خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین کفش ورزشی زنانه اورجینال قیمت مناسب دیجی کالا

جالب است بدونید که خرید یک کفش ورزشی زنانه مناسب به منظور ورزش کردن در درجه اول از ایجاد آسیب جدی به کف پا و کمر که جزو اولین قسمت هایی هستند که در ورزش آسیب می­ بیند، ممانعت به عمل آورده و در درجه دوم ورزش کردن را برای شما ساده تر خواهد کرد. به منظور خرید یک کفش ورزشی زنانه در ابتدا بهتر است هدف خود را جهت استفاده از آن مشخص نمایید معمولی ترین کفش ورزشی، کفش دویدن به شمار می آید که به منظور پیاده روی روزانه و سایر فعالیت های ورزشی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به منظور اطمینان از سلامتی پا های خود بهتر است، کفشی را انتخاب نمایید که از پنجه تا پاشنه کاملا اندازه پای شما باشد. در ضمن جهت خرید کفش ورزشی زنانه می بایست به اندام و استایل خود نیز توجه نمایید چرا که به گفته متخصصان فشاری پای یک فرد درشت اندام با فشاری که یک فرد لاغر به کف پای خود وارد می ­کند متفاوت خواهد بود. البته کفش هایی نیز وجود دارد که برای استفاده تمامی افراد کاربرد دارد و مناسب است. در این راهنما سعی می کنیم نکات مورد نیاز جهت خرید یک کفش مناسب را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین با سایت ما همراه باشید.

قیمت و خرید بهترین کفش ورزشی زنانه اورجینال قیمت مناسب دیجی کالا

راهنمای خرید کفش ورزشی زنانه و پر فروش ترین کفش های ورزشی زنانه در ایران

در حقیقت به صورت کلی کفش های ورزشی اغلب به ۲ دسته تقسیم بندی می ­­شوند. کفش های ورزشی راحتی و کفش های ورزشی مختص امر پیاده روی. در واقع از کفش های راحتی می­ توانید در زمان ورزش کردن در باشگاه و یا در فعالیت های روزمره خود استفاده کنید و کفش های ویژه پیاده روی نیز همان طور که از نامشان پیداست با داشتن قابلیت های خاص خود مخصوص پیاده روی محسوب می شوند.

در ابتدای امر به این نکته توجه داشته باشید که پاشنه یک کفش ورزشی زنانه دقیقا میبایست اندازه پای شما، و کاملا نرم باشد یعنی در واقع کفشی مناسب تلقی می شود که نه تنگ باشد و نه گشاد باشد. به منظور انتخاب یک کفش مناسب جهت ورزش، پیاده روی یا استفاده روزمره میبایست به قرار گیری کفش به رویه پای خود توجه فرمایید. رویه کفش در عین این که به صورت کامل پای شما را در بر می گیرد، میبایست نرم و راحت هم باشد، چنانچه رویه کفش پای شما را اذیت کرد در آن صورت کفش برای شما تنگ بوده و بهتر است آن را تعویض نمایید. از طرف دیگر اینطور بهتر خواهد بود که فرم پای خود را نیز در نظر گرفته و با توجه به آن کفش خود را انتخاب نمایید. البته این نکته نیز وجود دارد که تعداد زیادی از شرکت های تولید کننده کفش های ورزشی، محصولاتی مناسب برای استفاده انواع پا ها ارائه می­ دهند و از این جهت خیال مشتریان و علاقه مندان به برند خود را راحت می کنند.

 

قابلیت های خاص کفش ورزشی زنانه

باید گفت که کفش های ورزشی اغلب قابلیت های ویژه ای دارند تا در حین ورزش کردن و پیاده روی به پای شما آسیبی وارد نکنند. بیشتر کفش ها دارای یک لژ در پاشنه هستند که از پاشنه پای شما در صورت زمین خوردن نگهداری می­ کند. ولی این لژ در کفش های ورزشی بیشتر است تا در زمان ورزش و پیاده روی های طولانی پای شما آسیب نبیند. در کفش های ورزشی اغلب قسمتی وجود دارد که از چرخش پا جلوگیری می کند. این قسمت در کفش های ورزشی ویژه پیاده روی بیشتر دیده می­ شود چرا که حین پیاده روی طولانی پا به داخل و یا بیرون چرخیده خواهد شد که امری طبیعی است ولی امکان دارد موجب آسیب مفاصل شود به همین علت این بخش در کفش های ورزشی قرار داده شده است.

پهنای یک کفش ورزشی مناسب

پهنای کفش ورزشی زنانه یکی دیگر از پارامتر های انتخاب یک کفش مناسب به حساب می آید. بهتر این خواهد بود که حین پوشیدن یک کفش ورزشی اندکی پای شما در کفش بلغزد بدون آنکه رویه کفش از زیر آن جلو تر بیاید یا کشیده شود. با توجه به این که در صورت تنگ بودن کفش انگشت کوچک پا فشرده شده و به سمت بالا قرار می­ گیرد موقع خریداری کفش ورزشی و تضمین سایز مناسب به جای انگشت کوچک پا توجه داشته باشید.

طول مناسب برای یک کفش ورزشی

باید عنوان کرد که به علت اینکه در زمان ورزش و یا پیاده روی پا اندکی متورم می­ شود، در حین خرید کفش ورزشی زنانه می بایست به طول کفش نیز توجه نمایید. به منظور اطمینان حاصل کردن از طول مناسب کفش خود توجه داشته باشید که بین بلند ترین انگشت پا ( شست پا ) تا جلوی کفش شما عزیزان به اندازه پهنای شست دست شما فاصله وجود داشته باشد. در ضمن در صورت انتخاب کفش مناسب حین پوشیدن آن انگشتان پای شما باید به سادگی در آن حرکت کند. داشتن این فضا به شما این امکان را خواهد داد که آسوده تر ورزش نمایید و در عین حال نیز از ایجاد آسیب های احتمالی به انگشتان شما در هنگام ورزش ممانعت به عمل می آورد.

 

عرض مناسب برای یک کفش ورزشی

میتوان گفت که عرض کفش هم مثل طول آن، نکته ای است که باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. عرض یک کفش مناسب و خوب به گونه ای است که حین پوشیدن آن فرم کفش تغییر نکرده و کناره های آن نیز به همان فرم اصلی باقی بماند. در صورتی که کناره کفش به پای شما فشار وارد کند میبایست بدانید اندازه کفش برای شما عزیزان مناسب نبوده و بهتر است آن را تعویض نمایید.

انعطاف­ پذیری کفش ورزشی

نکته دیگر این است که انعطاف­ پذیری یکی دیگر از معیار های یک کفش ورزشی مناسب می باشد. انعطاف پذیر نبودن کفش ورزشی موجب کمر درد و التهاب پلانتار که یکی از شایع ترین علل درد پاشنه است، خواهد شد. در ضمن چنانچه کفش انتخابی شما خشک باشد تاندون پای شما کشیده خواهد شد و به کف پای شما آسیب های جدی وارد خواهد آورد.

بنابراین در حین خرید یک کفش ورزشی بهتر است در ابتدای امر توجهی به رنگ و شکل نداشته باشید و بیشتر به دنبال کفشی مناسب و با کیفیت باشید و در انتها به فاکتور های دیگر نیز توجه نمایید. بخاطر این که بسیاری از آسیب های وارد شده به پا و مفاصل به علت انتخاب کفش نا مناسب می باشد که جبران آن ها دشوار است و هزینه زیادی نیز برای شما عزیزان به همراه خواهد داشت. بنابراین با انتخاب یک کفش مناسب جهت ورزش، سلامت خود را در حین ورزش پیاده روی و یا دویدن تا حدود زیادی تضمین نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن