خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین پرینتر لیزری پرینترهای سیاه و سفید چاپگر رنگی دیجی کالا

جالب است در همین ابتدای امر خدمت شما عزیزان عرض کنیم که در دنیای امروز، خرید پرینتر لیزری بسیار رایج شده است. در حقیقت با وجود تلفن های همراه هوشمند و یا در دسترس قرار گرفتن ابزار های متفاوت به منظور ذخیره اطلاعات دیگر کمتر کسی به فکر چاپ کردن اسناد و مدارک خود می ­افتد بخاطر این که به سادگی می­ توان این اسناد را به صورت دائمی ذخیره نمود. با این وجود هنوز هم استفاده از پرینتر ها کاربرد فراوانی داشته و در بیشتر زمان ها، فرد نیاز دارد تا اسناد مورد نظر خود را پرینت بگیرد. ولی با توجه به تغییرات بسیار دنیای تکنولوژی پرینتر هایی با کارکرد های مختلف به بازار عرضه شده اند که نوع و کار آن ها با یک دیگر متفاوت می باشد.

 قیمت و خرید بهترین پرینتر لیزری پرینترهای سیاه و سفید چاپگر رنگی دیجی کالا

راهنمای خرید پرینتر لیزری و لیست پر فروش ترین پرینتر های لیزری در ایران

پرینتر های لیزری در انواع متنوعی به بازار عرضه شده که در عین ساده بودن پیچیدگی هایی نیز در پی خواهند داشت. در این مقاله ای که در قالب راهنما برای شما عزیزان فراهم آمده است تلاش خواهیم داشت تا شما را با انواع پرینتر های لیزری آشنا نماییم تا با توجه با نوع کار خرید پرینتر لیزری مناسبی را انجام دهید.

انواع پرینتر های موجود در بازار ایران

پرینتر جوهر افشان

در حقیقت پرینتر های جوهر افشان اغلب به منظور مصارف خانگی کاربرد داشته و با قیمت کم تری نیز در بازار برای عرضه موجود می باشند. این دسته از پرینتر ها با این که کارایی و قابلیت پرینتر های لیزری را دارند ولی استفاده آن ها در شرکت ها یا دفاتر در مقایسه با خرید پرینتر لیزری توصیه نخواهد شد.

خرید پرینتر لیزری

خرید پرینتر لیزری و استفاده از آن ها به علت کیفیت و کارایی بالا اغلب کاربرد بیشتری دارند این دسته از پرینتر ها به ۲ دسته تقسیم بندی می ­شوند:

پرینتر لیزری تک کاره : در واقع این دسته از پرینتر ها فقط به کار چاپ پرداخته و کارایی دیگری نخواهند داشت.

پرینتر لیزری چند کاره : پرینتر های چند کاره علاوه بر چاپ ویژگی های دیگری مانند اسکن و کپی داشته و در بعضی موارد به عنوان فکس نیز می ­توان از آنها استفاده نمود.

پرینتر لیزری رنگی : در حقیقت با خرید پرینتر لیزری رنگی و استفاده از این پرینتر ها قادر خواهید بود به چاپ بروشور ها، کاتولوگ ها و متن های حاوی تصاویر گرافیکی بپردازید. میتوان گفت که چاپ عکس نیز با پرینتر های رنگی امکان پذیر خواهد بود ولی کیفیت چندان مناسبی به همراه نخواهد داشت بخاطر این که این دسته از پرینتر ها به منظور چاپ عکس طراحی نشده اند.

 

کاربران پرینتر ها عمدتا به ۳ دسته تقسیم بندی خواهند شد :

باید عنوان کرد که دسته اول کاربران خانگی بوده که اغلب افراد خانواده دانش ­آموزان و یا دانشجویان می­ باشند. این دسته از افراد اغلب به پرینتر های پیشرفته نیازی نخواهند داشت و از پرینتر بیشتر جهت چاپ مطالب و یا تکالیف خود بهره می­ برند. این دسته از افراد اغلب به دنبال پرینتر های عادی با قیمتی مناسب می باشند که پرینتر های جوهر افشان عادی و یا رنگی بهترین گزینه برای این افراد به شمار می آید.

دسته دوم شرکت ها و یا دفاتر کوچک هستند که به پرینتر هایی مناسب و حرفه ای تر نیاز دارند که این دسته می توانند از پرینتر های رنگی جوهر افشان یا خرید پرینتر لیزری بهره بگیرند.

دسته سوم نیز کمپانی های بزرگ می باشند که به پرینتر های حرفه ای نیاز داشته و اغلب پر مصرف ترین کاربران پرینتر به حساب می آید. این دسته از مصرف کنندگان باید با توجه به نوع کار خود پرینتری مناسب را انتخاب نمایند.

توان کاری پرینتر

شایان ذکر است که پرینتر ها طبق توان کاری خود به انواع پرینتر های خانگی، خانگی سنگین، اداری سبک و اداری سنگین دسته بندی می­ شوند. در واقع توان کاری پرینتر اغلب در بازه ۱۰۰۰ تا ۱۰۰ هزار و یا بیشتر تعریف می­ شود. به منظور خرید پرینتر لیزری و تشخیص توان آن ها بهترین راه این است که به سینی تعبیه شده در پرینتر که جهت قرار دادن برگه های کاغذ، توجه کنید. پرینتر های خانگی یا سبک معمولا شامل سینی هایی هستند که فقط ۱۰۰ برگ در آن ها جا می­ گیرد این دسته از پرینتر ها دارای توان متری بوده و به منظور مصارف خانگی توصیه می­ شوند. پرینتر هایی با ظرفیت ۲۰۰ برگ به بالا برای مصارف اداری گزینه مناسب تری می باشند. البته پرینتر هایی نیز در بازار موجود هستند که دارای سینی هایی هستند که تا سقف ۱۰۰۰ برگ در آن ها قرار می گیرد. با این که می­ توان در پرینتر هایی با ظرفیت کم کاغذ های بیشتر نیز استفاده کرد ولی بهتر است از هر پرینتر با توجه به ظرفیت آن استفاده کنید تا عمر پرینتر کم نشده و تا مدت ها بتوانید از آن استفاده نمایید.

اتصالات پرینتر

پرینتر ها معمولا با داشتن درگاه USB به کامپیوتر ها وصل خواهند شد مگر این که پرینتر شما از نوع نسل قدیمی باشد که در این صورت درگاه آن پارالل خواهد بود. در واقع باید عنوان کرد که پرینتر های دیگری نیز وجود دارند که شامل درگاه شبکه یا ETHERNET می باشد. با استفاده از این درگاه اشتراک گذاری پرینتر در شبکه ساده تر خواهد شد و به این صورت دیگر نیازی نخواهد بود که پرینتر به رایانه ای متصل باشد و فقط با جای دادن پرینتر در شبکه خود سایر رایانه های موجود در شبکه نیز قادر هستند از آن استفاده کنند. پرینتر های جدید تر با استفاده از اتصال بی سیم (WIFI) نیز به دستگاه ها متصل می­ شوند با استفاده از این اتصال شما عزیزان قادر هستید پرینتر را به تلفن های هوشمند خود نیز متصل کرده و مدارک خود را چاپ کنید. اتصال از طریق WIFI به ۲ صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت می پذیرد.

در گذشته پرینتر ها توانایی چاپ یک رو را داشتند که موجب هدر رفتن کاغذ می­ شد. در شرایط کنونی امروز پرینتر های جدید توانایی چاپ ۲ رو را نیز دارند که از قابلیت های حائز اهمیت در خرید پرینتر لیزری خوب به شمار می رود. جالب است بدانید که در گذشته که هنوز پرینتر های چاپ ۲ رو در بازار وجود نداشت چاپ ۲ رو سختی های بسیاری داشت ولی امروزه با وجود پرینترهایی با امکان Duplex به صورت اتوماتیک چاپ را در هر ۲ بخش کاغذ انجام می­ دهد.

سرعت و کیفیت چاپ پرینتر

پرینتر های لیزری اغلب چاپی با وضوح ۶۰۰dpi  دارند که اغلب کیفیت مناسبی به منظور چاپ است البته با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته در پرینتر امکان دارد کیفیت چاپ آن نیز متفاوت باشد. نکته دیگری که در خرید پرینتر ها مورد توجه قرار می ­گیرد، سرعت چاپ آن است که اغلب در بیشتر پرینتر های لیزری سرعت چاپ برابر با ۱۰ تا ۳۰ برگ در دقیقه می باشد. پرینتر های دیگری در بازار نیز پیدا می ­شود که سرعت آن ها ۳۰ برگ به بالا در دقیقه است که امکان دارد در این صورت کیفیت وضوح کم باشد. ولی توصیه می کنیم به منظور بهره بیشتر از پرینتر خود دستگاهی با سرعت ۲۰ برگ در دقیقه خریداری فرمایید.

تغذیه خودکار  ADF

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که با وجود فناوری ADF در پرینتر های چند کاره که ویژگی کپی کردن دارند دیگر لازم نیست تک تک برگه ها را در پرینتر قرار دهید، بلکه با وجود این فناوری با قرار دادن کاغذ های خود در سینی تغذیه دستگاه به صورت خودکار برگه ها را وارد دستگاه کرده و کپی می­ کند. در حقیقت البته این سینی تغذیه ظرفیت محدودی دارد و در اکثر دستگاه ها تا ۳۵ برگ را حمایت می­ کند. نکته قابل توجه انتهایی این است که سیستم ADF اندکی حساس بوده و باید برگه های صاف و نو در آن قرار داده شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن