خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین شلوار جین مردانه ترک اصل شلوار لی ترکیه دیجی کالا

در ابتدای این مقاله کاربردی و جامع باید گفت که در واقع یکی از مواردی که تقریبا در کمد هر شخصی یافت می گردد، شلوار جین به حساب می آید، البته الزاما استفاده ای از آن شاید نکنند. معمولا افراد به صورت روزانه به دنبال آن دسته از لباس های کمد خود می روند که با پوشیدن آن ها حس بهتری را تجربه می کنند و به طبع بدون استفاده ماندن شلوار جین ته کمد شما به این دلیل می باشد که یا از رنگ آن راضی نیست، یا سایز آن با بدن شما جور در نمیاید و یا هم این که به صورت کلی با فرم اندام شما هیچ گونه تناسب و هماهنگی ندارد. در حقیقت به منظور خرید یک شلوار جین خوب احتیاج می باشد که قبل از اقدام به خرید نکات و مواردی را مد نظر خود قرار دهید.

 قیمت و خرید بهترین شلوار جین مردانه ترک اصل شلوار لی ترکیه دیجی کالا

راهنمای جامع خرید بهترین شلوار جین در ایران

در این مطلب کاربردی ما بنا داریم به شکل قدم به قدم شما را با نکات حائز اهمیت در هنگام خرید شلوار جین آشنا نماییم، بنابراین در ادامه این مقاله با ما همراه باشید :

نکات و موارد حائز اهمیت در هنگام خرید شلوار جین

 • رنگ

در حقیقت نزدیک به ۷۰ سال است که پای شلوار های جین به بازار ایران کشیده شده است و در این مدت زمان حدودا همه رنگ های این شلوار طراحی و تولید شده است، ولی ما در این مطلب بنا داریم به شکلی مختصر به معرفی رنگ ها و شیوه استفاده از آن ها در شلوار جین بپردازیم، بنابراین در ادامه با ما همراه باشید :

 1. رنگ‌های آبی روشن و طیف رنگی طوسی : جالب است بدانید که این رنگ ها اکثرا در فصول بهار و تابستان کاربردی خواهند بود.
 2. رنگ‌های آبی تیره و رنگ آبی معمولی شلوار جین : در شلوار جین حائز اهمیت ترین رنگ ها را می توان از طیف آبی اصلی جین تا سرمه ای به حساب آورد و این رنگ ها در حقیقت در تمامی فصول سال قابل استفاده خواهد بود. همین طور به سادگی این رنگ شلوار ها را می توان با همه لباس ها ست کرد و بسته به رسمی و یا غیر رسمی بودن موقعیت ها قادر خواهید بود آن ها را با اکسسوری های مختلف مورد استفاده خود قرار دهید.
 3. رنگ مشکی : در خصوص با این رنگ می توان گفت که در واقع این نمونه اغلب مناسب فصل زمستان می باشد ولی با این وجود در دیگر فصول نیز کاربرد های خود را از دست نخواهد داد.
 4. سایر رنگ ها : در ۱۰ سال اخیر تقریبا همه رنگ های یک جعبه مداد رنگی در تولید شلوار جین نیز کاربرد داشته اند که البته انتخاب آن ها به صورت کامل سلیقه ای به حساب می آید و قانون و محدودیت خیلی ویژه ای در خصوص با آن ها وضع نشده است.

 • فرم بدن و مدل شلوار

در نظر داشته باشید که دقت کردن به فرم اندام خود و تطابق آن با مدل لباس انتخابی نه فقط در انتخاب شلوار جین بلکه در تمامی لباس ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود و عدم توجه به این موضوع امکان دارد موجب شود که قسمت های گوناگون بدن حجم ناخواسته ای پیدا کرده و یا این که زیبایی اندام شما با یک خطای دید تحت تاثیر قرار دهد. لازم به ذکر می باشد که به صورت کلی زنان و مردان هر یک دارای پنج نوع فرم بدن اصلی خواهند بود. این که شما دارای چه فرم بدنی می باشید، خیلی اهمیتی را ندارد، بلکه نکته بسیار مهم در این میان این خواهد بود که شما عزیزان بایستی با توجه به نوع فرم بدن خود به دنبال چه مدل لباسی بروید که بدنتان زیبا و بی عیب و نقص نشان داده شود.

 

 1. فرم مثلث برعکس در زنان: چنانچه دارای اندامی با فرم مثلث برعکس می باشید، بهتون این طور پیشنهاد می کنیم که شلوارهایی با فاق بلند تر را مورد استفاده خود قرار دهید و تنها با این کار تقریبا تمامی مدل ها با اندام شما تناسب خواهد داشت.
 2. فرم مثلث برعکس در مردان: به هیچ وجه شلوار های جین تنگ و اسکینی به این افراد پیشنهاد نمی گردد، به این خاطر که ما به دنبال روشی به منظور به وجود آوردن تعادل در قسمت های گوناگون بدن شما هستیم اما جین های تنگ بدن را به همان صورتی که می باشد نشان می دهد، بنابراین به منظور بهتر دیده شدن این نوع اندام بهتر خواهد بود کمک کنید که پایین تنه نیز حجم داده شود. از میان گزینه های مناسب جهت این اندام می توان به شلوار های بوت کات و راسته اشاره کرد.
 3. فرم مستطیل در زنان : این گروه از بانوان باید به سراغ شلوار های راسته و با فاق کوتاه روند. بهترین رنگ ها به منظور استفاده شما رنگ های روشن به ویژه سفید و آبی خیلی روشن به حساب می آیند.
 4. فرم مستطیل در مردان : شلوار های راسته که اندکی تنگ تر هستند به جهت استفاده این دسته از مردان گزینه مناسب تری به حساب می آیند.
 5. فرم مثلث در زنان : شلوار های بسیار تنگ به هیچ عنوان به منظور استفاده کردن این دسته از بانوان عزیز مناسب و خوب نمی باشد و در این راستا بهتر است شلوار های بوت کات راسته را مورد استفاده خود قرار دهند، ولی در شرایطی که علاقه بسیاری به پوشیدن شلوار های تنگ دارید، الزاما بر روی آن تونیک یا مانتو بپوشید و ازشلوار هایی دارای فاق بلند هستند استفاده نمایید.
 6. فرم مثلث در مردان : رنگ های تیره به منظور استفاده این دسته از آقایان گزینه مناسبی می باشد. در نظر داشته باشید که باید شلوار هایی به پا کنید که دارای مچی جمع و تنگ تری باشند و در قسمت ران بر روی بدن شما گشاد تر خواهند ایستاد.
 7. فرم بیضی در زنان : این دسته از بانوان عزیزان می بایست به جای شلوار های فاق بلند از شلوار های فاق کوتاه استفاده نمایند. به هیچ وجه از شلوار های تنگ و اسکینی استفاده نکنید و تلاش داشته باشید شلوار های راسته و دمپا را مورد استفاده خود قرار دهید. جالب است بدانید که بهترین رنگ ها برای شما نیز رنگ های روشن به خصوص با رنگ های سفید و آبی های خیلی روشن خواهند بود.
 8. فرم بیضی در مردان : این دسته از افراد می بایست به دنبال شلوار هایی بروید که به صورت کامل اندازه شما است و حتی در شرایط لزوم آن ها را کوتاه کنید و به هیچ وجه نگذارید شلوار شما در قسمت پایین چین خوردگی پیدا کند. شلوار های راسته بسیار ایده آل این دسته از افراد خواهند بود.
 9. فرم ساعت شنی در زنان : هرچند حدودا همه مدل ها با فرم بدن این دسته از افراد تناسب خواهد داشت ولی شلوار های فاق بلند به نسبت فاق کوتاه ها برای این دسته گزینه مناسبت تری به حساب خواهد آمد و همین طور باید این نکته را در خاطر خودشون داشته باشند که چنانچه قصد خرید شلوار دمپا گشاد را دارند، می بایست حدودا بخش گشاد پایین شلوار به اندازه بخش ران شما باشد.
 10. فرم ذوزنقه در مردان : این دسته از افراد قادر خواهند بود بیشتر مدل ها و رنگ ها را انتخاب کرده و مورد استفاده خود قرار دهند.

 • سایز شلوار جین

شایان ذکر است که در حقیقت یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در هنگام خرید یک شلوار جین سایز آن به شمار می رود، می توان گفت که حتی چنانچه بهترین و زیبا ترین لباس جهان را نیز داشته باشید ولی سایز آن با شما یکی نباشد هیچ فایده ای ندارد و این لباس نیز به لباس های بلا استفاده ته کمد اضافه می شود. بنابراین حتما قبل از اقدام کردن به خرید، اندازه های خود را با متر محاسبه کرده و در اتاق پرو نیز به سایز لباس دقت کافی را به خرج دهید.

در شرایطی که تمایل به خرید اینترنتی این مورد دارید، نیز حتما جدول اندازه های محصول مد نظرتون رو در خاطر داشته باشید و چک کنید. در صورتی که شلوار انتخابی که به تن کرده اید خط های افقی به خود گرفته بی تردید آن شلوار برای شما تنگ خواهد شد، به خصوص چنانچه در قسمت فاق خط های افقی بسیاری به وجود آمده باشد، حتما به دنبال سایز بزرگ تری بگردید.

 

البته این نکته را نیز در یاد خود داشته باشید که زیاد از حد نیز شلوار شما گشاد نباشد و زیاد نیز در آن راحت نباشید چرا که جنس جین به گونه ای بوده که با گذشت زمان گشاد خواهد شد. مد نظر قرار دهید که یک شلوار جین می بایست به صورت مناسبی سر جای خود قرار بگیرد، بخ خصوص در قسمت جیب های پشت سر، در این راستا باید گفت که در صورتی که جیب های پشت پایین تر از باسن قرار گیرند، موجب بد جلوه دادن فرم اندام شما عزیزان می شوند و این برای هیچ شخصی جالب نخواهد بود.

نکته دیگر آن که کمر شلوار نیز باید درست اندازه شما تعبیه شده باشد، به منظور اطمینان حاصل کردن از این مورد در قسمت کمر شلوار انگشتان دست خود را از پشت بر روی کمر قرار دهید، در شرایطی که ۴ انگشت خود را به خوبی در فاصله میان پوست و پارچه حس کردید، شلوار گشاد خواهد بود و اگر از ۲ انگشت کم تر جا شد، آن شلوار برای شما تنگ خواهد بود. لازم به ذکر می باشد که بهترین فاصله ۲ انگشت می باشد و موجب می شود که آسان تر در آن قادر به جابجایی باشید.

 

 

مطمئنا باید این نکته را در خاطر خود داشته باشید که پس از خرید نسبت به کوتاه کردن پاچه های شلوار خود تصمیم بگیرید. می توان این طور گفت که بهترین قد شلوار تا پاشنه پا می باشد تا امکان پوشیدن آن با کفش های مختلف برای شما عزیزان وجود داشته باشد و همین طور روی زمین کشیده نشود. در انتهای این قسمت از مقاله باید گفت: از مواردی که موجب کوتاه تر به نظر آمدن قد شما می شود و جلوه نا مطلوبی به ظاهر شما عزیزان می بخشد، لوله شدن پاچه شلوار و به وجود آمدن خطوط افقی پایین پا به وسیله آن پارچه اضافی می باشد که باید به آن دقت داشته باشید.

 

 • وزن پارچه

نکته حائز اهمیت دیگر در خصوص با انتخاب شلوار جین، وزن پارچه شلوار به حساب می آید، بخاطر این که در شکل قرار گیری لباس بر روی تن شما تاثیر بسیار زیادی را خواهد داشت.

در حقیقت به هر مقداری پارچه لباس شما سنگین تر باشد، لباس بر روی بدن شما خشک تر می ایستد و هر چقدر نیز پارچه سبک تر باشد، لباس لخت تر و نازک تر خواهد ایستاد. باید توجه داشت که شلوار هایی با وزن زیر ۲۵۰ گرم انتخاب بسیار مناسبی برای فصل تابستان به حساب خواهند آمد، به این خاطر که فاصله بین تار و پود پارچه از یک دیگر بیشتر شده و در نهایت هوا بهتر در آن امکان جا به جایی دارد.

توجه کنید شلوار هایی که دارای وزن میان ۲۵۰ الی ۳۴۰ گرم می باشند، مناسب تمامی فصول سال می باشند و استقامت و ماندگاری آن ها نیز بسیار بیشتر می باشد و شلوار هایی با وزن ۳۷۰ گرم به بالا، هر چند ماندگاری بسیار زیادی را به همراه خواهند داشت، ولی خشک خواهند بود و به سادگی نمی توان با این از شلوار ها راه بروید و حتی بنشینید. جالب است بدانید که معمولا شلوار های مردانه از ۲ دسته آخری خواهند بود.

 

 • انعطاف پارچه

در خصوص با منعطف بودن پارچه شلوار های جین باید این طور بیان داشت که پارچه های جین جزو پارچه های کشی به حساب می آیند و به نسبت پنبه و الاستیک مورد استفاده در آن ها انعطاف پذیری گوناگونی را دارا می باشد. در واقع در تمامی شلوار های جین در قسمت چپ کمر برگه اطلاعاتی به لباس الصاق شده است که این داده ها بیانگر این می باشد که لباس را در چه دمایی قابلیت شست و شو را دارد و به چه صورتی آن را می توان اتوکشی کرد، ولی یکی از اطلاعات حائز اهمیتی که در هنگام خرید می بایست به آن توجه بسیاری داشت، نسبت پنبه و سایر مواد مثل الاستیک به حساب می آید. بهترین نسبت ۸۰:۲ می باشد که در حقیقت بیانگر این است که پارچه این لباس ۸۰ درصد از پنبه و ۲۰ درصد از الاستیک تهیه شده است. این نکته را در خاطر داشته باشید که با افزایش پنبه به کار رفته در لباس، پارچه منعطف تر خواهد شد.

 

 • پرو و خرید

در انتها باید خدمت شما عزیزان عنوان کنیم که حتما شلوار را در فروشگاه پرو کرده و سپس به خریداری یا عدم خرید آن اقدام نمایید. بیشتر اتاق های پرو تنگ هستند و نور پردازی مناسبی در آن ها دیده نمی شود. بنابراین به شما عزیزان این طور پیشنهاد می کنیم که پس از پوشیدن لباس بیرون بیایند و با خیالی آسوده تر و زیر نور مناسب تری به لباس در تن خود نگاه کنند و سعی کنند تصمیم بگیرند. امیدوارم که مطالب مفیدی از این مقاله یاد گرفته باشید و مقاله آموزشی ما در خصوص با خرید بهترین شلوار جین موجود بازار که به صورت محتوای راهنما برای شما تهیه شده بود نهایت استفاده رو برده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن