خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین چادر مسافرتی ضد آب و سرما برزنتی ۸ نفره دیجی کالا

در ابتدای امر باید عنوان کرد که خرید چادر مسافرتی به منظور وقتهایی که دسته جمعی یا با تور در فصول گرم و سرد سال به سفر می روید بسیار حائز اهمیت است، چادر مسافرتی یکی از اقلام مورد استفاده و پر کاربرد به حساب می آید، که می بایست حتما همراه خود داشته باشید.

 

قیمت و خرید بهترین چادر مسافرتی ضد آب و سرما برزنتی ۸ نفره دیجی کالا

راهنمای خرید چادر مسافرتی و پر فروش ترین چادر مسافرتی ها در ایران

در واقع خرید چادر مسافرتی مناسب شاید کمی دشوار به نظر آید، انواع گوناگون، با شاخصه ها و قابلیت های متفاوتی طراحی و تولید شده ‌اند که شما را دچار سردرگمی خواهند کرد. در این مقاله ما بنا داریم شما را راهنمایی کنیم تا متناسب با نیاز خود خرید چادر مسافرتی خوبی را تجربه نمایید.

 

چادر مسافرتی مد نظر شما باید چند نفره باشد؟

برای خرید چادر مسافرتی در قدم نخست میبایست به ظرفیت آن دقت کنید. در نظر داشته باشید که بیشتر وقتی مسافرت می کنید چند نفر هستید؟ معیار منحصر به فردی جهت تعیین تعداد افراد و گنجایش این چادر ها مشخص نشده، اما پیشنهاد می شود همواره تعداد افراد یا همسفران خود را ۲ نفر بیشتر در نظر بگیرید و بعد خرید چادر مسافرتی را انجام دهید؛ به این ترتیب چنانچه خانوادگی به سفر می روید و ۶ نفر هستید، بهتر این است که به فکر خرید چادر مسافرتی ۸ یا ۹ نفره باشید.

تهیه چادر مسافرتی متناسب با فصل سفر شما

در حقیقت چادر ها طبق سطح حفاظتی که دارند به شکل فصلی عرضه می‌ شوند. در نظر داشته باشید چادری که مقابل وضعیت آب و هوا قادر به مراقبت و محافظت از شما نباشد، در این وضعیت سلامت و جان شما بیشتر در معرض خطر می باشد.

چادر مناسب برای ۳ فصل

شایان ذکر است که چادر های ۳ فصل وزن خیلی کمی دارند و برای بهار، تابستان و پاییز مناسب میباشند. دارای پنجره هایی با پارچه‌ های توری و شبکه بندی شده هستند که سبب شده داخل چادر گردش هوا وجود داشته باشد و نیز مانع حشره و پرنده و حیوان داخل چادر نیاید. با این‌ حال گرد و خاک ریز از این پارچه های توری خواهد گذشت. این وسیله مقابل آب مقاوم است، پس نگران باران نباشید اما در مقابل طوفان؛ باد های وحشتناک و برف‌ و تگرگ زیاد نمی تواند دوام بیاورد.

 

چادر مناسب برای ۳ یا ۴ فصل

میتوان گفت: این نوع چادر ها برای استفاده در نیمه اول بهار، تابستان و نیمه دوم پاییز طراحی و عرضه شده ‌اند و تاب تحمل برف متوسط را نیز خواهند داشت. این نوع چادر مسافرتی هم قادر هست عمل تهویه هوا را انجام دهد و هم میتواند در روز های سرد گرمای درون چادر را بیشتر حفظ نماید. این نوع چادر ها در مقایسه با چادر های ۳ فصل، پایه و گیره‌ بیشتری دارند و میزان پارچه توری استفاده شده در آن کمتر می باشد، از همین روی در مقایسه با چادر ۳ فصل گرم‌ تر به حساب می آیند و میزان محافظت آن ها بالاتر می باشد.

چادر مناسب برای ۴ فصل

این چادر ها علاوه بر این که برای فصل های تابستان، پاییز و بهار قابل استفاده است برای زمستان نیز می توان روی خرید چادر مسافرتی حساب کرد. در واقع این نوع چادر در اصل برای مقاومت در مقابل طوفان زیاد، باران‌ های رگباری و شدید، برف و کوهنوردی در زمستان طراحی و عرضه شده‌ اند؛ و استفاده اغلب آن‌ ها در ارتفاعات و سرما می باشد. تعداد پایه‌ های زیاد و پارچه ‌های ضخیم و سنگین از شاخصه های انحصاری این نوع چادر محسوب می شود، بیشتر به‌ شکل سقف گنبدی طراحی و تولی می‌ شوند تا از جمع شدن برف بر روی آن جلوگیری گردد.

خصوصیات ظاهری چادر مسافرتی

بلندی چادر مسافرتی

در صورتی که قصد دارید ایستاده لباس عوض کنید و یا بایستید و طبیعت بیرون چادر را ببنید، توصیه می کنیم به فکر خرید چاد مسافرتی ای باشید که ارتفاع بیشتری داشته باشد. چادر های دارای کابین اغلب ارتفاع بیشتری دارند و برای مصارف خانوادگی انتخاب خوبی هستند. شما قادر به تقسیم ‌بندی فضای داخل آن هستید و همینطور قادر هستید از سایه ‌بان در جلو درب ورودی استفاده کنید.

در واقع چادر های سقف گنبدی در مرکز دارای ارتفاع بیشتری هستند ولی اطراف آن دارای شیب است تا در مقابل وزش باد و یا بارش تگرگ نقص پیدا نکند و فضای آن کمتر است. در صورتی که قد شما بلند میباشد و یا جای بیشتری احتیاج دارید توصیه می گردد به جای چادر معمولی ۸۴ تا ۸۸ اینچی، یک چادر ۹۰ اینچی تهیه نمایید.

 

سایز چادر مسافرتی

زمان خرید چادر مسافرتی در هر ۲ حالت باز و بسته بودن چادر به سایز آن توجه کنید. در حالت بسته چنانچه فضای زیادی را می گیرد، در جابجایی و نگهداری شاید سخت و دشوار باشد. در حالت باز نیز اندازه کف را در نظر داشته باشید، آیا این سایز برای تعداد افراد، میزان لوازم و تجهیزات شما کافی میباشد؟ زمان نصب نیز به سایز چادر ها توجه نمایید. نصب چادر های بزرگ در هر مکانی امکان پذیر نیست و همینطور امکان دارد عمل سختی باشد.

مرزبندی فضای داخلی چادر مسافرتی

در فضای درونی برخی از چادر ها برای تفکیک بخش های گوناگون چادر و حفظ محدوده شخصی پارچه‌ های نازکی بکار گرفته شده است. این نوع چادر ها برای مسافرت گروهی پیشنهاد خوبی می باشند.

وزن چادر مسافرتی

یکی از پارامتر های دارای اهمیت در خرید چادر مسافرتی وزن آن به شمار می آید، چادر هایی که وزن کمتری دارند برای جابجایی آسان تر می باشند و شما قادر هستید به آسانی راه را پیاده‌ طی کنید. به این مسئله توجه کنید که شما حین سفر به ویژه مسیر های پیاده روی باید مواد خوراکی، کیسه ‌خواب، کوله‌پ شتی و دیگر لوازم را هم با خود جابجا نمایید، به این شکل چادر هایی که وزن زیادی دارند حمل آن ها می ‌تواند برای شما عزیزان دشوار و رنج آور باشند.

پایه های نگه‌ دارنده لوازم جانبی چادر مسافرتی

یکی از قطعات اصلی چادر میله ‌ها و گیره‌ ها به حساب می آیند که استحکام آن‌ ها موجب خواهد شد از چادر برای سال های سال استفاده کنید. توصیه می گردد گیره‌ ها و پایه‌ های آن را چک کنید تا از جنس مرغوب و محکم و ضد زنگ باشند. در این رابطه این گیره‌ ها در جنس ‌های مختلفی مانند فایبر گلاس، آلومینیومی و کربن تولید و طراحی می ‌شوند. گیره و میله های که از فایبرگلاس تولید شده اند در چادر های با قیمت پایین نصب خواهند شد که نسبت به ۲ نوع دیگر قیمت کمتر، وزن بیشتر و دوام کمتری دارند. گیره‌ های تولید شده از آلومینیوم قوی ‌تر، کم وزن تر و ماندگار تر هستند و به سادگی جایگزین خواهند شد. گیره های از جنس فایبر کربن در چادر های گران قیمت بکار گرفته خواهد شد که بسیار سبک و در عین حال قوی میباشند و قیمت آن ها نیز بالاست.

ساختار پایه چادر مسافرتی

اسکلت بندی چادر در خرید چادر مسافرتی بسیار حائز اهمیت است و در شیوه نصب آن نقش موثری بازی می کند. هرچند چادر های مدرن امروزی احتیاجی به نصب روی زمین ندارند. هر اندازه چادر پایه ‌ها و ستون‌ های بیشتری داشته باشند، مدت زمان بیشتری جهت نصب نیاز خواهند داشت، ولی این روز ها از بند ها و گیره‌ هایی برای نصب ساده تر بکار گرفته می ‌شود و دیگر احتیاجی به این پایه ‌ها نخواهد بود.

درب و پنجره چادر مسافرتی

هنگام خرید چادر مسافرتی به در و پنجره، ظاهر و سمت آن توجه نمایید. چنانچه دسته جمعی سفر می کنید لازم است چادری با ۲ درب یا بیشتر تهیه کنید. دقت کنید در ها به‌ سادگی و بدون ایجاد سر و صدا باز شوند تا در تاریکی شب استراحت افراد را مختل نکند. زیپ ‌های استفاده شده در در و پنجره را چک کنید و نوع استقامت آن را بررسی کنید تا در مقابل ضربه آسیب نبیند. بودن پنجره هم موجب تابیدن نور، دید شما و هم تهویه هوای داخل چادر می شود، بدین ترتیب چادری تهیه کنید که از تعدادی پنجره کافی بهرمند باشد.

خاصیت ضد آب بودن چادر مسافرتی

چادری با پوشش ضد آب بر روی سقف برای استفاده در روز های بارانی و برفی مناسب است و همینطور گرمای بیشتری در چادر حفظ خواهد شد. این خاصیت ضد آب در ۲ مدل چادر وجود دارد، یک مدل آن تنها در سقف پوشش ضد آب دارد و برای ورود نور و دید ممانعتی ایجاد نمی کند، ولی مدل ۲ آن همه چادر را پوشش می دهد و در هوای طوفانی و بارانی نگهدارنده و محافظ مناسبی به حساب می آید.

 

 

سایه‌بان چادر مسافرتی

در حقیقت وجود سایه‌ بان در کنار در و پنل باعث خواهد شد، در هوای بارانی مانع خیس شدن کفش های شما می شود. در بیشتر چادر ها این امکان در نظر گرفته شده است که بسته به شرایط جوی و انتخاب خودتان قادر باشید از آن استفاده کنید.

حلقه درونی و جیب

در داخل برخس از این چادر ها در مرکز حلقه ای وجود دارد که جهت آویزان کردن چراغ و فانوس قابل استفاده خواهد بود؛ همینطور چنانچه چادر حلقه های کنار هم داشته باشد به منظور آویزان کردن لباس و وسایل خود می توانید از آن استفاده کنید. جیب ‌های درون چادر هم برای قرار دادن لوازم کوچک شما عزیزان مانند موبایل، چراغ قوه و… محل مناسبی می باشند.

چادر مسافرتی های تک دیواره و دو دیواره

لازم به ذکر است که چادر هایی که فقط یک دیوار دارند روش نصب آن ها ساده تر است و وزن کمتری هم دارند ولی شاید سطح نگهدارنده ای که به وجود می آورد کم باشد و فضای نگهداری کمتری به شما می دهد. چادر هایی که ۲ دیوار دارند فضای بیشتری را مهیا خواهند کرد و سطح محافظت بیشتری برای شما به ارمغان می آورند ولی خب وزن بیشتری نیز دارند.

نصب و راه اندازی چادر مسافرتی

در واقع بعضی چادر ها شیوه نصب سخت و پیچیده ای دارند و شما عزیزان بعد از یک سفر یا کوهنوردی طولانی میبایست با چادر خود سروکله بزنید تا آن را نصب کنید و با خود می گویید ای کاش چادر مسافرتی هوشمند بود که با یک کلید راه اندازی می شد؛ لذا پیشنهاد می شود خرید چادر مسافرتی ای داشته باشید که نحوه نصب ساده ای داشته باشد و یا چند مرتبه نحوه راه اندازی آن را در منزل تست کنید تا ببینید قادر هستید تکی آن را نصب و راه اندازی نمایید و یا به کمک فرد دیگری نیاز دارید.

 

جنس و مواد استفاده شده در چادر مسافرتی

چادر ها جنس های مختلفی دارند و بسته به سطح کیفی و چگالی آنها، در نرخ های گوناگونی به فروش می رسند. در حقیقت جنس برخی از این چادر ها از پنبه ضد‌ آب است، ولی این نوع چادر ها چنانچه در زیر باران خیس شوند و آب جذب آن شود، خیلی سنگین خواهد شد. چادر هایی از جنس پلاستیک و پلی ‌استر مقاوم در برابر آب هم در بازار معامله می شود اما تابش آفتاب در مدت زمان طولانی ای موجب رنگ پریدگی، کهنگی و پوسیدگی آن ها می شود. چنانچه درز های این چادر ها باز نباشند آب به داخل نفوذ نمی کند. این چادر ها دارای علامتی تحت عنوان D یا  Denier هستند. این علامت بیانگر این است که هر ۹ هزار متر از نخ استفاده شده در تولید پارچه، وزنش چقدر است. این علامت در انتخاب شما بسیار موثر است ولی تنها در شرایطی قادر هستید ۲ چادر را با علامت D را مورد قیاس قرار دهید که جنس آن ها یکی باشند.

باید این نکته را عنوان کرد که کاور رویی چادر چنانچه از جنس پلی اورتان و سیلیکون باشد بهتر است که همه سطح بالایی و پنل ها و در ‌ها را کاور کند تا در برابر باد و باران محافظ چادر باشد. همچنین باید در درز های آن از نوار پارچه‌ ای مرغوبی کمک گرفته شده باشد.

کفی چادرمسافرتی

اکثر چادر ها در زیر خود دارای کفی مرغوبی نیستند و احتمال دارد سنگ ریزه ها، خار و خاشاک و همینطور زمین خیس موجب عذاب و رنج شما باشند؛ بنابراین دقت داشته باشید که چادری با کفی مناسب و ضد آب تهیه کنید.

انواع چادر مسافرتی

در صورتی که قصد دارید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، خرید چادر مسافرتی ساده A-frame پیشنهاد مناسبی به حساب می آید که خیلی معمولی و قیمت پایین است و وزن کمی هم دارد. تنها نکته آن این می باشد که دیواره‌ ها کمی شیب دارند و فضای کمتری در اختیار شما می گذارد. این چادر برای وضعیت جوی دشوار پیشنهاد نمی شود، زیرا احتمال دارد پایه های آن بخاطر وزش باد نقص پیدا کنند. نصب و راه اندازی این چادر ها بسیار راحت است با این حال باید بر روی زمین نصب و راه اندازی شود.

در واقع چادر هایی که سقف آن ها گنبدی شکل میباشد فضای بیشتری برای شما فراهم می آورد. استحکام و پایداری بیشتری نیز دارند. آن ‌ها بوسیله میله‌ ها به شکل گنبد درآمده و بالای چادر را شامل می شوند و از آنجایی که سبک وزن هستند بسیار جهت پیاده ‌روی ایده آل می باشند.

یکی از چادر های با استقامت بالا چادر های ژئودستیک می باشند. میله ‌های این چادر بر روی سطح می گذرند و در یک تقاطع شبیه مثلث وصل می ‌شوند. این موضوع، فشار را در تمامی اسکلت چادر پخش می کند، پس برای وضعیت جوی بد پیشنهاد خوبی محسوب می شود، از همین روی برای کوهنوردی در زمستان بسیار مناسب می باشد.

چادر VIS-A-VIS  که به آن رو در رو می گویند، ۲ جای ویژه جهت استراحت دارد و جای خواب در ۲ سمت جایگاه وسط لحاظ شده اشت. لازم به ذکر است که محوطه نشیمن (وسط) می ‌تواند به‌ شکل گنبدی باشد.

یکی دیگر از مدل های چادر مسافرتی چادر تونلی و حلقه‌ای به شمار می آید، که دارای یک یا تعدادی تیرک به شکل حلقه در عرض چادر می باشد و دیواره چادر را به شکل یک تونل تبدیل نموده و جای بیشتری به شما عزیزان خواهد داد.

چنانچه راه اندازی چادر ها برای شما عزیزان دشوار می باشد، پیشنهاد می شود به فکر خریداری کردن چادر مسافرتی خودکار باشید. البته این چادر ها توسط یک کلید و به صورت خودکار راه اندازی نمی‌شوند، یک سری پایه و بست دارند که به پارچه ‌های چادر وصل هستند و با باز نمودن این پایه ها چادر به سریع باز شده و راه اندازی خواهد شد.

بودجه خرید چادر مسافرتی

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که یکی از پرسش های اصلی در جهت خرید چادر مسافرتی میزان هزینه ای است که شما در نظر گرفته اید. شما عزیزان میبایست بسته به خواسته و بودجه در نظر گرفته شده برخی از این قابلیت ها را برگزیده و چادر مورد نیاز خود را تهیه کنید. قابلیت هایی که برای شما اهمیتی ندارد و الزامی نیست را حذف کنید؛ ولی این مسئله را فراموش نکنید که با ۱ ‌بار خرید چادر مسافرتی می ‌توانید برای سال های سال در سفر های خود آن را مورد استفاده قرار دهید. از این رو توصیه می گردد کیفیت را فدای قیمت پایین نکنید و یک نوع چادر خوب تهیه کنید تا سالیان سال راضی باشید. در صورتی که تصمیم دارید از چادر مسافرتی در وضعیت جوی سخت، با سرما و یخبندان و طوفان وحشتناک استفاده نمایید، میبایست چادر های درجه یک که قیمت بالاتری دارند، خریداری کنید تا در وضعیت سخت بتواند از جان شما مراقبت به عمل می آورد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن