های اندرویدی خود را پشتیبانی می نمایند. ولی جدیدا کمپانی هایی که به‌ صورت ویژه، مچ ‌بند های هوشمند تولید می نمایند، تمام سیستم عامل های اسمارت فون ها را پشتیبانی خواهند کرد.

باتری مچ بند هوشمند

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که در هنگام خرید مچ بند هوشمند باید لحاظ کنید، زمان عمر باتری است. در مجموع در محصولاتی که فعالیت های ورزشی بسیار زیادی ارزیابی و محاسبه می ‌شوند یا دارای ویژگی هایی مثل امکان مکالمه می باشند، شارژ باتری چندان عمر طولانی نخواهد داشت. ولی برخی از شرکت ها نیز توجه زیادی به این موضوع کرده اند و برای حل آن تلاش نموده اند.

امکان مکالمه

برای گروه ای از افراد مانند ورزشکاران، دستبند هوشمند تنها یک ابزار سلامتی به حساب می آید؛ ولی گروهی دیگر، انتظار امکانات بیشتری از آن دارند. امکان مکالمه یکی دیگر از امکاناتی است که می‌ تواند فاکتور حائز اهمیتی در خرید مچ بند هوشمند به شمار آید. این ویژگی، شدیدا احتیاج افراد را برای کار کردن با موبایل کاهش خواهد داد.

نمایشگر مچ بند هوشمند

از هنگامی که ساخت مچ بند های هوشمند شروع شد، تنها امکان شمارش قدم ها برای آن ‌ها لحاظ شده بود و مشاهده دیتا و اطلاعات دیگر تنها در نرم ‌افزار اسمارت فون امکان ‌پذیر بود. ولی به مرور زمان، فناوری طراحی و ویژگی های این کالا به جایی رسید که امکان مشاهده اطلاعات هم در گوشی موبایل و هم در نمایشگر لحاظ شده برای آن، مهیا شد. با قرار دادن صفحه نمایش در دستبند هوشمند میزان مراجعه‌ استفاده کنندگان به تلفن همراه کاهش پیدا کرده است.

قیمت مچ بند هوشمند

به علت اینکه مچ بند های هوشمند قابلیت های متعدد و مختلفی دارند، برای آن ها قیمت‌ های متفاوتی در نظر گرفته شده و در بازار برای فروش قرار گرفته اند. مطمئنا می دانید که در خرید مچ بند هوشمند، مچ بند صد هزار تومان قابل قیاس با مچ بند یک میلیون تومانی نیست و کارایی آن را نخواهد داشت.

چیزی که بیشتر از همه در افزایش قیمت این گجت هوشمند موثر می باشد، تعداد سنسور ها، امکان مکالمه و میزان فعالیت ‌های ورزشی قابل ارزیابی می باشد. بعضی دیگر از شرکت ‌های معتبر سازنده این محصول، در کنار ویژگی اتصال به موبایل، اطلاعات کمی را گرد آوری و حساب خواهند کرد و چندان قابلیت چشمگیری ندارند و گویا که تنها متکی به اعتبار برند خود هستند.

بصورت دائم در خرید مچ بند هوشمند نیاز خود را مد نظر قرار دهید و بسته به نوع نیاز خود مچ بند مناسبی نیز خریداری کنید و متناسب با امکانات، هزینه ای را تقبل نمایید. اگرچه با توجه به نوسانات ارزی موجود در کشور، هیچ یک از کالا های الکترونیک و هوشمند وارداتی نرخ ثابتی پیدا نکرده اند.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن