خرید از دیجی کالا

هود چی بخرم خوبه پرفروش ترین هود آشپزخانه

کامل ترین راهنمای خرید هود آشپزخانه – معرفی بهترین هود آشپزخانه

هود چی بخرم ؟ در ابتدای امر باید این گونه عنوان داشت که در واقع یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های یک خانه، آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه به شمار می آید. یک خانوم و به ویژه خانوم ایرانی احتمال دارد زمان زیادی را در آن صرف نماید و در معرض انواع بو ها، آلاینده ها و میکروب های دیگر باشد. هنگامی که غذا می پزید، دود و ذرات آزاد شده از آن وارد هوا می شوند و محیط آشپزخانه پر از دود و ذرات می شود که مسلماً برای شما و دیگر اعضا خانواده عذاب آور خواهد بود.

هود چی بخرم

انتخاب بهترین مارک هود آشپز خانه از بین برند های متنوع نظیر هود بیمکث، هود اخوان، هود درسا، هود کن، هود الیکا و … کمی مشکل به نظر می آید. در ادامه مطلب با سایت ما همراه باشید تا در این مقاله کاربردی به ذکر تمامی نکات لازم در جهت بهترین خرید هود در سال ۹۸ بپردازیم و تمامی آن ها را برای شما عزیزان شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین هود آشپزخانه

شایان ذکر است که بهترین هود آشپزخانه کالایی می باشد که کمک رسان شما عزیزان است و تمامی این آلاینده ها و بوی آن ها را از آشپزخانه بیرون می برد، این محصول علاوه بر این امر، زیبایی منحصر به فردی نیز برای خانه به ارمغان خواهد آورد. بنابراین در هنگام ساخت و یا بازسازی آشپزخانه، هود یکی از کالا هایی محسوب می شود که میبایست به آن توجه کنید. مدل آن را از پیش برگزینید، فضای قرار گیری آن را تعیین نمایید. پس بهترین هود آشپزخانه یکی از کال اهای حائز اهمیت آشپزخانه به حساب می آید که هم کارکرد خوبی در جذب دود و ذرات ناشی از پخت غذا دارد و هم با طرح های خود زیبایی منحصر به فردی برای آشپزخانه به ارمغان می آورد. از طرف دیگر، بهترین هود آشپزخانه مزایای دیگری دارد که در ادامه مقاله به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

مزایای انتخاب بهترین هود آشپزخانه

در واقع تقریبا در تمامی مدل های هود آشپزخانه چراغ های روشنایی تعبیه گردیده است که در هنگام آشپزی نور بیشتری فضا را روشن می نماید و با امنیت بیشتری می توانید غذایتان را آماده نمایید. در ادامه می توان گفت که محیط آشپزخانه پاکیزه تر است، چنانچه آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه نباشد، روغن، دود و ذرات ناشی از پخت غذا روی کابینت و اجاق گاز می نشیند و تمیز کردن آن بسیار مشکل خواهد بود.

بهترین هود آشپزخانه که تهویه مناسبی داشته باشد خطر مسمومیت با گاز مونو کسید کربن را کم خواهد کرد و از تولید حرارت بیش از اندازه در آشپزخانه ممانعت به عمل خواهد آورد.

در حقیقت حتی چنانچه چندان فرصت آشپزی ندارید، خرید هود یک سرمایه گذاری به حساب می آید که موجب افزایش ارزش خانه خواهد شد.

شاید شما بین مدل های مختلف هود گمراه شوید و قادر نباشید هود دلخواه و مناسب خود را پیدا و در نهایت خریداری نمایید. ولی اکثر خریداران بسته به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را انتخاب می کنند. در این مقاله انواع مدل های هود و قابلیت های آن را بیان می کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین هود آشپزخانه مناسب خود را انتخاب نمایید.

انواع مدل های هود آشپزخانه

هود های زیر کابینیتی

لازم به ذکر است که مرسوم ترین و بهترین هود آشپزخانه از دسته هود های زیرکابینتی هستند، قیمت آنها مقرون به صرفه در نظر گرته شده است و با مدل ها و دکوراسیون های مختلف آشپزخانه ها مطابقت پیدا خواهد کرد. در واقع این مدل هود ها در بالای اجاق گاز و زیر کابینت قابل نصب هستند. نصب و راه اندازی این دسته از هود ها هزینه چندانی برای شما عزیزان به همراه نخواهد داشت. برخی از آنها که قیمت بالا تری دارند و هزینه راه اندازی آن ها بیشتر است، کانال های خروج هوا دارند تا ذرات را از آشپزخانه به بیرون بفرستند و دارای کارایی بیشتری هستند. این نوع هود ها با وجود صدای بیشتر، قدرت مکش پایین تری خواهند داشت.

هود های دیواری

بعضی اوقات شرایط، طراحی و دیزاین آشپزخانه بصورتی است که مجبوریم هود را در قسمتی از آشپزخانه بگذاریم که کابینتی وجود ندارد. در این هنگام از هود های دیواری که به هود های شومینه ای یا شیب دار نیز معروف اند استفاده می شود، این نوع هود ها به دود کش شباهت دارند، بخاطر این که محفظه آن ها مانند دود کش است که ذرات و بوی غذا را از آنجا بیرون می رود. در مقایسه با هود های زیرکابینتی هزینه بیشتری دارند، کارآمد تر هستند، علاوه بر صدای کم قدرت مکش خوبی هم نیز دارند.

هود های جزیره ‌ای

این مدل هود ها برای محیط هایی خوب است که نه کابینتی و نه دیواری وجود دارد. از سقف آویزان می شوند و توسط یک فیلتر، هوا را تمیز می کنند. این نوع هود ها قیمت بالا تری دارند و برای آشپزخانه امروزی و شیک پیشنهاد می شوند. ولی قدرت و مکش آن ها تقریبا کمتر به حساب می آید.

هود های مخفی

در مورد این نوع هود ها می توان گفت که این نوع هود ها به سادگی در طراحی آشپزخانه ها قابل استفاده می باشند و طراحی آنها به گونه ای است که بزرگ و در دید نیستند. منعطف هستند و برای هر نوع طراحی با هزینه پایینی می توان آن ها را تهیه کرد. ولی با وجود قدرت کم، هزینه نصب و راه اندازی آنها اغلب بالا می باشد.

هود های آسانسوری

در حقیقت این نوع هود ها که به هود های تلسکوپی معروف هستند و توکار به شمار می آیند و همینطور برای افرادی که قصد ندارند هود دیده شود، مناسب است. این هود در زیر صفحه کابینت اجاق گاز قابل نصب است و پنل هود پس از روشن شدن از محیطی که روی صفحه به آن اختصاص دارد به صورت خودکار بالا آمده و هوای سطح اجاق جذب می کند.

هود ها نسبت به مدل طراحی آشپزخانه و موارد مصرفی تهیه خواهند شد. هر شخصی، بسته به نیاز خود و موقعیت و دیزاین آشپزخانه، هود متناسبی را انتخاب می کند. در ادامه مقاله مواردی را بیان می کنیم که باید در هنگام خرید هود آشپزخانه در نظر گرفت.

معیارهای خرید هود آشپزخانه

خرید هود آشپزخانه متناسب با بودجه

پرفروش ترین هود آشپزخانه ، هود ها بسته به ظاهر و ویژگی های خود، قیمت های متفاوتی دارند. هر اندازه ویژگی های هود بیشتر و طراحی آن زیبا تر باشد و صدای کمتری تولید کند، هزینه خرید آن بالا تر به شمار می آید. بخشی از هزینه هود، به فرایند نصب و راه اندزی آن تعلق دارد، برای مثال هود هایی که خروجی هوا دارند، میبایست کانال درستی داشته باشند تا گرد و خاک و گاز های سمی را از آشپزخانه خارج نماید و قطعا نصب این کانال ها هزینه راه اندازی آن را بالا می برد.

سایز ابعاد هود آشپزخانه

باید عنوان کرد که ابعاد هود ها باید با اجاق گاز تناسب داشته باشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم هودی تهیه کنید که با اجاق گاز شما متناسب باشد تا همه ذرات دود و مواد غذایی را جذب کند. در ضمن ابعاد آن باید با فضای آشپزخانه سازگار باشد.

توان هود آشپزخانه

در صورتی که در آشپزی روغن زیادی مصرف می کنید و یا همیشه تمایل به طبخ غذا های جدید دارید و بیشتر زمان خود را در آشپزخانه هستید، پیشنهاد می کنیم از هود های پرتوان و پر قدرتی استفاده کنید، هود هایی تهیه کنید که سایز محفظه ای که هوا را خارج می کند، بزرگ تر باشد.

طراحی زیبا

بعضی از هود های معمولی، از نظر زیباشناسی برای آشپزخانه های امروزی و شیک، مناسب نخواهند بود. بیشتر هود های جزیره ای،  شومینه ای و دیواری طراحی مدرنی دارند که به زیبایی دیزاین آشپزخانه می افزایند. در صورتی که قصد دارید هود زیبایی داشته باشید که در دید باشد، هود های شومینه ای، شیب دار و جزیره ای پیشنهادات خوبی هستند.

صدا

در واقع بیشتر هود ها صدای زیادی از خود ساطع می کنند، یکی از متداول ترین شکایات مردم در رابطه با هود آشپزخانه، در مورد صدای بلند و عذاب آور آن ها می باشد. بعضی از مدل ها صدای کمی تولید می کنند، ولی در مجموع مدل بی صدایی تا به حال در بازار وجود نداشته اند.

نوع تهویه

در حقیقت بعضی از هود ها کانال های دارند که هوا بیرون می فرستند و بعضی دیگر از آنها هوا را به دورن خود جذب می کنند و آن را پاکسازی می کنند و مجدد باز می گردانند. هود هایی که کانال هوا دارند، کارایی بیشتری دارند و قدرت مکش آن ها بیشتر به حساب می آید، اما راه اندازی آنها پیچیده تر می باشد و دارای هزینه بیشتری می شود. در برخی از آپارتمان ها نمی توان از هود های دارای کانال هوا استفاده نمود، پس چاره ای نیست که از هود های تصفیه ای استفاده نماییم. چنانچه که از هود تصفیه ای استفاده می کنید می بایست فیلتر آن را مرتب نظافت نمایید.

سرعت فن هود آشپزخانه

سرعت فن هود ها متفاوت می باشد و بسته به نوع غذا و میزان دود و حرارت، این ویژگی را دارند که درجه آن را تغییر دهید. هود هایی که چنین قابلیتی دارند بیشتر پیشنهاد می شوند، چرا که کارایی بیشتری از خود نشان داده اند. میزان ۵ تا ۶ درجه برای این امر کفایت می کند، در واقع با تغییر آن میزان مکش آن کم و زیاد می شود، ولی با زیاد کردن درجه سرعت فن، صدای آن بیشتر خواهد شد.

آسان نصب

نصب هود هایی که کانال جدا گانه برای هوا دارند، دشوار تر است و باید افراد کار بلد آن را انجام دهند. ولی برخی از مدل ها بسیار ساده قابل نصب و راه اندازی هستند و شما به راحتی می توانید خودتان این کار را انجام دهید. بعضی اوقات پرداخت هزینه بیشتر برای راه اندازی، ارزش آن را دارد که هود بهتری خریداری نمایید.

برخی از شاخصه های دیگر هود آشپزخانه

چراغ  ها : بیشتر هود ها در محدوده خود چراغ هایی دارند، از این رو به نوع این چراغ ها و تعداد آنها دقت نمایید.

حسگر های حرارتی : حسگر های حرارتی زمانه روشن می شوند که هود به حد زیاد گرم شود.

خاموش شدن خودکار : بعضی از هود ها با ثبت زمان مشخص در ساعت مشخص خاموش خواهند شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن