خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین بخاری گازی کوچک ارزان جدید با دودکش دیجی کالا

در ابتدای امر باید گفت که هنگامی که فصل سرما فرا می رسد، خرید بخاری گازی یکی از اولویت های هر خانواده است که بسیار ضروری محسوب می شود و می بایست در خرید و نصب آن دقت و تجه بسیاری به خرج داد تا جانتان از خطرات احتمالی همانند گاز گرفتی در امان باشد. در هنگام خرید بخاری گازی قبل از دقت نمودن به طرح و رنگ لازم است به کارکرد و استاندارد بودن بخاری توجه فرمایید.

 

قیمت و خرید بهترین بخاری گازی کوچک ارزان جدید با دودکش دیجی کالا

راهنمای خرید بخاری گازی و پر فروش ترین بخاری ها در ایران

در واقع در حالتی که جهت گرم شدن خانه خود به فکر خرید بخاری گازی و استفاده از آن می باشید و یا ممکن است خانه شما عزیزان سیستم شوفاژ مرکزی داشته باشد ولی سطح تولید گرمای آن بسنده نمی کند و همچنان تصمیم به خرید بخاری گازی دارید؛ پیش از خرید به نکته هایی که در این مقاله عنوان می شود توجه داشته باشید تا هم بر خریدی خوب و اقتصادی کرده باشید و هم امنیت و جان خود و عزیزانتان را از خطر های احتمالی حفظ نموده باشید.

ما در این مقاله بنا داریم معیار های خرید بخاری گازی مناسب را عنوان کنیم، بنابراین تا پایان مقاله همراه سایت ما باشید.

در این مقاله بنا داریم انواع بخاری را معرفی نماییم و نکات لازم در هنگام خرید بخاری گازی، مارک های معروف و معتبر و قابل اطمینان سازنده بخاری و فرمول ریاضی حساب کردن گنجایش حرارتی بخاری را بیان نماییم تا در آخر قادر باشیم در زمان تهیه بخاری، بهترین گزینه را انتخاب کنیم و یک بخاری مناسب، استاندارد، با امنیت بالا و با گنجایش مناسب در جهت گرمایش محیط مورد نظر خود تهیه نماییم.

 

انواع بخاری

بخاری ‌ها در ۴ گروه کلی جای می گیرند:

  1. بخاری گازی
  2. بخاری نفتی
  3. بخاری برقی
  4. بخاری صنعتی

جالب است بدانید که در ایران به دلیل تعرفه پایین و در دسترس بودن انرژی گاز طبیعی این نعمت خدادادی، ایجاد محیطی گرم توسط گاز تقریبا اصلی ‌ترین شیوه گرمایش خانه و محیط های کاری به حساب می آید. از این رو خرید بخاری گازی نسبت به سایر بخاری ها همانند بخاری برقی و نفتی بیشتر انجام خواهد شد. ولی می بایست توجه کرد که گذاشتن بخاری گازی ‌هایی که عوامل استاندارد در آن رعایت نشده باشد و ایمن در آنها رعایت نشده باشد، خطراتی را در پی خواهد داشت که متاسفانه ما در ایران از این خطرات دور نیستیم و سالیانه در زمستان، خبر های غم انگیزی در این راستا به گوشمان می رسد.

از همین روی در ادامه مقاله به بررسی نکاتی که لازم است در هنگام خرید بخاری گازی به آن ها دقت نمود و معرفی چندی بخاری معتبر و پر فروش بازار خواهیم پرداخت:

خرید بخاری گازی

در انتهای تابستان یا اوایل پاییز که هوا رو به سرما می رود، تقاضا برای خرید بخاری گازی به صورت شگفت انگیزی زیاد می شود ولی این امر به شما عزیزان وابسته است که تا چه حد به خرید خود توجه می کنید و در شلوغی بازار، فریب منفعت طلبان را نمی خورید، افراد سود جویی که با جان مردم بازی می کنند به قیمت اینکه سود بیشتری داشته باشند و از معامله بخاری‌ های نا ایمن که عوامل استاندارد در آن رعایت نشده است ترسی ندارند.

حواستان باشد و دقت کنید که حین خرید بخاری گازی حتما بخاری مورد نظر شما عزیزان علامت استاندارد و ایمنی داشته باشد. بهترین روش، تهیه یک بخاری ایمنی از یکی از مارک های معتبر و معروف سازنده بخاری گازی است، بخاطر اینکه امروزه بخاری هایی در مدل های مختلفی، غیر استاندارد و نا امن تولید و در بازار عرضه می شوند. بخاری ‌هایی که نام مارک آن ها اولین بار است که به گوشمان می خورد و یا اینکه تنها در اوایل فصول سرد سال پیدایشان می شود و پس از دریافت سود از بازار دیگر فعالیت نخواهند داشت.

پس در حالتی که قصد دارید بخاری گازی خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم که از یکی از برند های معتبر سازنده بخاری مثل نیک کالا، آبسال مراورید سوز و.. خریداری نمایید زیرا جان و مال شما عزیزان حائز اهمیت دارد و ارزشمند است.

اغلب بخاری ها با برند های معتبر که در کشور عرضه می شوند، بیشتر نماد استاندارد دارند و بخاری‌ هایی قابل اطمینان و درجه ۱ راهی بازار می ‌کنند.

انواع بخاری گازی

بخاری ‌های گازی خود در ۳ گروه قرار دارند که شامل گروه های زیر می باشد:

  1. بخاری گازی دارای دودکش
  2. بخاری گازی فاقد دودکش
  3. بخاری گازی مدل شومینه

خرید بخاری گازی فاقد دودکش به هیچ عنوان برای اتاق خرد سالان، اتاق خواب، مهد های کودک، حمام، زیر پله ها و در کل مکان هایی که هوا در آن جریان ندارد و تهویه خوبی نداشته باشد، گزینه مناسبی به شمار نمی آید، بخاطر اینکه گاز جهت سوختن به اکسیژن هوای درون محیط نیاز دارد و چنانچه اکسیژن کم شود، مونو کسید و دی ‌اکسید کربن زیاد خواهد شد، که این موضوع سبب مسمومیت و گازگرفتگی در شما و عزیزانتان خواهد شد، همان چیزی که بخاری های نا ایمن به نام مرگ خاموش به منازل ما می آورند.

و بیشتر برای مغازه‌ ها و یا اماکن زیر ۵۰ متر که به دلیل میزان بالای رفت و آمد و یا باز و بسته شدن در، هوا در آن جریان دارد و همینطور افراد برای بازه زمانی محدودی در آن حضور دارند، مناسب محسوب می شود. بنابراین تهیه بخاری فاقد دودکش را برای خانه های خود فراموش کنید.

در حقیقت در صورتی که برای مغازه یا سالنی خواستید که بخاری فاقد دودکش خریداری کنید، الزاما توجه داشته باشید که دارای سیستم حساس به اندازه اکسیژن باشد. وجود این سیستم که به آن ODS نیز گفته می شود بر روی بخاری گازی فاقد دودکش ضرورت دارد، بخاطر اینکه این سیستم مسئول کنترل سطح اکسیژن در محیط اطراف را داراست و زمانی که سطح اکسیژن در محیط به ۱۷ درصد و یا کمتر راه پیدا کند به صورت اتوماتیک اقدام جریان گاز را قطع می کند و تا هنگامی که کاملا محیط تهویه و پاک نشود بخاری را نمی ‌توان روشن کرد.

شایان ذکر است که تمامی بخاری گازی ‌های فاقد دودکش که نماد ایمنی و استاندارد دارند، به سیستم ODS مجهز هستند. خرید بخاری گازی فاقد دودکش که سیستم حساس به اندازه اکسیژن  ندارد به عبارتی خودکشی محسوب می شود، به هیچ عنوان برای خرید اینچنین بخاری هایی اقدام نکنید که جان خود و خانواده خود را قطع به یقین به خطر خواهید انداخت.

میتوان گفت که بعضی از تولید کنندگان در تولید بخاری فاقد دودکش تنها به حسگر حرارتی کفایت می ‌کنند و بخاری آن ها سیستم ODS را ندارند. البته بهرمندی از حسگر حرارتی نیز حدودا سطح ایمنی را افزایش می دهد. در واقع این سنسور به این صورت کار می کند که با افزایش شعله و حرارت بدنه بخاری، حسگر عمل کرده و شعله خاموش خواهد شد اما در رابطه با کاهش اکسیژن موجود در هوا هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهند. ولی وجود سیستم حساس به مقدار اکسیژن در تمامی بخاری‌ های فاقد دودکش ضروری به حساب می آید و چنانچه در دستگاهی وجود نداشت از خرید آن اجتناب کنید.

معیار های خرید بخاری گازی

گنجایش سطح حرارت

لازم به ذکر است که در خرید بخاری گازی برای خانه خود باید به این موضوع توجه فرمایید که اگر قصد دارید از حیث بهینه سازی مصرف انرژی، بخاری از توانایی بیشتری بهرمند باشد، میبایست مساحت منزل خود توجه کنید که از چند بخاری در نقاط گوناگون خانه استفاده نمایید، بخاطر اینکه یک بخاری برای گرم کردن منطقه محدودی از فضای ساختمان، کارایی دارد.

در واقع یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید بخاری گازی میبایست به آن دقت کنید، ظرفیت حرارتی بخاری می باشد. شما عزیزان میبایست نسبت به مساحت منزل و منطقه ‌ای که هستید بخاری تهیه کنید. هر کدام از بخاری گازی ها دارای قدرت گرمایش منحصر به فرد خود هستند که واحد اندازه‌ گیری آن کیلو کالری در نظر گرفته شده است. تهیه یک بخاری گازی با قدرت گرمایش زیاد برای جا های کوچک به اندازه تهیه یک بخاری گازی کم قدرت برای مکان های بزرگ اشتباه است.

یعنی پیش از اینکه بخواهید خرید بخاری گازی انجام دهید، شما عزیزان باید حساب کنید که برای محیط مورد نظر خود به چه قدرت گرمایشی احتیاج دارید یا به عبارتی دیگر؛ بخاری چند هزار برای مکان مورد نظر شما ایده آل است. فرمول حساب کردن ظرفیت خیلی ساده می باشد، تنها لازم است مساحت را در ۳ ضرب کنید و بعد توان گرمایشی بخاری را بر ۲۴ تقسیم کنید، این ۲ رقم باید برابر و یا به هم نزدیک باشند.

فرمول حساب کردن ظرفیت حرارتی مور نیاز

مساحت محیط ضربدر ۳ = توان بخاری تقسیم بر ۲۴
دو عدد حاصل مساوی و یا نزدیک به هم باشند.

ترموکوپل

یکی از تجهیزات مهمی که در هنگام خرید بخاری گازی باید به آن توجه کنید مجهز بودن به ترموکوپل می باشد.
ترموکوپل یک قطعه در جهت امنیت بخاری می باشد که چنانچه بخاری خاموش شود، گردش گاز به طور اتوماتیک متوقف خواهد کرد و از نشت گاز در محیط جلوگیری به عمل خواهد آورد. کلیه بخاری گازی ‌های ساخته شده به واسطه شرکت معروف که نماد استاندارد دارند، سیستم ایمنی ترموکوپل نیز دارند.

میزان مصرف انرژی

در واقع یکی از موشوعاتی که در هنگام خرید بخاری گازی باید به آن دقت نمود نماد مصرف انرژی کالا می باشد. سطح مصرف انرژی هر بخاری با برچسبی که روی باکس و یا خود بخاری زده شده است، قابل تشخیص می باشد. این برچسب، بیانگر این نکته خواهد بود که راندمان خالص هر بخاری در چه رده ای قرار دارد. هر اندازه این نماد مصرف انرژی از حرف های اول زبان انگلیسی باشد نشان دهنده برتری آن است، در واقع یعنی بخاری که برچسب آن رده مصرف انرژی B را نشان می دهد خیلی بهتر از محصولی است که برچسب رده مصرف انرژی F را نشان می دهد.

در هنگام خرید بخاری گازی تنها مدل ‌هایی را گزینش کنید که نماد مصرف انرژی آن ها در رده های B تا F باشد.

خدمات پس از فروش و گارانتی

همچنین این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که بخاری میبایست گارانتی خدمات پس از فروش از جمله نصب، راه اندازای و آزمایش خروج گازهای مونو کسید کربن داشته باشد که در کتابچه گارانتی درج قید شده، و سرویس کاران مجاز آن را نصب و راه اندازی نمایند. نصب درست یک بخاری در افزایش امنیت آن بسیار موثر خواهد بود.

موضوع قیمت

به منظور خرید هر کالایی نخست پیشنهاد می شد که بودجه مورد نظر خود را مشخص نمایید و نسبت به بودجه خود اقدام به خرید نمایید ولی در تهیه بخاری در ابتدا باید عواملی از قبیل ایمنی، سطح بالاتر در برچسب انرژی، مصرف کم و تطابق با استاندارد های زیست محیطی را در نظر گرفت در ادامه به قیمت مناسب آن توجه کرد. بنابراین تا اینجا که متوجه شدید در خرید بخاری گازی چه چیز هایی را مد نظر قرار دهید و شما عزیزان به چه بخاری برای فضای مورد نظر خود نیاز دارید.

توصیه های پایانی در خرید بخاری گازی

در انتها باید گفت که برای فضا های بسته زیر ۵۰ متر باید از بخاری های دیواری با دودکش با توان ۵ هزار تا ۶ هزار کیلو کالری استفاده نمایید و در منازل ۵۰ تا ۸۰ متری باید بخاری های ۷ تا ۹ هزار تهیه شود و در منازل ۸۰ متر به بالا بخاری با بیش از ۱۲ هزار توان حرارتی باشد. همینطور بخاری های شومینه برای سالن و پذیرایی خانه گزینه خوبی هستند. هرچند بعضی مواقع افراد در هنگام انتخاب، مدل یک بخاری را با توان حرارتی آن اشتباه می گیرند ولی باید توجه داشت تا این اشتباه پیش نیاید: توان گرما دهی که با اصطلاح کیلو کالری می آید با مدل بخاری فرق می کند.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن