خرید از دیجی کالا

بهترین مارک پنکه ایستاده سقفی رومیزی و آبی راهنمای خرید

خرید پنکه

بهترین مارک پنکه : در ابتدای امر باید ذکر کنیم که پنکه‌ ها بنا بر استفاده شکل های متفاوتی دارند، به عنوان مثال اندازه اتاق و یا میزان گرما و یا سرمای اتاق خرید پنکه های مختلف ایستاده و یا سقفی یا رومیزی توصیه خواهد شد. در واقع پنکه‌ ایستاده و پنکه رومیزی و پنکه دیواری ارزان تر هستند و به سادگی می‌ تواند در هر مغازه لوازم خانگی آن را پیدا کنید. شاید خرید پنکه به عنوان ساده ترین راه حل جهت خنک سازی اتاق ‌های کوچک و خانه ‌های آپارتمانی و یا در کل فضا های کوچک به شمار آید.

به دلیل کوچک بودن اندازه مصرف انرژی برق کمی دارند. (به صورت میانگین ۵۵ وات می باشند) هر چند در واقع شاید جهت خنک سازی فضای مورد نظر شما کافی هم نباشد. چنانچه قصد دارید بالا ترین کارایی را از پنکه ‌ها دریافت کنید، پس بهتر است حین شب و یا صبح زود که هوای بیرون خنک ‌تر می باشد، پنکه را در نزدیکی پنجره قرار دهید تا هوا را به جریان بی اندازد و از هوای خنک بیرون به داخل خانه چرخش هوا را انجام دهد.

در حقیقت یکی دیگر از مزایای پنکه‌ ها قابلیت حمل و نقل آسان آن ‌ها به شمار می آید. شما قادر هستید از اتاقی به اتاق دیگر ببرید و به سادگی به برق متصل کنید. حین خرید پنکه به جابجایی راحت و دستگیره حمل راحت مدل پنکه نیز توجه نمایید.

از آنجایی که مدل‌ های بسیار متفاوت و متنوع با رنگ بندی ‌های زیاد در بازار موجود است با خیال راحت قادر خواهید بود، مدلی را انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگ باشد و برای شما گزینه مناسبی به حساب آید. پنکه‌ ها همین طور جهت استفاده در خوابگاه‌ ها عالی محسوب می شوند، بخاطر این که برای فضا های کوچک تر نیازی به کولر گازی نیست و با خرید پنکه با هزینه کم می ‌توان به احساس آسودگی کافی دست پیدا کرد.

میشود این طور عنوان داشت که پنکه‌ ها به دلیل جابجایی آسان انتخاب خوبی جهت خنک سازی فضا های کوچک هستند. پنکه‌ ها در کنار وظیفه اصلی شان که خنک سازی می باشد و همین طور استفاده‌ های مختلفی همانند بیرون راندن دود از فضای اتاق و یا خشک کردن تابلو های نقاشی و جابجایی هوای اتاق خواهند داشت.

بهترین پنکه موجود در بازار

معیار های خرید پنکه مناسب چیست؟

 

کارایی خوب

در واقع میزان هوایی که پنکه به پیش می ‌راند طبق متر مکعب در دقیقه اندازه گیری خواهد شد و متناسب با فضایی که استفاده می‌ کنید باشد. یعنی پنکه ‌هایی که پره‌ های فلزی دارند، به مراتب رانش هوای قوی تری نسبت به پره‌ های پلاستیکی دارند. همین طور توان و سایر خاصیت ‌های طراحی در آن موثر است که با تجربه خریداران دیگر قادر هستید متوجه کیفیت و کارایی محصول مورد نظر شوید.

استفاده آسان

برخی از پنکه‌ های جدید دارای ریموت کنترل و تایمر هستند که آسودگی و استفاده راحت را فراهم می آورند و همین طور دکمه ‌های لمسی خوب و صفحه نمایشگر دیجیتالی به استفاده آسان شما عزیزان کمک شایانی خواهند داشت.

میزان صدای معقول و کم

تعداد زیادی از کاربران ترجیح می ‌دهند پنکه ای با صدای بسیار اندک داشته باشند تا تمرکز خود را در انجام فعالیت ‌های دیگر از دست ندهند. اگرچه که چنانچه قدرت بیشتری از پنکه خود انتظار دارید داشتن کمی صدا منطقی به نظر می آید. همین طور صدای اندک به عنوان نویز سفید و صدای پس زمینه می‌ تواند صدا های بیرون از فضای اتاق شما را خنثی نماید و این نکته خیلی بد تلقی نمی شود.

طراحی پایدار و مستحکم

در طراحی پنکه استحکام و طراحی پایدار یکی از ملزومات حائز اهمیت می باشد. زیرا تعداد نفراتی که کودک خردسال و یا حیوان خانگی دارند، در واقع نباید نگران افتادن پنکه با ضربه ‌های کم و سبک باشند.

دارای ویژگی‌ های ایمنی

پنکه‌ های بدون فن که با تکنولوژی مکش و پخش هوا کار می‌ کنند، در حقیقت ایمنی بسیار بالا تری دارند هر چند کارایی پنکه ‌های دارای پره را ندارند. هر چند پنکه ‌ها دارای صفحه محافظ مشبک می باشند و همین طور پنکه در صورت استفاده دائمی نباید داغ شود و به سادگی قابل حمل باشد.

 

تمیز کردن آسان

یکی دیگر از ملزومات دیگر پنکه، قابلیت تمیز شدن آسان آن به شمار می آید. طراحی پنکه نباید به گونه ای باشد که تمیز کردن گرد و خاک از روی آن سخت تلقی شود، بخاطر اینکه همیشه در معرض دید افراد قرار دارد و میبایست بتوانید به آسانی با یک دستمال مرطوب آن را تمیز نمایید.

گارانتی خوب

کمپانی های تولید کننده، امروزه گارانتی ‌های متنوعی برای انواع پنکه ها ارائه می دهند که در حین خرید قادر هستید با اطمینان بیشتری خرید نمایید.

ظاهری خوب

به هر حال پنکه یکی عضو مهم در طراحی داخلی دکوراسیون منزل شما به حساب می آید و می باید مدلی را انتخاب کنید که با طراحی خانه شما نیز هماهنگ باشد. رنگ ‌های مختلف پنکه ‌ها را مد نظر قرار دهید، آیا رنگ زرشکی یا سفید و یا مشکی و … با طراحی داخلی دکوراسیون منزل شما هماهنگ است ؟ اگر هست در خریدش شک نکنید و اگر نیست خرید هیجانی نکنید.

بهترین مارک پنکه ایستاده ایرانی

نکات پیش از خرید پنکه

در کجا پنکه را استفاده خواهید کرد؟

اندازه و نوع پنکه بستگی به اندازه فضایی که برای خنک کردن در نظر دارید انتخاب نمایید. همین طور نوع پنکه بسیار حائز اهمیت است. چنانچه قصد دارید پنکه مکانی ثابت و همیشه داشته باشد و کسی آن را جابجا نکند از مدل ‌های دیواری استفاده نمایید. به عنوان مثال جهت نصب در خوابگاه و یا هتل ‌ها و یا مغازه مناسب خواهد بود و چنانچه تعداد اتاق ها بالاست که احتمالا پنکه را جابجا خواهید کرد پنکه رومیزی خریداری نمایید.

آیا پنکه را در چندین اتاق استفاده خواهید کرد؟

چنانچه قصد دارید از پنکه در چندین اتاق استفاده نمایید و همیشه جابجایش کنید به وزن و طراحی دستگیره و قابلیت حمل آسان آن توجه کنید. همین طور به طول کابل برق جهت دسترسی آسان به پریز برق، از قبل فکر کنید. همین طور برخس از مدل‌ ها به اندازه کوچک طراحی شده اند تا به آسانی بر روی میز کار شما قرار گیرند و حتی در سفر بتوانید به همراه خود ببرید، حتما پنکه رومیزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود .

آیا در منزل کودک خردسال دارید؟

چنانچه در منزل کودک خردسال دارید، حتما مدلی را خریداری کنید که مشبک محافظ پره‌ های پنکه بسیار کوچک باشند تا انگشتان کودک شما قادر به نفوذ به درون فضای پنکه را نداشته باشد. همین طور قادر هستید از مدل ‌های بدون پره خریداری نمایید. به هر حال اولویت را در مراقبت از کودک خود در محیط خانه قرار دهید و وسایلی که خریداری می ‌کنید ایمنی کافی در مقابل حرکات و کار های کودک شما داشته باشد.

آیا در خانه حیوان خانگی دارید؟

جهت ممانعت از افتادن پنکه بر اثر ضرباتی که حیوان خانگی شما به پنکه وارد می ‌کند، می بایست مدلی خریداری کنید که پایه با طراحی پایدار و مستحکم داشته باشد. همین طور چنانچه پنکه را جهت خنک کردن حیوان خانگی خود خریداری می ‌کنید می بایست به میزان صدای آن توجه نمایید، زیرا سر و صدای زیاد موجب آزار حیوان خانگی شما خواهد شد، بخاطر این که حیوانات حس شنوایی بسیار قدرتمند تری نسبت به انسان ‌ها دارند و سر و صدای زیاد می‌ تواند برای آن‌ ها بسیار آزار دهنده و خطر ساز باشد. بنابراین پنکه ایستاده و پنکه دیواری می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشند که حیوان خانگی دارند .

پنکه را در روز استفاده می ‌کنید و یا در شب؟

در حین شب که دمای بیرون خنک ‌تر می باشد، با قرار دادن پنکه در کنار پنجره می ‌تواند هوای خنک بیرون را به داخل منزل وارد کنید ولی در طول روز پنکه مزیت زیادی جهت جابجایی هوا بیرون به داخل ندارد بخاطر اینکه هوای بیرون گرم است. به هر حال در طول شب پنکه کارایی یک کولر با پرتاب باد کاملا شخصی را برای شما می ‌تواند داشته باشد.

کدام مورد مهم‌تر است : جریان هوای بیشتر یا میزان صدای کمتر ؟

به صورت کلی عملکرد پنکه جابجایی هوا به حساب می آید و این کار نا خود آگاه همراه با تولید صدا خواهد بود و این امری طبیعی است، اگر چه پنکه‌ های جدید به صورتی طراحی می ‌شوند که بیشترین کارایی با کمترین صدا را داشته باشند، اما جهت اطمینان از عملکرد خوب و صدای کم قبل از خرید پنکه را در مغازه امتحان کنید و میزان صدا و عملکرد آن شخصا را مشاهده کنید.

در حقیقت پنکه‌ ها همانند کولر ها امر خنک سازی را انجام نمی دهند ولی همچنان تحت عنوان وسیله خنک کننده به شمار می آیند ( زیرا با تبخیر سطحی دمای بدن را پایین خواهند آورد ) و با هزینه کمی قابل خریداری می باشند. اغلب پنکه ‌ها را قادر هستید ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در کل تابستان روشن بگذارید بدون این که مشکلی برایشان پیش آید.

چه ویژگی ‌هایی را در هنگام خرید پنکه در نظر بگیرید؟

عکس ۳

در ادامه چندین ویژگی دیگر که حین خرید پنکه باید در نظر بگیرید را عنوان داشته ایم:

پنکه‌های با ارتفاع متغییر

چنانچه قصد دارید که وزش باد پنکه جهت جابجایی بهتر هوا در ارتفاع قد شما باشد و یا با تنظیم ارتفاع وزش باد بهتری بر روی سطح تخت خواب شما داشته باشد بهتر این است از خرید پنکه  ایستاده با پایه بلند در نظر بگیرید.

زاویه و ارتفاع قابل تنظیم

این ویژگی خواهد شد که امکان بیشتری جهت تنظیم جهت و ارتفاع وزش باد داشته باشید. البته این نکته هم هست که حتما از کیفیت ساخت پنکه مطمئن باشید زیرا اجزای متحرک همیشه دچار اشکالاتی خواهند شد مگر اینکه به اندازه کافی با کیفیت طراحی و ساخته شده باشند.

حالت‌های مختلف پنکه

پنکه‌ های جدید گزینه ‌های متنوعی جهت عملکرد و ساز و کار خود دارند. همانند وزش باد طبیعی و یا حالت خواب و کم صدا یا حرکت سینوسی و … یا کاهش سرعت پنکه پس از ۳۰ دقیقه به طور خودکار که این ویژگی ‌ها می‌ تواند استفاده آسان تری را برای شما عزیزان به ارمغان بی آورد.

ریموت کنترل

در واقع ریموت کنترل یک وسیله کاملا کارآمد و دوست داشتنی برای شما عزیزان خواهد بود تا به سادگی تنظیمات پنکه را از فاصله دور تری در اتاق تنظیم نمایید و این موضوع برای افراد تنبل فوق العاده خواهد بود.

تایمر

تایمر یا زمان سنج یکی از قابلیت ‌هایی است که در بیشتر پنکه‌ های جدید وجود دارد و قادر هستید زمان خاموش شدن پنکه را به شکل دیجیتالی و یا آنالوگ با چرخش تایمر تنظیم نمایید.

صفحه نمایش دیجیتالی

پنکه ‌های بروز و جدید مجهز به صفحه نمایش دیجیتالی جهت نمایش میزان سرعت و دیگر تنظیمات پنکه می باشند که این امر خود می تواند در افزایش کاربری این محصول کمک شایانی انجام دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن