خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین توالت فرنگی سرامیکی جدید خارجی دیجی کالا

در ابتدا باید خدمت شما عرض کنیم که در شرایطی که قصد خرید توالت فرنگی را دارید و در انتخاب مدل آن تردید دارید، به شما عزیزان این طور پیشنهاد می کنیم که این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید، بخاطر این که ما در این مقاله کاربردی بنا داریم تا شما را با انواع توالت فرنگی آشنا کنیم و همین طور نکات و مواردی را که به منظور خرید یک توالت فرنگی مناسب نیاز دارید را به شما عزیزان عرض کنیم، لذا با ما همراه باشید.

 قیمت و خرید بهترین توالت فرنگی سرامیکی جدید خارجی دیجی کالا

راهنمای جامع و کامل خرید توالت فرنگی مناسب در ایران

در ادامه باید گفت که بسیاری از ما ایرانیان فقط وقتی به فکر استفاده از توالت فرنگی هستید که دیگر بنا به موارد جسمی مانند زانودرد، درد مفاصل، آرتروز و … به سادگی توانایی استفاده از توالت ایرانی را دارا نیستند. بعضی از ما نیز در هنگام تغییر دکوراسیون و بازسازی منزل اینطور تصمیم می گیریم که در سرویس بهداشتی خود یک توالت فرنگی نیز بگزاریم تا افرادی که نیاز به استفاده از آنها را دارند در خانه شما به مشکلی بر نخورند، ولی در این بین عدم شناخت مناسب در خصوص با انواع توالت های فرنگی، لوازم جانبی، مارک، نوع جنس و … انتخاب یک توالت فرنگی با توجه نیاز ما را سخت تر می کند، به همین خاطر اگر شما عزیزان نیز به دنبال یک توالت فرنگی خوب برای سرویس بهداشتی خود هستید، حتما این مقاله کاربردی و جامع را تا انتها دنبال کنید و با ما همراه باشید.

انواع توالت فرنگی

۱) توالت فرنگی دو تکه

اولین نوعی که برای شما در نظر گرفته ایم، توالت فرنگی دو تکه است. در واقع توالت های دو تکه یکی از مرسوم ترین انواع توالت های فرنگی در بازار به حساب می آیند. در حقیقت این توالت ها از ۲ قسمت جداگانه یعنی صندلی و مخزن تشکیل شده اند. از مهم ترین مزیت های خرید و استفاده از این نوع توالت های فرنگی، میتوان به قیمت مناسب این مدل از توالت فرنگی اشاره داشت.

اغلب این مدل از توالت های فرنگی نسبت به دیگر مدل ها از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار می باشند. در کنار این مورد توالت های فرنگی دارای قطعات مجزا است و در نتیجه به سادگی می توان آن ها را حمل کرد، مخصوصا چنانچه در واحد های بالای یک آپارتمان زندگی می کنید یا این که پله های درب ورودی منزل شما اندکی زیاد است و برای رسیدن به منزل ناچار به عبور از این پله ها خواهید شد.

هرچند قطعات این نوع از توالت ها به شکلی ساخته شده است که در کنار هم دیگر قرار گیرند، ولی با اتصال ۲ قطعه به یک دیگر بین آن ها یک درز به وجود خواهد آمد. این امر موجب شده است تا میان این درز ها گرد و خاک ایجاد شود، البته در نظر داشته باشید که این گرد و خاک ها چندان در دید نخواهد بود، ولی در شرایطی که به تمیزی لوازم منزل خود اهمیت می دهید، بهتر است در انتخاب این نوع از توالت های فرنگی بیشتر تامل کنید.

۲) توالت فرنگی یک تکه

نوع دیگر از توالت های فرنگی، توالت فرهنگی های یک تکه است. در واقع باید گتف که این نوع از توالت ها نسبت به مدل های ۲ تکه جدید تر و براق تر هستند. این توالت ها هرچند در حمل و نقل سختی بیشتری را به شما عزیزان وارد می آورند، ولی در عوض راحتی نصب آنها بسیار مناسب و بیشتر از دیگر مدل ها خواهد بود. این گونه از توالت ها از توالت های ۲ تکه قیمت بیشتری را برای شما به دنبال دارند و در شرایطی که تمیزی توالت برای شما بسیار حائز اهمیت است، این مورد برای خرید شما گزینه بسیار بهتری محسوب خواهد شد. به این خاطر که تمیز کردن آن ها بسیار آسان است و از آن جایی که هیچ درزی ندارند، گرد و خاک و آلودگی هم بین قطعات آن ها جمع نخواهد شد.

گفتنی است که توالت های فرنگی یک تکه نیز خود از مدل های گوناگونی تشکیل شده اند. به عنوان مثال بعضی از این توالت ها از مخزنی کوچک، و با حجم و ارتفاعی پایین برخوردار هستند، در حالی که بعضی دیگر از آن ها از مخزنی با حجم و ارتفاع بیشتری دارند. شایان ذکر است که بیشتر توالت های یک تکه به صورت مدرن و به سبک معاصر ساخته شده است و انواع گوناگونی از آن در بازار در دسترس خواهد بود.

۳) توالت فرنگی با مخزن مرتفع (توالت فرنگی مخزن بالا(

توالت فرنگی با مخزن مرتفع از عملکردی مشابه با توالت های دو تکه برخوردار است و فرقی که میان این ۲ دیده می شود، این است که نصب مخزن توالت های با مخزن بالا در بالاتر از صندلی و در حقیقت بر روی دیوار صورت می پذیرد. که این امر موجب می شود لوله کشی بین توالت و مخزن به صورت کامل در دید باشد.

در شرایطی که به طرح های قدیمی و کلاسیک علاقه دارید این نوع از توالت های فرنگی با توجه به آن که لوله کشی آن ها در دید است به سرویس بهداشتی شما فضایی قدیمی و سنتی می دهد. می توان این طور گفت که به نوعی این مدل توالت فرنگی ها برای سبک قدیمی یک مدل ویژه محسوب می شوند و می توان رنگ لوله کشی را نیز با دکوراسیون خود مطابقت دهید و سپس انتخاب و خریداری کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که این توالت ها به این علت که جذابیت بسیار بالایی دارند از ۲ مدل پیشین قیمت به مراتب بالاتری را برای شما عزیزان به همراه خواهند داشت. از دیگر مواردی که موجب گران درآمدن این توالت ها شده است، این موضوع است که تعداد تولید این مدل از محصولات بسیار پایین می باشد و در واقع تقاضا در این مدل از عرضه پیشی گرفته است و قیمت بالا خواهد بود. در شرایطی که بنا دارید دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را از سبک متفاوتی انتخاب کنید، بی تردید این نوع از توالت گزینه مناسبی برای شما عزیزان خواهد بود.

۴) توالت فرنگی توکار یا دیواری

از دیگر انواع توالت های فرنگی می توان به نمونه دیواری اشاره داشت که بسیار محبوب و پرطرفدار نیز است. این توالت ها موجب شده تا فضای سرویس بهداشتی ویژه و منحصر به فرد به حساب آید، جالب است بدانید که علت خاص بودن این توالت ها مخزن آن ها به شمار می رود که به شکل توکار در دیوار قرار گرفته است. در حقیقت به نوعی قسمت عمده این توالت ها درون دیوار واقع شده است و این امر موجب شده قسمت قابل توجهی از فضای سرویس بهداشتی آزاد و به منظور استفاده های دیگر در اختیار شما عزیزان باشد. در نظر داشته باشید که این توالت ها در قسمت بین کاسه توالت و زمین دارای ارتفاع هستند که البته امکان تغییر آن نیز وجود دارد.

این توالت ها نسبت به دیگر مدل ها از قیمت بالاتری برخوردار است و علاوه بر آن برای نصب این توالت ها باید سرویس بهداشتی یا حمام دارای لوله کشی داخلی بسیار مناسبی باشد. از دیگر علت های قیمت بالای این توالت ها نصب آنهاست که باید به وسیله یک فرد ماهر و متخصص صورت پذیرد، در حالی که شما عزیزان به منظور نصب دیگر توالت های فرنگی می توانید شخصا اقدام کرده و تمامی کار ها رو خودتان بر عهده بگیرید. گفتنی است که خرید این توالت ها به آن گروه از افراد که خواهان یک دکوراسیون مدرن و مینی مالیستی هستند توصیه می گردد. لازم به ذکر است که به کمک این نوع از توالت ها می توان یک سرویس بهداشتی منحصر به فرد را طراحی کرد.

۵) توالت فرنگی توکار زمینی (بک تووال، Back to Wall)

توالت بک تووال نیز از توالت های بسیار پرطرفدار و محبوب در میان مردم است. در این نوع از توالت ها کاسه و پایه توالت بر روی زمین قرار داده شده است، ولی مخزن درون دیوار واقع شده است. در واقع به نوعی این توالت های فرنگی نیز مثل توالت فرنگی های توکار به حساب می آیند و تنها فرق آن ها، در ارتفاع آن ها خواهد بود؛ در حقیقت در نمونه توکار کاسه و پایه توالت تا زمین فاصله دارند، ولی در این نمونه به صورت کامل بر روی زمین واقع خواهد شد. یکی از مزایای توالت های فرنگی توکار زمینی این خواهد بود که فضای زیادی را احتیاج نخواهند داشت و ضمنا به سادگی می توان آن ها را نظافت کرد و در حقیقت می توان گفت که بهداشتی به حساب می آیند، ولی در مقابل به نسبت دیگر نمونه ها گران تر هستند و نصب آن ها نیز هزینه بر تر خواهد بود. در حالتی که از لحاظ مالی محدودیت خاصی ندارید، انتخاب این نوع از توالت ها، فضای سرویس بهداشتی شما عزیزان را بسیار مدرن و ویژه می کند و به زیبای سرویس بهداشتی و خانه شما خواهد افزود.

۶) توالت فرنگی بیده ‌دار (خودشور(

نوع دیگر توالت های فرنگی، توالت های فرنگی خودشور است. در حقیقت این نمونه از توالت ها گزینه بسیار خوبی برای استفاده افراد سالمند و همچنین کودکان به حساب می آیند. همچنین افرادی که از ناحیه دست به معلولیت دچار شده اند و یا دارای بیماری خاص هستند، این توالت ها به آن ها کمک شایانی می کند که خود به تنهایی از توالت فرنگی بهره بگیرند. در این راستا و به منظور استفاده از ویژگی خودشور این توالت ها تنها احتیاج است که پس از اتمام کار اقدام به فشردن دکمه مربوطه که در توالت نصب شده کنید، سپس آن سیستم به شکل خودکار کار خود را آغاز خواهد کرد و به شست و شوی فرد می پردازد. برخی از این سیستم ها همین طور از امکان خشک‌ کن و گرم‌ کن نیز برخوردار می باشند و از میان مزایای این نوع از توالت های فرنگی می توان به مواردی مانند کاهش آب مصرفی، بهداشت بیشتر، جلوگیری از ریزش آب به بیرون از کاسه توالت و … اشاره داشت که هر یک به تنهایی می تواند مبنای خوبی برای خرید این محصول توسط شما به حساب آید.

باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که در برخی از توالت های فرنگی خودشور نصب دکمه شست و شو یا wash در کنار در توالت انجام شده است. در بعضی دیگر از مدل ها نیز این دکمه، اندکی از توالت فرنگی دورتر است و بر روی دیوار نصب خواهد شد که در همچین شرایطی فرد باید به جهت فشردن دکمه از روی توالت بلند شده و مجدد بعد از فشردن دکمه به منظور شست و شو روی کاسه بنشیند.

در حال حاضر باید عرض کنم که با انواع توالت های فرنگی آشنا شده اید و وقت آن فرا رسیده است تا موارد و نکاتی را به منظور انتخاب یک توالت فرنگی خوب به شما عزیزان عرض کنیم، پس در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت :

موارد حائز اهمیت در هنگام خرید توالت فرنگی مناسب

۱) پایه توالت فرنگی

از موارد قابل توجه و نکات مهم در هنگام خرید توالت فرنگی، نوع پایه آن است. به صورت معمول طراحی پایه توالت ها به شکل یک تکه و دو تکه یکپارچه انجام می شود. منظور از یک پایه یکپارچه این است که در قسمت کف توالت یک بخش کامل به منظور فلاشر یا آبریز تعبیه شده است و همچون توالت های معمولی دو تکه برآمدگی یا شکافی ندارند. هرچند توالت هایی با پایه یکپارچه، هزینه بالاتری را برای ما به همراه دارد، ولی از آن جایی که به راحتی تمیز شده و نیز از ظاهری زیبا و گرد و نیز سطحی صاف و صیقلی برخوردار هستند، ارزش پرداخت این هزینه بیشتر را دارند، در نظر داشته باشید که تصمیم در خصوص با خرید یا عدم خرید این مورد به میزان بودجه ای که به این منظور در نظر دارید، بستگی خواهد داشت.

۲) فلاش‌تانک (آبریز(

از دیگر مواردی که پس از پایه و مخزن باید در خاطر خود داشته باشیم، نوع فلاش تانک یا آبریز این محصول به حساب می آید. به همان شکلی که خودتان هم می دانید، فلاش تانک به دیوار نصب شده و شما می بایست پیش از اقدام به خرید توالت فرنگی در گام نخست به بررسی دیواری که قرار است فلاش تانک بر روی آن نصب گردد بپردازید و اطمینان حاصل کنید که برای نصب فلاش تانک مناسب خواهد بود.

همچنین در یادتان باشد که مکانیزم شست و شو توسط آبریز نیز باید مد نظر قرار بگیرد. به صورت معمول مکانیزم شست و شوی کاسه توالت از طریق فلاش تانک معمولی صورت خواهد پذیرفت و آب با فشاری بالا از آبریز بیرون خواهد زد و به کاسه توالت وارد می شود. به منظور انجام شست و شوی پر سرعت تر و همچنین تمیز تر نیز شما عزیزان قادر خواهید بود از فشار آب بیشتری در این راستا بهره بگیرید. ولی نکته حائز اهمیت آن است که با این کار آب بیشتری را مصرف خواهید کرد.

۳) ارتفاع صندلی توالت فرنگی

در هنگام خرید توالت فرنگی توجه به صندلی و ارتفاع آن نیز به عنوان یک نکته مهم باید مد نظر شما عزیزان باشد. در اکثر منازل ویلایی و آپارتمان ها صندلی توالت فرنگی از ارتفاعی معادل ۴۳٫۱۸ سانتی متر برخوردار می باشد، ولی اغلب این ارتفاع برای افرادی قد بلند تعبیه شده است و یا این که به منظور استفاده افراد سالمند، خیلی مناسب به حساب نخواهد آمد، بنابراین شما عزیزان می توانید ارتفاع بیشتری را برای صندلی توالت فرنگی خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است که بیش ترین ارتفاع صندلی توالت فرنگی ۴۸٫۲۶ سانتی ‌متر خواهد بود که این میزان ارتفاع به ارتفاع راحتی معروف است.

۴) دکمه ‌ها و اهرم ‌های توالت فرنگی

در نظر داشته باشید که در مخزن هر توالت فرنگی دکمه و یا اهرمی تعبیه شده است و حتما در هنگام خرید توالت فرنگی این قسمت را نیز مورد بررسی خودتون قرار دهید. دکمه یا اهرم موجود بر روی مخزن توالت فرنگی جهت شروع عملکرد شست و شو و همچنین مکانیسم تخلیه در نظر گرفته شده است. می توان گفت که در مدل های قدیمی تر و انواع کلاسیک اکثرا از اهرم بهره گرفته شده است، ولی در توالت های مدرن از دکمه فشار استفاده شده است. به این موضوع توجه کافی را داشته باشید که بر روی مخزن برخی از توالت های فرنگی بروز تر ۲ دکمه طراحی شده است که این نوع از توالت ها دو زمانه نام دارد. یکی از این دکمه ها به منظور شروع پروسه آبشویی است و دکمه دیگر نیز به خاطر ورود آب کم تر به درون آبریز توالت و همچنین انجام فرآیند تخلیه در این دستگاه تعبیه شده است.

باید اشاره داشت که اغلب این دکمه ها در سایز های گوناگونی هستند و در واقع بزرگ و کوچک آن ها موجود می باشد، شایان ذکر است که دکمه بزرگ تر به منظور تخلیه کم حجم است و بعد از فشردن آن جهت تخلیه بخشی از قدرت مخزن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در خاطر داشته باشید که استفاده از این دکمه موجب کاهش آب مصرفی نیز می شود که خود با توجه به کمبود آبی که با آن مواجه هستیم، نکته بسیار مناسبی خواهد بود، اما دکمه کوچک تر به منظور تخلیه فاضلاب پر حجم استفاده می شود. در واقع با فشردن این دکمه مخزن کلیه توان خود را بکار گرفته و آب بیشتری برای انجام عمل تخلیه به درون آب ریز توالت وارد خواهد شد. هر چند این توالت ها قیمت بالاتری به همراه دارند، ولی تنها با اندکی هزینه بیشتر می توان به کاهش آب مصرفی و صرفه جویی در مصرف آب کمک شایانی داشت.

۵) رنگ توالت فرنگی

معمولا بیشتر توالت های فرنگی موجود در بازار سفید رنگ هستند و این امر به این علت است که رنگ سفید همیشه خواهان بیشتری دارد. البته در میان تولید کنندگان به فکر دیگر سلایق نیز بوده و توالت فرنگی هایی با رنگ های دیگر نیز تولید کرده اند. بنابراین در شرایطی که دوست دارید سرویس بهداشتی یا حمام شما از طراحی خاص و زیبایی برخوردار باشد، قادر خواهید بود از توالت های فرنگی رنگی استفاده نمایید. به عنوان مثال شما عزیزان می توانید برای سرویس بهداشتی منزل خود که دارای دیوارهایی به رنگ سفید است یک توالت فرنگی سیاه و سفید بدون مخزن، تهیه کنید.

۶) فضای سرویس بهداشتی

در خصوص با فضای سروسی بهداشتی باید گفت که در هنگام خریداری توالت فرنگی به فضایی که بنا دارید توالت فرنگی را در آن قرار دهید، توجه ویژه ای داشته باشید. بی تردید برای همه این که در زمان استفاده از توالت راحت باشد، شرط است. به منظور اطمینان از این امر در یاد داشته باشید که توالت فرنگی شما عزیزان می بایست در جایی قرار بگیرد که دست کم با دیوار، روشور و … ، ۳۸ سانتی متر فاصله داشته باشد. البته در صورت بزرگ تر بودن سرویس بهداشتی یا حمام قادر خواهید بود یک فاصله ۴۶ متری از هر طرف برای آن در نظر بگیرید، به همین خاطر بهتر است قبل از اقدام به خرید در گام نخست به اندازه گیری فضای سرویس بهداشتی و حمام اقدام کنید و سپس با توجه به میزان فضایی که در اختیار دارید، توالت مناسبی را خریداری کنید، بخاطر این که عدم توجه به این امر امکان دارد موجب شود تا در هنگام استفاده از توالت فرنگی به دلیل کمبود فضا، احساس راحتی چندانی را تجربه نکنید.

۷) بررسی لگن توالت فرنگی

یکی دیگر از نکات مهم و قابل توجه در هنگام خرید کاسه یا لگن توالت توالت فرنگی محسوب می شود. در شرایط کنونی امروز تنوع توالت های فرنگی موجود در بازار بسیار زیاد است. به عنوان مثال بعضی از توالت فرنگی ها از کاسه گردی برخوردارند و در نتیجه فضای کم تری را اشغال خواهند کرد و برای سرویس بهداشتی و حمام های کوچک گزینه بسیار مناسبی خواهد بود، ولی بعضی از توالت ها نیز کاسه آن ها به صورت بیضی است و جای بیشتری را نیاز خواهد داشت، ولی در مقابل حدودا ۲ اینچ بزرگ تر است و برای نشستن فضای به مراتب بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد و در نتیجه استفاده آسان تری به همراه خواهد داشت. از دیگر مزایای توالت هایی که دارای کاسه بیضی است، نظافت آسان آن ها محسوب می شود. این توالت ها احتیاج کم تری به نظافت دارند و به سادگی امکان از بین بردن بوی نامطبوع آن ها برای شما وجود دارد.

آخرین مورد در خصوص با توالت هایی با کاسه مستطیلی است که این توالت ها تنها به حیث ظاهر با توالت های کاسه گرد تفاوت دارند. در شرایط بزرگ بودن فضای سرویس بهداشتی و یا حمام این نوع از توالت ها انتخاب مناسبی می باشند.

۸) توجه به استحکام دیوار و لوله کشی داخلی آن

به همان صورتی که پیش تر هم خدمت شما عزیزان عرض کردیم در برخی از توالت های فرنگی مانند مدل های دیواری، قسمت مهمی از توالت درون دیوار در نظر گرفته می شود. در کنار آن خود توالت نیز به دیوار متصل خواهد شد. بنابراین این که دیوار مورد نظر از استحکام مناسبی برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است. لوله کشی داخلی نیز به اندازه استحکام دیوار ها از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که این لوله کشی ها به خوبی انجام شده و استحکام دیوار به شکلی است که قادر به تحمل وزن توالت و نیز شخص مصرف کننده باشد.

۹) جنس توالت فرنگی

شایان ذکر خواهد بود که هر تولید کننده، محصول خود را طبق کاربردی که دارند طراحی، تولید و روانه بازار می کند. جنس مواد اولیه بهره گرفته شده در ساخت آن محصول نیز به کاربرد آن باز خواهد گشت. جالب است بدانید که توالت فرنگی هم یک محصول بهداشتی به شمار می رود و از همین روی احتیاج است برای رعایت نکات و موارد بهداشتی، نظافت، سلامتی و پاکیزگی بیشتر در طراحی، ساخت و عرضه آن ها از از جنس سرامیک بهداشتی و البته لعابی استفاده شود. البته در این میان امکان دارد که هر تولید کننده در ساخت لعاب و سرامیک بهداشتی محصولات خود از فناوری ویژه ای را مورد استفاده قرار دهد. ولی در این میان موضوع حائز اهمیت که احتیاج به بررسی دارد، استحکام و ضخامت سرامیک استفاده شده در توالت فرنگی خواهد بود.

در واقع در هنگام خرید توالت فرنگی باید ضخامت لعاب توالت و همه محل ‌هایی که لعاب ‌داده شده است، مورد ارزیابی قرار گیرد. در شرایطی که تمامی نقاط توالت فرنگی لعاب داده شده باشد، به علاوه بالا بردن ضریب بهداشت، توالت فرنگی انتخابی شما ماندگاری بالاتری دارد و کارکرد بهتری را از خود به نمایش خواهد گذاشت. در کنار آن موضوع، این امر موجب کاهش گرفتگی لوله ‌های توالت نیز خواهد شد.

ولی همیشه این امر را در خاطر داشته باشید که به همان صورتی که لعاب و ضخامت آن باعث استحکام و کیفیت و نیز افزایش بهداشت محیطی فردی است، با استفاده لعاب نا مناسب نیز نتایجی برعکس برای شما عزیزان حادث خواهد شد. در حقیقت توالت مد نظر شما بسیار سریع، آسیب خواهد دید و بهداشت آن نیز با توجه به جمع شدن جرم و میکروب و آلودگی بر روی آن در سطح مطلوبی قرار ندارد.

در ادامه می توان بیان داشت که حتی استفاده از جرم گی رها و مواد شوینده نیز در طولانی مدت پاسخگو نیست و علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمی شما موجب کم شدن ماندگاری و دوام توالت فرنگی نیز خواهد شد. به غیر از این ها در حالت عدم لعاب دهی درست و استاندارد بدنه توالت با جذب آب بیش از حد نه تنها آلودگی بیشتری ایجاد می شود، بلکه موجب انتشار بوی نا مطلوبی در فضا نیز خواهد شد.

واضح است که هر چقدر لعاب توالت کیفیت و استحکام بالاتری داشته باشد، به مراتب از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود، ولی این موضوع را در خاطر داشته باشید که تنها این هزینه خرید اولیه است که امکان دارد اندکی بیشتر شود و در ازای آن شما تا سال ها به سادگی از توالت فرنگی انتخابی خود بهره خواهید گرفت.

۱۰) مکانیزم تخلیه آب در توالت فرنگی

اوج اهمیت سیستم تخلیه آب وقتی است که در آپارتمان و در شب قصد استفاده از توالت فرنگی را دارید. در کنار آن در هنگام نظافت توالت فرنگی نیز این سیستم بسیار حائز اهمیت است. حتی میزان آب مصرفی نیز به سیستم تخلیه آب بستگی خواهد داشت. در این راستا و به منظور درک بهتر این امر کمی به توضیح در خصوص با سیستم تخلیه آب می پردازیم :

باید عنوان کرد که به صورت کلی مکانیزم تخلیه آب به ۴ نوع تقسیم می شود که هر یک از آن ها در تولید صدا، نظافت و میزان مصرف آب تاثیر گذار خواهند بود.

  • سیستم تخلیه ریزشی :

تخلیه آب در این سیستم از بالا به پایین و از سوی لبه های داخلی صورت خواهد پذیرفت. به صورت کلی از این مکانیزم در توالت های فرنگی ۲ تکه بهره گرفته می شود و البته شایان ذکر است که مصرف آب در این مکانیزم بسیار بالا خواهد بود.

  • سیستم تخلیه گردابی :

این سیستم تخلیه آب به صورت چرخشی و گرداب شکل است و در ابتدای امر آب از مسیر مجرای مختص آب به داخل بدنه لگن یا نشیمن توالت وارد می شود و سپس به داخل کاسه توالت خواهد ریخت. با این نوع ریزش آب به صورت چرخشی و گردابی تخلیه شده و در نهایت این تخلیه بی صدا و یا با صدایی کم صورت خواهد پذیرفت، ولی در این سیستم نیز آب زیادی مصرف شده و امکان ایجاد گرفتگی نیز وجود خواهد داشت.

 

  • سیستم تخلیه واتر جت : 

این سیستم تخلیه را می توان محبوب ترین و پر طرفدار ترین سیستم تخلیه در توالت فرنگی های مورد استفاده در ایران به حساب آورد. در حقیقت این نوع سیستم نیز تقریبا مانند سیستم تخلیه گردابی عمل کرده و تنها فرق بین آن ها این است که در سیستم تخلیه واتر جت قسمتی از آب به شکل گردابی و گردشی و قسمتی هم به شکل شوتینگ به درون توالت می رود. ترکیب این دو مدل موجب افزایش قدرت تخلیه و همچنین کاهش صدا و میزان آب مصرفی می شود.

  • سیستم تخلیه توربوجت :

در واقع سیستم تخلیه توربوجت را نیز می توان یکی از مدرن ترین و جدید ترین سیستم های تخلیه محسوب کرد که از تمام قابلیت های مثبت واتر جت برخوردار خواهد بود. در نظر داشته باشید که این سیستم حتی از واتر جت نیز آب کم تری مصرف کرده و صدای تولیدی آن نیز بسیار کم خواهد بود. عمل تخلیه نیز در این سیستم به صورت بهتری انجام شده و کم تر مشکل گرفتگی پیش خواهد آمد، به همین دلیل امروزه بهترین سیستم تخلیه محسوب می شود. در حال حاضر که نسبت به انواع سیستم تخلیه شناخت مناسبی پیدا کرده اید، قادر خواهید بود به سادگی از فروشنده در هنگام خرید توالت فرنگی نوع سیستم تخلیه آن را پرسیده و قصد داشته باشید که در این باره به شما عزیزان توضیحاتی ارائه دهد.

 

۱۱) درب توالت فرنگی و شیوه باز و بسته شدن آن

گفتنی است که توالت فرنگی های موجود در بازار از لحاظ نوع درب بسیار گوناگون است. در برخی از مدل ها از دربی با مکانیزم فنری یا جک دار بکار برده شده است و برخی از درب ها نیز معمولی و بعضی دیگر به شکل آرام بند خواهد بود. جالب است بدانید که درب های فنری یا جک دار به هیچ وجه برای خرید پیشنهاد نمی شود، بخاطر این که در حالت استفاده از توالت در شب این امکان وجود خواهد داشت که در صورتی که درب از دست شما در رفته با شدت به لگن یا کاسه توالت بر خورده و به علاوه صدای بسیار بدی که به وجود می آورد، این امکان نیز خواهد بود که بشکند و یا ترک بخورد. همچنین وجود کودکی در منزل احتمال بروز این امر را بسیار زیادتر خواهد کرد، به همین خاطر درب های آرام بند از آن جایی که به آرامی بسته شده گزینه مناسبی در این خصوص خواهند بود.

 

۱۲) توالت فرنگی آنتی ‌باکتریال

شایان ذکر است که اخیرا نوعی از توالت های فرنگی وارد بازار شده است که دارای قابلیت آنتی باکتریال می باشد. سطح این توالت ها به شکلی است که امکان رشد باکتری ها بر روی آن ها وجود ندارد. به نوعی می توان عنوان کرد که این نوع از توالت ها مقاومت بالایی در مقابل رشد باکتری خواهد داشت. این قابلیت همین طور از پوسیدگی و زنگ زدگی اجزای توالت فرنگی ممانعت به عمل خواهد آورد.

البته ذکر این نکته الزامیست که این توالت ها در مقابل دیگر مدل ها قیمت بالاتری را خواهد داشت، ولی در شرایطی که از لحاظ مالی محدودیتی ندارد، حتما به سراغ این نمونه از توالت فرنگی ها بروید.

 

۱۳) بررسی لبه های کاسه توالت

به همان صورتی که پیش تر هم خدمت شما عزیزان عرض کردیم، توالت فرنگی ها از حیث کاسه به انواع گرد، بیضی و مستطیل تقسیم بندی می شوند که هر یک از آن ها از لحاظ حجم، بهداشت و راحتی حین استفاده با هم فرق های عمده ای خواهند داشت. گفتنی است که به غیر از این موارد لبه های کاسه توالت نیز باید در هنگام خرید مورد بررسی قرار گیرند. بعضی از توالت های فرنگی از لبه های برآمده ای برخوردار می باشند که این امر موجب خواهد شد تا شما در هنگام نشستن احساس راحتی بیشتری برایتان به ارمغان آورد و همین طور از ریختن آب به بیرون از کاسه در هنگام شست و شو و تخلیه ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

کلام آخر

تا به امروز حتما به گوش شما هم رسیده است که هیچ محصولی بی دلیل گران نخواهد بود. در حقیقت شما اگرچه بودجه بیشتری را برای خرید یک محصول مصرفی مانند توالت فرنگی در نظر داشته باشید در ازای آن به راحتی و ماندگاری بیشتر و سایر ویژگی ها دست پیدا می کنید. در انتهای این مطلب باید بیان کنیم که توالت های فرنگی مدرن و جدید از آن جایی که از سیستم مدرن ‌تر، طراحی زیبا تر، استحکام و قدرت بیشتر، تکنولوژی بروزتر و پیشرفته ‌تر برخوردار می باشد طبیعی است که به مراتب قیمت بالاتری را نیز داشته باشند، در شرایطی که از نظر مالی محدودیتی ندارید، پیشنهاد داریم به دنبال توالت فرنگی مدرن و با کیفیت بالا بروید، ولی در صورتی که قیمت برای شما در اولویت قرار دارد، به شما عزیزان این طور پیشنهاد می کنیم که در هنگام خرید موارد و نکات بیان شده در این مقاله را مد نظر خود قرار دهید تا به کمک آن ها قادر باشید بهترین گزینه را با توجه به بودجه، سلیقه و نیاز خود انتخاب و خریداری کنید. امیدوارم که از این مقاله نهایت استقاده رو برده باشید و تونسته باشیم مطلب کامل و جامعی خدمت شما در این زمینه ارائه کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن