خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی ارزان رومیزی ال جی دیجی کالا

جالب است در نظر داشته باشید که استفاده از بهترین ماشین ظرفشویی به منظور شستن ظروف در میان خانم ها بسیار مرسوم شده است. البته شاید به علت قیمت بالای این محصول بسیاری از اشخاص خرید بهترین ماشین ظرف شویی را برای منزل خود ضروری ندانند ولی چنانچه خواهان این محصول می باشید بهتر است مقاله کاربردی و راهنمای زیر را تا انتها مطالعه بفرمایید. شایان ذکر است که در خصوص بهترین ماشین ظرف شویی دانستن چند نکته می تواند در انتخاب نهایی بسیار تاثیرگذار و حائز اهمیت باشد.

قیمت و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی ارزان رومیزی ال جی دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی و پر فروش ترین ماشین ظرفشویی های مبله در ایران

کافی است اندکی زمان بگذارید و این مقاله جامع را تا انتها مطالعه فرمایید. در آخر این مطلب نیز توضیحاتی از پر فروش ترین ماشین های ظرفشویی در ایران را برای شما عزیزان آورده ایم.

انواع ماشین ظرفشویی:

به صورت کلی ۳ نوع ماشین ظرف شویی در بازار لوازم خانگی موجود می باشد: ماشین های ظرف شویی توکار، رومیزی و همینطور ماشین ظرف شویی ایستاده، که در ادامه به ذکر قابلیت ها و ویژگی های هر یک و موارد دیگر در خصوص هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت، پس همراه با ما باشید.

در نظر داشته باشید که هر ۳ نوع یک عمل را انجام خواهند داد و آن هم شستن ظروف کثیف شما عزیزان خواهد بود و این که کدام یکی از مدل های ماشین ظرف شویی را انتخاب کنید به اندازه آشپزخانه و سلیقه شما عزیزان بستگی خواهد داشت.

ماشین های ظرف شویی توکار کدام اند؟

بهترین ماشین ظرف شویی های توکار برای کسانی که به دنبال ایجاد سبکی مدرن در آشپزخانه خود هستند بسیار مناسب خواهد بود. البته به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر زیبایی، فضای کم تری را نیز نسبت به دیگر مدل ها اشغال خواهند کرد. این نوع از ماشین ظرف شویی ها اغلب در زیر سینک های ظرفشویی نصب می شوند.

ماشین های ظرفشویی رومیزی کدام اند؟

در خاطر خود داشته باشید که ماشین ظرف شویی های رومیزی دارای ظرفیت پایین تری نسبت به دیگر مدل ها می باشند و اکثرا در ظرفیت های ۶ نفره و ۸ نفره قابل در بازار موجود اند. این مدل از ماشین های ظرف شویی بر روی کابینت قرار داده می شوند و قابلیت مثبت آن ها ویژگی حمل و جا به جایی آن ها است. از نظر قیمت نیز از ۲ مدل دیگر ارزان تر به حساب می آید.

ماشین های ظرفشویی ایستاده کدام اند؟

بدانید که بهترین ماشین ظرف شویی های ایستاده نیز طرفداران خاص خود را در بازار لوازم خانگی دارد و شاید بتوان عنوان کرد که جزو پر طرفدار ترین نوع ماشین های موجود در بازار محسوب می شوند.

در واقع اغلب افرادی که دارای خانواده پر جمعیت می باشند بهتر است این گزینه را به منظور خرید انتخاب نمایند. البته افرادی که دارای جمعیت کم تر هم باشند قادر هستند ظروف خود را از صبح جمع آوری کرده و زمانی که ماشین ظرف شویی پر شد آن را روشن کنند، بنابراین می توان بیان داشت که این نوع از بهترین ماشین ظرف شویی ها برای هر خانواده و با هر میزان جمعیتی مناسب است.

در ضمن این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی های ایستاده، گزینه ای به عنوان قابلیت نیم شور وجود دارد. با وجود این گزینه قادر خواهید بود زمانی که نصف ماشین ظرف شویی پر شده باشد، ظروف خود را با مصرف آب و شوینده کم تر شست و شو نمایید.

انتخاب بهترین ماشین ظرف شویی متناسب با تعداد افراد خانواده:

ماشین های ظرف شویی در ظرفیت های گوناگونی تولید می شوند و ظرفیت های ۶، ۸، ۱۲ و ۱۴ نفره انواع مرسوم آن به شمار می آیند. چنانچه در یک خانواده ۶ نفره و حتی بیشتر هستید استفاده از ماشین های ظرفشویی ۱۲ تا ۱۴ نفره می تواند مناسب باشد. ماشین های ظرف شویی توکار و ایستاده با این ظرفیت ها در بازار موجود هستند. برای خانواده های کم تر از ۶ نفر، ماشین ظرف شویی های رو میزی نیز می تواند جواب گویی نیاز شما عزیزان باشد.

مخزن ماشین های ظرفشویی:

شایان ذکر است که در حقیقت نوع و جنس مخزن بهترین ماشین ظرف شویی بر قیمت آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بعضی از ماشین های ظرف شویی دارای مخزن های پلاستیکی هستند و بعضی از جنس فولاد ضد زنگ یا استیل.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که مخزن های استیل بهتر از مخزن های پلاستیکی به حساب می آید. مخزن های استیل موجب جلوگیری از رسوب و ایجاد لک بر روی ظروف خواهد شد. البته نگهداری این نوع از ماشین های ظرف شویی نیز نیازمند دقت خاصی خواهد بود. به عنوان مثال در زمان استفاده از این ماشین های ظرف شویی نبایست از مواد شوینده ای که دارای سفید کننده هستند استفاده نمود. با این وجود نگران نگهداری از ماشین های ظرف شویی نباشید بخاطر این که هر چه لازم باشد در داخل دفترچه راهنمای محصول مورد نظر شما عزیزان موجود خواهد بود و با مطالعه کامل آن قادر خواهید بود از تمامی اطلاعات مربوط به استفاده و نگهداری از ماشین ظرف شویی خود اطمینان حاصل فرمایید. توجه داشته باشید که اغلب ماشین های ظرف شویی که دارای مخزن های استیل هستند از قیمت بالا تری نسبت به مخزن های پلاستیکی برخوردار می باشند.

قفسه های ماشین های ظرف شویی؟

در خصوص این مورد باید بیان کرد که در واقع قفسه های ماشین ظرف شویی به صورت استاندارد و به منظور قرارگیری ظروف اندازه گیری و ساخته شده اند. این قفسه به شکل ۲ طبقه و یا ۳ طبقه در داخل ماشین ظرف شویی قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است که قفسه های موجود در ماشین های ظرف شویی به منظور قرار دادن ظروف، لیوان، قاشق و چنگال و بعضی ظروف بزرگ تر مانند قابلمه ها در نظر گرفته شده اند.
در واقع بعضی از قفسه ها دارای امکان تنظیم هستند و قادر خواهید بود میزان ارتفاع آن ها را با توجه به نوع و اندازه ظروف خود تنظیم و مشخص نمایید. حتی خواهید توانست قفسه ها را به صورت کامل از درون ماشین ظرف شویی خارج کرده و فضای داخل ماشین را افزایش دهید.

میزان مصرف آب در طول استفاده از ماشین ظرف شویی:

جالب است بدانید که اغلب ماشین های ظرف شویی، آب بسیار زیادی را مصرف خواهند کرد، ولی به هر حال در مقایسه با روش دستی شستن ظروف زیاد با استفاده از ماشین ظرف شویی با صرفه تر خواهد بود. حتما در زمان خرید بهترین ماشین ظرف شویی به میزان مصرف آب در ماشین ظرف شویی مد نظر خود توجه و دقت نمایید.

فیلتر غذا در ماشین ظرف شویی چه می باشد؟

در حقیقت در بعضی از ماشین های ظرف شویی سیستمی به عنوان فیلتر غذا قرار داده شده است، این قابلیت در بهترین ماشین ظرف شویی به این معنی خواهد بود که ماشین ظرف شویی خواهد توانست خرده های غذایی که در داخل ظروف باقی مانده را به قطعات کوچکی خورد و آسیاب کرده و همراه با آب خروجی به بیرون ارسال نماید. البته به این نکته توجه داشته باشید تلاش داشته باشید پیش از قرار دادن ظروف در داخل ماشین ظرف شویی آن ها را از مواد غذایی پاک نمایید ولی در ماشین های ظرف شویی مجهز به این تکنولوزی لازم نیست دقت زیادی صرف این کار نمایید.

شست و شوی هوشمند در ماشین ظرف شویی:

یکی از این تکنولوژی های هوشمند استفاده شده در بهترین ماشین ظرف شویی این است که شما عزیزان را از زمان تعویض آب ماشین ظرف شویی مطلع خواهد کرد. در ماشین های ظرف شویی دارای این تکنولوژی حسگر هایی جا گذاری شده است که با اندازه گیری میزان شفافیت نور عبوری از میان آب ها، مقدار کثیفی آن را به شما نشان خواهد داد.

در بعضی از ماشین های ظرف شویی نیز سیستمی وجود خواهد داشت که می تواند توسط آن میزان کثیف بودن و حتی حجم ظروف که در داخل آن قرار داده اید؛ را تشخیص دهد و به صورت اتوماتیک میزان انرژی دستگاه را تنظیم نماید. این عمل موجب صرفه جویی در مصرف آب و برق و مواد شوینده خواهد شد.

نکته دیگری که باید در این خصوص به آن توجه بسیاری داشته باشید این جاست که در واقع یکی دیگر از سنسور های هوشمند نیز شست و شوی تاخیری به حساب می آید. این تکنولوژی این امکان را به شما عزیزان خواهد داد که ماشین ظرف شویی به صورت اتوماتیک و در خارج از ساعات اوج مصرف که اغلب بین ساعات ۱ بامداد تا ۱۱ صبح است روشن شده و شروع به کار نماید.

آب گرمکن در ماشین ظرف شویی:

آب گرمی که ماشین های ظرف شویی به آن اتصال داده می شوند اغلب دارای درجه ای ما بین ۴۸ تا ۵۵ می باشند. این میزان برای ماشین های ظرفشویی مناسب به شمار می رود. ولی در برخی از ماشین های ظرف شویی، تکنولوژی تحت عنوان سیستم گرم کننده قرار داده شده است. این قابلیت به چند منظور در ماشین ظرف شویی قرار داده شده است:

دمای مناسب به منظور پاک کردن چربی ها ۶۰ درجه است در نتیجه دمای ۵۵ درجه نمی تواند چربی ها را به صورت کامل از روی ظروف پاک کند و ماشین ظرف شویی مجهز به گرم کنند این درجه را تنظیم خواهد نمود.

شایان ذکر خواهد بود که زمانی که آب داخل ظرفشویی داغ باشد دیگر نیازی به خیس کردن و آب کشیدن ظروف نیست و در نتیجه به آب کم تری به منظور شستن ظروف نیاز خواهید داشت.

استفاده از ۲ نوع آب سرد و گرم در زمان شست و شوی ظروف موجب صرفه جویی در مصرف برق می شود. به این شکل که ظروف با آب داغ شسته شده و با آب سرد آب کشی می شود. این قابلیت در ماشین های ظرف شویی جدید تر و بروز تر بیشتر دیده می شود.

برنامه شست و شو در ماشین های ظرف شویی:

۳ برنامه در تمامی ماشین های ظرف شویی مشترک می باشد: برنامه سبک، معمولی و سنگین که در ادامه به ذکر و توضیح هر یک از آن ها به صورت کامل خواهیم پرداخت، پس تا انتهای این بخش از مقاله نیز همراه با ما باشید تا در خصوص این سه مورد آگاهیتان بالا رود. در حقیقت باید گفت که بقیه برنامه های موجود در ماشین های ظرف شویی مثل شست و شوی مقدمات، خیس کردن، شستن قابلمه، ظروف بزرگ و … جزو برنامه هایی به حساب می آیند که کاملا سلیقه ای است و به انتظارات شما عزیزان وابسته خواهد بود. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که بایست دقت داشته باشید که هر چه تعداد برنامه های شست و شو بیشتر باشد، قیمت بهترین ماشین ظرفشویی نیز بالا تر خواهد رفت. البته این موضوع نیز هست که در واقع وجود این برنامه ها کمک می کند تا ظروف بهتر شسته شوند.

برای مثال سیستم از سیستم شست و شوی سریع قادر خواهید بود برای شستن ظروفی که چربی ندارند استفاده کنید (مثل استکان چای، ظروف میوه و …) و یا از سیستم بدون پاک کننده و شوینده و سیستم شست و شوی اولیه به منظور شستن میوه ها استفاده نمایید.

سوراخ های آبفشان در ماشین های ظرف شویی کدام اند.

در ماشین های ظرف شویی بازو های شوینده ای قرار داده شده است که به وسیله آن ها آب با فشار به ظروف پاشیده خواهد شد. چنانچه به این بازو ها دقت نمایید، سوراخ های ریزی را بر روی آن خواهید دید که آب به وسیله آن ها خارج خواهند شد.

در حقیقت بر طبق تجربیات افرادی که از ماشین های ظرف شویی استفاده نموده اند ماشین های ظرف شویی که دارای بازو هایی با سوراخ های بیشتر و ریز تر می باشند، عمل شست و شو را بهتر انجام خواهند داد.

البته این مسئله را در خاطر داشته باشید که تعداد بازو ها نیز در عمل شست و شو موثر خواهد بود. در بعضی از ماشین های ظرف شویی ۳ بازو و بیشتر قرار داده شده است، هر چه تعداد بازو ها نیز بیشتر باشد عمل شست و شو بهتر انجام می شود. قادر خواهید بود جهت ریزش آب و همین طور قدرت اسپری آب را نیز با جا به جا کردن بازو ها تغییر دهید.

لامپ UV در ماشین های ظرف شویی:

در این خصوص باید توجه داشته باشید که در ماشین های ظرف شویی جدید یک تکنولوژی جالب قرار داده شده است و آن هم لامپ UV به حساب خواهد آمد. وجود این لامپ موجب خواهد شد تا همه میکروب ها و باکتری های موجود بر روی ظروف شما از بین بروند و به نوعی ضد عفونی کننده ظروف به شمار می آید.

سیستم خشک کن در ماشین های ظرف شویی:

البته در خاطر داشته باشید که دارا بودن سیستم خشک کننده ظروف در ماشین های ظرف شویی را نمی توان جزو قابلیت های مثبت بهترین ماشین ظرفشویی دانست، بخاطر این که این قابلیت با آن که عمل خشک کردن ظروف را بهتر و با سرعت تر انجام خواهد داد ولی موجب خواهد شد تا برق زیادی مصرف شود.

در نتیجه به دنبال ماشین های ظرف شویی دارای خشک کن نباشید. تلاش داشته باشید به منظور سریع تر کردن عمل خشک شدن ظروف ماشین های ظرف شویی را انتخاب نمایید که دارای مخزن استیل می باشند؛ چرا که این نوع از مخازن حرارت را نگه می دارند و خشک شدن عادی ظروف را سریع تر انجام خواهند داد.

میزان صدا در ماشین های ظرف شویی:

در واقع گردش موتور، فشار آب و شست و شوی ظروف در ماشین های ظرف شویی موجب به وجود آمدن سر و صدای زیادی می شود. در نتیجه در برخی از ماشین های ظرف شویی دیواره هایی قرار داده شده است که دارای عایق می باشند. جالب است بدانید که این دیواره ها موجب خواهند شد تا صدا های ناشی از عملکرد ماشین به حداقل خود برسد.

ماشین های ظرف شویی با قدرت بخار:

جالب است بدانید که در واقع ماشین های ظرف شویی که دارای تکنولوژی قدرت بخار هستند، قادر هستند به شکل خیلی قوی لکه ها را پاک نمایند. در تعداد زیادی از ماشین های ظرف شویی عمل شست و شو به درستی انجام نخواهد شد و بعضی از افراد از نتیجه نهایی چندان راضی نیستند. ولی در ماشین های ظرف شویی که از تکنولوژی بخار بهره مند می باشند دیگر این مشکلات دیده نمی شود. لازم به ذکر است که در این نوع از ماشین های ظرف شویی بازدهی و صرفه جویی در مصرف آب بالا تر خواهد رفت.

به چه صورتی از ماشین ظرف شویی خود نگهداری کنیم و عمر آن را بالا ببریم؟

در ابتدای این بخش از مقاله کاربردی و جامع این سایت باید اشاره داشته باشید که یکی از اعمالی که می توان به منظور افزایش عمر ماشین ظرف شویی می شود تمیز کردن فیلتر آن خواهد بود. در ماشین های ظرف شویی اغلب ۲ نوع فیلتر موجود است: فیلتر ضایعات که غذا های مانده بر روی ظروف را جذب خواهد کرد و فیلتر میکروسکوپی که ذرات بسیار ریز تر را هم جذب خواهد کرد. هر دوی این فیلتر ها از گرفتگی منافذ خروج آب ممانعت به عمل خواهد آورد. این فیلتر ها می بایست ماهی یک بار تمیز شوند. علاوه بر این مطمئنا ظروف کثیف را پیش از قرار دادن در ماشین ظرف شویی از غذا ها پاک نمایید.

در حقیقت این حائز اهمیت ترین نکته ای است که قادر می باشید به منظور افزایش عمر بهترین ماشین ظرف شویی خود انجام دهید.

از چه شوینده ای در ماشین های ظرف شویی استفاده نماییم؟

در آخرین بخش از این مقاله جامع و کاربردی باید توجه داشته باشید که شوینده های موجود در بازار برای شستن ظروف در ماشین های ظرف شویی می بایست به قدری قوی باشد که بتوانند غذا را در خود حل کرده و دارای مواد ساینده ای باشند که تکه های چسبیده به غذا را از ظروف پاک کنند. به همین علت با ورود ماشین های ظرف شویی به بازار لوازم خانگی، شوینده های ویژه به آن نیز تولید و به بازار ارائه شد. جالب است در نظر داشته باشید که در حقیقت این شوینده ها ویژه ماشین های ظرف شویی می باشند و در اشکال گوناگونی مثل پودر، قرص و ژل موجود اند. انتخاب نوع شوینده به صورت کامل به سلیقه شما عزیزان وابسته خواهد بود و تفاوتی با یک دیگر ندارند.

در انتها باید عنوان داشت که شوینده دیگری که اغلب به منظور از بین بردن دشواری آب و جلوگیری از لکه های آب بر روی ظروف در نظر گرفته شده است به عنوان نمک مخصوص ماشین در بازار موجود می باشند. علاوه بر آن یک براق کننده برای مرحله پایانی که عمل سفید و براق کردن ظروف را انجام می دهد نیز برای شستن ظروف در ماشین ظرف شویی لازم است. توجه داشته باشید که هر یک از این شوینده ها در محفظه ای جداگانه ریخته خواهند شد. امیدواریم که از این مقاله کاربردی تحت عنوان راهنمای خرید بهترین ماشین ظرف شویی نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم با نکات و مواردی که خدمت شما عرض کردیم در زمان خرید به کار شما بیاید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن