خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین اسکیت برد حرفه ای دخترانه ارزان برقی دیجی کالا

در حقیقت اسکیت برد ورزشی به حساب می آید که به علاوه هیجانی که دارد، امکان دارد زمین خوردن و درد کشیدن های بسیاری را نیز برای شما عزیزان به همراه داشته باشد، ولی بی تردید این ورزش برای اشخاص اهل هیجان تجربه ای بسیار لذت بخش به شمار خواهد رفت. بنابراین چنانچه شما عزیزان نیز مایل هستید این ورزش هیجان انگیز را تجربه کنید، به شما عزیزان توصیه داریم، قبل از خرید اسکیت برد حتما این مقاله را تا انتها مورد مطالعه خود قرار دهید، بخاطر این که در این مقاله کاربردی ما بنا داریم تا نکات و مواردی کلیدی را در راستای خرید یک اسکیت برد مناسب برای شما عزیزان عنوان کنیم، بنابراین با ما همراه باشید :

قیمت و خرید بهترین اسکیت برد حرفه ای دخترانه ارزان برقی دیجی کالا

راهنمای جامع و کامل خرید بهترین اسکیت برد

شیوه استایل اسکیت برد

یک تخته اسکیت برد به صورت عادی از قسمت های مختلفی مانند واشر، مهره محور، پیچ و مهره، تخته اسکیت برد، صفحه پایه، چرخ‌ها، یاتاقان و … تشکیل شده است و طراحی و تهیه هر اسکیت بردی طبق کاربرد و نوع استفاده ای که دارد با دیگری فرق خواهد کرد، به همین خاطر در هنگام خرید یک اسکیت برد قبل از هر اقدامی باید هدف خود را از خرید این وسیله مشخص کنید، به عنوان مثال باید در نظر بگیرید فقط اسکیت برد را به خاطر تفریح و استفاده هر از چند گاهی احتیاج دارید و یا این که بنا دارید این ورزش را به شکلی کاملا حرفه ای و پیشرفته ادامه دهید. بی تردید اسکیت برد مورد استفاده در زمین های مختص اسکیت برد موجود در پارک ها و جایگاه های ورزشی با اسکیت مناسب انجام حرکات حرفه ای یکی نیست.

به این موضوع توجه داشته باشید که مرسوم ترین اسکیت برد ها مستطیل شکل هستند و ۲ طرف آن نیز نیم دایره ای خواهد بود؛ در حقیقت به این نوع از اسکیت برد ها چوب بستنی شکل یا  popsicle نام دارد. در کنار این موضوع در اکثر وقت ها صفحه های اسکیت به شکل قرینه با هم دیگر خواهند بود.

البته بعضی از اسکیت برد ها نیز از صفحاتی با نوک تیز و اشکال فانتزی برخوردار خواهند بود. بنابراین شما عزیزان باید هدف خود از خرید اسکیت برد مشخص نمایید.

طول و عرض مناسب یک اسکیت برد

به همان صورتی که پیش تر هم خدمت شما عزیزان عرض کردیم باید بیان کنیم که به عنوان نخستین مرحله در هنگام خرید اسکیت برد باید هدف خود را از خرید این وسیله تعیین نمایید و مشخص کنید که آیا یک فرد مبتدی هستید و یا به شکلی حرفه ای و پیشرفته ورزش می کنید. در شرایطی که آماتور هستید به شما عزیزان این طور پیشنهاد می کنیم که از انتخاب اسکیت برد هایی که از تخته ای بسیار باریک برخوردار هستند، جدا خودداری کنید. اغلب پهنای مناسب برای افراد مبتدی ۲۲ سانتی متر به حساب می آید، بنابراین تلاش کنید اسکیت برد انتخابی شما از این مقدار کم تر یا بیشتر نباشد.

هر چند صفحه باریک اسکیت برد چالش ها و جذابیت های بسیار بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت، ولی استفاده از آن ها برای افراد مبتدی اصلا پیشنهاد نمی شود. صفحه باریک تر اسکیت برد ها این امکان را برای افراد فراهم خواهد کرد تا حرکات نمایشی بالاتری را پیاده سازی کند، ولی بهتر است گام به گام جلو روید و در گام نخست با اسکیت برد های پهن تر آموزش های مورد نیاز خودتان را ببینید و بعد از آن به سراغ اسکیت برد هایی با تخته باریک تر روید. طول صفحه اسکیت برد نیز مثل عرض آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

اغلب طول استاندارد یک اسکیت برد مناسب افراد مبتدی حدودا میان ۷۰ تا ۸۰  سانتی متر خواهد بود. در شرایط زیاد بودن عرض صفحه اسکیت برد در هنگام اجرای تکنیک های اسکیت بردینگ به نیرو و انرژی بسیار بالاتری احتیاج است. از طرقی کم بودن عرض اسکیت برد نیز از حفظ تعادل فرد به خوبی در زمان ورزش ممانعت به عمل می آورد، به همین خاطر بهتر است افراد مبتدی اسکیت برد هایی با عرض ۲۲ و طول ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر مورد استفاده خود قرار دهند.

شیب صفحه اسکیت برد

پس از ارزیابی درست و صحیح طول و عرض صفحه اسکیت برد حال باید شیب ۲ قیمت انتهایی صفحه اسکیت برد را در نظر داشته باشید. در حقیقت منظور از شیب ۲ قیمت انتهایی همان ۲ بخش خمیده صفحه اسکیت برد در راستای محور y خواهد بود. اگر چه شیب این قسمت بالاتر باشد اسکیت برد مورد نظر برای افراد حرفه و کاربلد مناسب تر خواهد بود و افراد مبتدی بهتر است به سراغ اسکیت برد هایی با شیب کم تر روید.

به این موضوع توجه داشته باشید که این شیب برای افراد این امکان را فراهم خواهد کرد تا به خوبی حرکات چرخشی، پرش از مانع و ارتفاع ‌ها را اجرا کرده و بر روی حرکات و تعادل اسکیت برد به خوبی کنترل داشته باشد ولی از آن جایی که اشخاص تازه کار توانایی حفظ کنترل مطلوب حرکات خود را ندارند، در حقیقت این نوع از اسکیت برد ها به منظور استفاده آن ها انتخاب خوبی نیست، به همین خاطر بهتر است چنانچه اخیرا بنا دارید این ورزش هیجان انگیز را فرا گیرید به نوع کم شیب اسکیت برد ها اکتفا کنید و خرید اسکیت برد های شیب دار را به پس از یادگیری کامل موکول کنید و در آن زمان به فکر خرید آن باشید.

چرخ‌های اسکیت برد

از نکات حائز اهمیت در هنگام خریداری اسکیت برد چرخ های آن خواهد بود. در شرایطی که مبتدی هستید به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم به سراغ اسکیت بردی بروید که از سختی چرخ بین a96 و a99 برخوردار باشد. در حقیقت بهترین انتخاب برای افراد تازه کار اسکیت بردی دارای چرخ هایی با سختی متوسط و اندازه نه چندان بزرگ خواهد بود. در واقع می توان این طور بیان داشت که چرخ های بزرگ و سفت به حرکت سریع افراد منجر می شود و چرخ های کوچک و نرم سرعت پایین تری را به همراه خواهند داشت و از آن جایی که سطح تماس بیشتری با زمین برقرار می کنند، به منظور حرکت نیروی پایین تری را نیاز خواهند داشت.

جالب است بدانید که در تمام چرخ های بزرگ و نرم تر هر چند سرعت فرد اسکیت برد باز را افزایش خواهند داد ولی مانور دادن و اجرای حرکات نمایشی را برای او سخت تر خواهد کرد، این در حالی است که چرخ های کوچک و سخت تر شتاب بالاتری دارند و ساده تر قادرند به کمک آن ها حرکات نمایشی و فنی را به اجرا درآورد.

کیفیت یاتاقان ‌های اسکیت برد

در نظر داشته باشید که یاتاقان های یک اسکیت برد از مواردی به حساب می آیند که در هنگام خرید یک اسکیت برد باید آن را مورد توجه خود قرار دهید. هر چقدر یاتاقان های یک اسکیت برد کیفت بیشتری را داشته باشد، اسکیت برد انتخابی از لحاظ ماندگاری و طول عمر، حرکت و چرخش و نیز روان بودن چرخ ها در سطح بسیار خوبی خواهد بود. یاتاقان ها یا همان بلبرینگ ها با اتصال چرخ های اسکیت برد به تیغه محور آن، حرکت چرخ ها را ساده تر و روان تر خواهند ساخت و همین طور موجب وارد آمدن نیرویی یک اندازه در چرخ های اسکیت برد می شود. در ادامه باید به این نکته اشاره داشت که یکی از کشور های تولید کننده بلبرینگ کشور سوئیس به حساب می آید که به صورت معمول بلبرینگ های این کشور از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود.

به شما عزیزان این طور پیشنهاد می کنیم که در هنگام خرید اسکیت برد به کشور سازنده یاتاقان ها توجه کافی را داشته باشید به این علت کشور سازنده در کیفیت آنها تاثیر به سزایی خواهید داشت همچنین در نظر داشته باشید که تا جایی که امکان دارد از خرید اسکیت برد هایی با یاتاقان هایی چینی خودداری کنید، بخاطر این که این احتمال وجود دارد که کیفیت آن ها خیلی مناسب نباشد. مطمئنا یاتاقان های مورد استفاده در اسکیت برد شما احتیاج نیست قیمت و کیفیت بسیار بالایی داشته باشند و همین که کیفیت آن ها در سطح معمول قرار داشته باشد اکتفا می کند، در این راستا فقط کافی است که به منظور افزایش دوام، ماندگاری و همین طور افزایش طول عمر یاتاقان ها مراقب باشد که زیاد اسکیت برد شما گلی و خیس نگردد.

برخورداری از بوش یا همان بوشینگ استاندارد

یکی از قطعات مورد کاربرد در اسکیت برد، بوش یا بوشینگ می باشد که در بین صفحه پایه و هنگر قرار گرفته و موجب گشته تا چرخش اسکیت برد به شکلی کاملا نرم صورت پذیرد. در واقع در صورت سفت بودن بیشتر از اندازه بوش های مورد استفاده در طراحی و ساخت اسکیت برد، در هنگام طی کردن مسیر چرخشی، اسکیت برد مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد و چرخش دشواری را به همراه خواهد داشت. این در حالی است که با بوش نرم به سادگی می توان چرخش کرد.

به صورت معمول در تهیه و طراحی اسکیت برد ها، بوش های دارای سختی های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد و میزان سختی بوش ها نیز اثرگذاری مستقیم و خاصی روی دوام، ریباند و چرخش اسکیت برد دارد. البته از این لحاظ نیازی به نگرانی شما عزیزان نیست به این خاطر که معمولا اکثر اسکیت برد های موجود در بازار از بوش های متناسب افراد مبتدی برخوردار خواهند بود، ولی در شرایط سست بودن بوش ها شما فقط احتیاج است اقدام به محکم کردن مهره های محور صفحه اسکیت کنید. یا اگر وزن شما نسبتا بالا است و جثه بزرگی دارید، بهتر است به سراغ اسکیت برد هایی با بوش های سخت تر از بوش های استفاده شده در اسکیت برد های معمولی روید.

نوار گریپ

در خصوص با این بخش از مقاله باید گفت که در واقع نوار گریپ Grip tape  نوعی نوار چسب ویژه می باشد که بر روی تخته اسکیت برد چسبانده می شود، به منظور به وجود آوردن اصطکاک و چسبندگی میان پا های شخص و صفحه اسکیت برد سطح رویی نوار گریپ به صورت دانه دانه طراحی و تهیه می شود. در واقع می توان این طور گفت که به نوعی این نوار از لغزش پا های فرد اسکیت سوار در هنگام اجرای تکنیک ها و مانور های مختلف ممانعت به عمل خواهد آورد.

گفتنی است که به صورت معمول نوار گریپ ها از لحاظ طرح و رنگ بسیار گوناگون خواهند بود، ولی بهترین حالت این خواهد بود که نوار گریپ اسکیت انتخابی شما تیره یا سیاه باشد، به این خاطر که در مقایسه با نوار گریپ های شفاف و رنگی از کیفیت و ماندگاری بالاتری برخوردار هستند و همچنین نازک تر نیز هستند.

عدم تاثیر گذاری سایز کفش شما عزیزان بر عرض اسکیت برد

در واقع شاید در هنگام خرید اسکیت برد این طور فکر کنید که با توجه به بزرگ بودن سایز کفش شما، اسکیت برد اسکیت برد مد نظر شما نیز می بایست از عرض زیادی برخوردار باشد، ولی واقعیت آن است که به هیچ وجه سایز پا  کفش شما در عرض صفحه اسکیت برد تاثیری ندارد. البته این نیز بدین معنی نمی باشد که سایز پای شما حتی قادر است به اندازه یک بسکتبالیست بلند قد بزرگ باشد!!!!!!!!!! خب به طبع چنانچه پای شما تا این اندازه بزرگ باشد، وزن شما نیز سنگین می باشد. می توان این طور بیان داشت که در این حالت بهترین انتخاب اسکیت بردی با صفحه عریض به شمار خواهد رفت.

برند نباید مبنای تشخیص کیفیت این محصول قرار گیرد!

بسیاری از افراد این طور گمان می کنند که مارک بودن یک محصول کیفیت مناسب و مرغوبیت آن را به دنبال خواهد داشت، این در حالی است که مارک یا برند محصول انتخابی شما عزیزان خیلی اهمیت زیادی ندارد و فقط باید توجه داشته باشید که صفحه اسکیت برد شما مرغوب باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. شایان ذکر می باشد که بسیاری از کمپانی های سازنده اسکیت برد، به منظور تهیه تخته های اسکیت برد خود به دنبال تولید کنندگان ویژه تخته اسکیت برد می روند و معمولا اکثرا تخته اسکیت برد ها تشکیل شده از چوب افرای فشرده و دست کم ۷ لایه فشرده خواهند بود.

بسیاری از فروشندگان این ادعا را دارند که بهترین محصول را دارند و خرید از برندی که معروف هم نیست یک اشتباه بزرگ محسوب می شود و خیلی زود صفحه اسکیت بردی که از این برند خریداری کرده اید می شکند، این در حالی است که به هیچ وجه این موضوع بدین شکل نخواهد بود. به همان صورتی که پیش تر از این هم خدمت شما عزیزان عنوان کردیم اکثر تولید کنندگان اسکیت برد از شرکت هایی که در زمینه تولید صفحه اسکیت برد فعالیت دارند، صفحات خود را خریداری می کنند، بنابراین مرغوبیت و کیفیت صفحه اسکیت برد و برند بودن هیچ منافاتی با هم دیگر ندارد و حتی چنانچه اسکیت برد انتخابی شما خیلی زود آسیب ببیند و شکسته شود نیز این واقعا یک بدشانسی خواهد بود.

در این راستا ما به شما عزیزان این طور توصیه می کنیم که مطمئنا به درستی اصول و فنون اسکیت برد را تعلیم ببینید تا از این طریق به خوبی از اسکییت برد خود نگهداری نمایید و همچنین خیال شما از نظر آُسیب ندیدن اسکیت بردتان آسوده باشد. به عنوان آخرین نکته این بخش از مقاله باید گفت که فقط تا جایی که امکانش برای شما فراهم است از خرید اسکیت برد های ساخت کشور چین خودداری کنید، به خاطر این که نسبت به دیگر اسکیت برد ها کیفیت بسیار کم تری را خواهند داشت.

توجه به استحکام تیغه اسکیت برد

در خصوص با این مورد باید این طور بیان کرد که در حقیقت تیغه نیز یکی دیگر از اجزای یک اسکیت برد به حساب می آید که در هنگام خرید باید به استحکام و محکم بودن آن توجه کرد. در واقع تیغه اتصال دهنده چرخ ها و بلبرینگ به صفحه اسکیت برد به شمار می رود و معمولا تهیه شده از فلز و انواع آلیاژ های آلومینیومی خواهد بود. تیغه از ۲ قسمت اصلی صفحه پایه و معلق کننده یا هنگر ((Hanger تشکیل شده است و به نوعی این ۲ قسمت اتصال دهنده تیغه به تخته اسکیت برد خواهند بود. لازم به ذکر می باشد که محور حرکتی اسکیت برد نیز در این قسمت قرار گرفته شده است.

به منظور افزایش ماندگاری و طول عمر اسکیت برد انتخابی خود و عدم آسیب دیدگی چرخ ها و بلبرینگ حتما به این مورد توجه کافی را داشته باشید که تیغه اسکیت بردی که می خرید دارای کیفیتی بالا باشد، به این خاطر که به همان صورتی که پیش تر هم بیان شد، تیغه در اتصال چرخ ‌ها و بلبرینگ به صفحه اسکیت برد نقش حائز اهمیتی را ایفا خواهد کرد. در شرایطی که تیغه مقاومت زیادی ندارد، در هنگام اجرای حرکت ‌های نمایشی به وسیله اسکیت سوار فشار زیادی را تحمل کرده و احتمال این موضوع که به اسکیت برد صدمه برسد بسیار افزایش می یابد.

عدم صرف هزینه زیاد در خرید نخستین اسکیت بردتان

تا به اینجای این مقاله کاربردی و جامع متوجه شده اید که هر یک از قسمت های تشکیل دهنده اسکیت برد مانند صفحه، چرخ‌ها، بلبرینگ، نوار گریپ، طول و عرض صفحه و … باید چه قابلیت ها و امکاناتی را دارا باشد. به عنوان آخرین نکته هم می بایست این طور بیان کنیم که در شرایطی که برای نخستین بار قصد خرید اسکیت برد را دارید، خیلی هزینه برای آن صرف نکنید و به خرید یک اسکیت برد معمولی اکتفا کنید.

در این راستا شما عزیزان می توانید در ابتدای امر یک اسکیت معمولی خریداری نمایید و بعد از آن که به خوبی با تمام اصول و فنون اسکیت سواری آشنایی کامل را پیدا کردید، کم کم قطعات پیشرفته تری را به آن اضافه کنید. در حقیقت اسکیت برد ها از امکان تعویض قطعات برخوردار خواهند بود و از همین روی احتیاجی به خرید بهترین قطعات در نخستین خرید نخواهد بود.

کلام آخر

چنانچه شما هم به تجربه اسکیت سواری علاقه مند هستید و اخیرا قصد یادگیری این ورزش را دارید، بی تردید موارد و نکاتی که در این مقاله برای شما عزیزان ذکر شد به شما کمک خواهد کرد تا اسکیت بردی مناسب را بر اساس نیاز، میزان بودجه و مقدار آشنایی خود با این وسیله انتخاب و خریداری کنید. امیدوارم که از این مقاله کاربردی و جامع که به صورت محتوای آموزشی و با عنوان راهنمای جامع و کامل خرید بهترین اسکیت برد تقدیم حضورتون شد، نهایت استفاده رو برده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن