خرید از دیجی کالا

بهترین مارک سرخ کن های بازار و لیست قیمت سرخ کن های پرفروش

راهنمای خرید بهترین سرخ کن و لیست پر فروش ترین سرخ کن ها در ایران

در همین ابتدای امر باید عرض کرد که بهترین سرخ کن در واقع وسیله ای است که عملیات سرخ کردن مواد غذایی را با سرعتی بسیار بیشتر از پیش در یک حرارت معین انجام خواهد داد. جالب است بدانید که در حقیقت این دستگاه باعث ساختار آن چنان پیچیده ای ندارد و از یک المنت گرم کننده و سبد فلزی برای قرار گیری مواد غذایی داخل در آن تشکیل شده است. همین طور بر روی سبد دستگیره ای قرار داده شده است که بتوان آن را به سادگی درون دستگاه به سمت بالا و پایین حرکت داد. در انتها باید گفت که به صورت کلی می توان بهترین سرخ کن را وسیله ای دانست که با حرارت و سرعت بالا غذا را سرخ و در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

این را در نظر داشته باشید که در بیشتر فست فود ها به منظور سرخ کردن و برشته کردن مواد غدایی از بهترین سرخ کن استفاده می شود و هم چنین به علت تماس المنت با روغن در سرخ کن های الکتریکی اتلاف انرژی در این دستگاه پایین می باشد از این رو بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی به حساب می آید.

اغلب جنس بدنه بهترین سرخ کن ها از استیل یا فولاد نرم می باشد اما تنها مزیتی که بدنه استیل را از فولاد نرم جدا می کند خوردگی کم استیل نسبت به فولاد نرم است؛ لذا جنس های استیل بهترین انتخاب برای این دستگاه محبوب می باشد.

در اکثر بهترین سرخ کن ها نقطه سرد وجود دارد که موجب خواهد شد بسیاری از خرده های غذا زمانی که ته نشین می شوند در دمای پایین موجب لکه دار شدن و فاسد شدن روغن نگردد.

در واقع باید عنوان کرد که یکی از علت های عدم استقبال از سرخ کن ها میزان مصرف زیاد روغن در این دستگاه به حساب می آید که البته این نکته نیز لازم به ذکر است که در چند سال اخیر دستگاه هایی با سیستم کاهش مصرف روغن یا حتی دستگاه هایی بدون استفاده از روغن نیز روانه بازار شده است.

قیمت سرخ کن بدون روغن

بهترین سرخ کن ها به صورتت کلی به چند دسته تقسیم بندی می شوند:

 

سرخ کن های معمولی الکتریکی :

جالب است بدانید که در حقیقت این سرخ کن ها از یک المنت و یک محفظه روغن تشکیل شده اند که مواد غذایی را در درجه های مختلف حرارت خواهند داد.

 

سرخ کن های بدون روغن یا کم مصرف :

در ارتباط با این نوع از سرخ کن ها باید متذکر شد که در حقیقت این سرخ کن ها مواد غذایی را بدون استفاده از روغن و با جریان سریع هوا حرارت می دهند.

 

مینی سرخ کن ها :

که نمونه کوچکی از سرخ کن های موجود در بازار محسوب می شوند. ولی همه قابلیت های بهترین سرخ کن های معمولی را دارا می باشد.

 

به منظور خرید بهترین سرخ کن به چند نکته توجه داشته باشید که به شرح زیر خواهد بود:

بودجه و گارانتی سرخ کن :

در این باره باید گفت که در واقع به مانند تمامی لوازمی که خریداری می کنید که و به منظور خرید و دیگر مسائل آن بودجه خاصی در نظر می گیرید، به منظور خرید این محصول نیز با انواع مدل های متفاوت و با  گارانتی معتبر می توانید بهترین سرخ کن را متناسب با بودجه خود انتخاب نمایید.

محفظه و میزان گنجایش سرخ کن :

در رابطه با محفظه و مخزن دستگاه باید گفت که سعی کنید سرخ کن را با توجه به تعداد اعضای خانواده انتخاب نمایید به صورتی که به عنوان مثال چنانچه اعضای خانواده تان ۲ نفر است دستگاه کوچک تر انتخاب نمایید و یا بیشتر از ۲ نفر دستگاه بزرگ تر را انتخاب نمایید.

همین طور تلاش داشته باشید در خرید بهترین سرخ کن به محفظه آن دقت بیشتری کنید و حد الامکان دستگاهی خریداری کنید که محفظه آن استوانه ای باشد، بخاطر این که مواد غذایی بزرگ تری را می توان در آن جای داد و مناسب خانواده های پر جمعیت می باشد. اغلب به منظور استفاده خانواده های کم جمعیت سرخ کن هایی با محفظه ۴ گوش مناسب می باشد.

به سبد سرخ کن ها دقت کنید

در حقیقت باید گفت که سبد های سرخ کن از ۲ نوع آسانسوری و دستی تشکیل شده است. جالب است بدانید که استفاده از سبد های آسانسوری شاید در نگاه اول ساده تر باشد ولی احتمال آسیب دیدن این نوع سبد ها در دستگاه های سرخ کن بالا تر خواهد بود و هم چنین در برخی موارد امکان دارد قطعات غذا در سبد گیر بیفتد که در آن صورت باید از کفگیر هایی که به سبد آسیبی نزند استفاده نمایید.

چراغ وضعیت در سرخ کن :

در مورد چراغ وضعیت در انواع سرخ کن های موجود در بازار باید چنین گفت که در واقع این وضیعت تنها به منظور نشان دادن روشن یا خاموش بودن دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد چندانی برای مصرف کننده که شما عزیزان باشید، نخواهد داشت.

به فیلتر دستگاه دقت نمایید :

کار فیلتر در دستگاه های سرخ کن ممانعت به عمل آوردن از پخش بوی ناشی از سرخ کردن غذا می باشد. شایان ذکر است که این فیلتر ها به مرور زمان خراب شده و از کار افتاد می افتند؛ پس بهترین سرخ کن را انتخاب کنید که فیلتر آن قابل تعویض باشد و شما نیز قادر باشید از این قابلیت آن ها بهره ببرید.

رنگ و طراحی دستگاه سرخ کن :

شاید برای تعداد زیادی از مردم رنگ و طراحی دستگاه چندان حائز اهمیت نباشد ولی هماهنگ بودن رنگ و طراحی دستگاه با دکوراسیون آشپزخانه می تواند موجب زیبایی محل مورد نظر شما عزیزان شود. در ادامه باید گفت که با وجود طرح ها و رنگ های مختلف سرخ کن ها در بازار قادر هستید بهترین سرخ کن را انتخاب کنید که با منزل شما عزیزان هماهنگی بیشتری داشته باشد.

به لایه داخلی دستگاه بسیار توجه و دقت فرمایید :

در آخرین نکته از این مقاله و در رابطه با لایه داخلی دستگاه باید گفت که بهترین سرخ کن را انتخاب کنید که جنس لایه داخلی محفظه آن نچسب باشد بخاطر این که نه تنها ضایعات غذا کم می شود بلکه نظافت و شست و شوی آن نیز به سادگی انجام خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن