خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین زود پز و معرفی پر فروش ترین زودپزها آلمانی زودپز دوقلو دیجی کالا

در ابتدای امر باید اینطور بیان داشت که با خرید زودپز و استفاده از آن، مکانیسم فشار بخار آب به کار رفته در آن فرآیند طبخ غذا را تسریع خواهد کرد. در واقع از جمله غذا های خوشمزه ای که در فرهنگ ایرانی محبوبیت بسیاری دارند، قرمه سبزی و آبگوشت به نظر می آیند که اکثر مادر ها و مادربزرگ ها این غذا ها را حرفه ای می پزند. در دوران قدیم به منظور پخت این غذا ها، زمان و مراحل بسیاری پشت سر گذاشته می شد، سپیده دم غذا را در اصطلاح بار می گذاشتند و پس از سپری شدن ساعت ها سرانجام این غذای لذیذ آماده طبخ می شد. ولی در شرایط کنونی و به خاطر مشغله و فعالیت های بسیار و مشغول شدن بانوان در بیرون از منزل لوازم بسیاری اختراع شده و روی کار آمده است که به امور آشپزی سرعت می دهد، یکی از این وسایل زود پز به شمار می آید. قابلیت های زودپز ها و سایز های آن ها در برند ها و مدل های مختلف، تفاوت دارد. با خرید زود پز شما عزیزان در بازه زمانی کوتاهی یک آبگوشت لذیذ را تهیه خواهید کرد.

قیمت و خرید بهترین زود پز و معرفی پر فروش ترین زودپزها آلمانی زودپز دوقلو دیجی کالا

راهنمای خرید زود پز و معرفی پر فروش ترین زودپز ها در ایران

در واقع بسته به مایع و مواد مصرفی که داخل زودپز قرار می دهیم و نقطه جوش آن ها، کمی از مایعی که در غذا وجود دارد را به بخار تبدیل می کند و به وسیله بخار ایجاد شده به فرآیند پخت غذا سرعت می بخشد. این افزایش بخار موجب خواهد شد حرارت و فشار داخل ظرف بالا رود و در انتها غذا خیلی سریع آماده گردد و خاصیت های که در آن وجود دارند، نگهداری می شوند.

در این مطلب کاربردی از سری مطالب مفید این سایت اول مزایای تهیه غذا در زود پز را عنوان می کنیم و ۲ نوع الکتریکی و گازی آن را معرفی کرده و مزایا و معایب هر کدام را نیز می گوییم و در انتها موارد جزئی تر را در ارتباط با خرید زود پز و شرایط آن ذکر خواهیم کرد، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 فواید تهیه غذا در زودپز

۱تهیه غذا در مدت زمان کم

در واقع بارز ترین دلیل خرید زودپز، صرفه جویی در وقت به حساب می آید، شما عزیزان قادر میباشید بیشتر غذا ها را در کوتاه ترین زمان ممکن طبخ کنید. در زندگی روزمره کنونی، زمان نقش موثری را ایفا می کند، به خصوص خانم های امروزی با توجه به فعالیت های بسیار زیاد، نیاز به زمان بیشتر را بیش از گذشته احساس خواهند کرد. با این وسیله، وقتی که بی خبر مهمانی به منزلتان آمد، هول نخواهید شد و به سادگی در مدت زمان کمی قادر خواهید بود یک غذای خوشمزه تهیه و سرو نمایید.

۲حفظ ارزش غذایی

بر طبق پژوهشات زودپز، بیشتر ویتامین ها و عناصر مغذی را در غذا حفظ می کند. زمانی که شما ۶ ساعت زمان مشخص می کنید که غذایتان حاضر شود، بیشتر از ویتامین ها و ارزش مغذی آن بخار می شود. زود پز با کوتاه نمودن فرآیند طبخ، اکثر ویتامین ها را حفظ خواهد کرد و غذای سالم تری برای شما آماده خواهد کرد.

۳یار محیط زیست

در حقیقت این صرفه جویی در زمان، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند، یعنی شما عزیزان با مصرف گاز یا برق کمتری، غذای خود را طبخ می کنید.

۴غذای خوش عطر و خوش طعم

با تهیه غذا به وسیله زودپز، هیچ بو و مزه ای از غذا خارج نخواهد شد، در واقع تمامی این طعم ها در قابلمه می مانند. از این رو هم غذا خاصیت و ویتامین های زیادی دارد و هم بسیار لذیذ تر و خوش طعم تر خواهد شد.

هرچند اکثر شما عزیزان جریانات بسیار زیادی در رابطه با انفجار زودپز در گذشته نه چندان دور شنیده اید. اما نگرانی به دل راه ندهید، روزانه فناوری هایی در محصولات آشپزخانه ارتقا پیدا خواهد کرد و سطح امنیت بیشتر لوازم بالاتر خواهد رفت. این روز ها دیگر شاهد این گونه داستان ها نیستیم و میتوان گفت تکنولوژی پیشرفت کرده است. پس اطمینان حاصل کنید که زودپز همانند فر و گاز امنیت دارد، هرچند در حالتی که یک زود پز استاندارد و باکیفیت خریداری کنید و روش صحیحی را برای استفاده از آن پیش بگیرید.

در حالتی که این مزایا شما را متقاعد کرده است که به فکر تهیه یک زودپز باشید، ۲ نوع زودپز برای انتخاب پیش رو شما قرار خواهد داشت:

زودپز های گازی

شایان ذکر است که این مدل زود پز ها توسط اجاق گاز، غذا را می پزند و شامل منبع انرژی جداگانه ای نیستند. زمانی که زودپز را روی حرارت شعله اجاق گاز خود بگذارید، کار خود را شروع خواهد کرد و تایم بسیار زیادی برای راه اندازی آن نیاز نخواهد بود. در فرآیند سرو، حررات به صورت دستی توسط پیچ های شعله های اجاق گاز تنظیم می شود، بیشتر این نوع زود پز ها شامل تایمر نیستند و شما عزیزان می باید بیشتر مراقب آن باشید. این نوع زودپز ها در قیاس با انواع برقی بیشتر عمر می کنند، به خصوص در صورتی که جنس آن ها از استیل ضد زنگ باشد.

نقاط قوت: دارای فرآیند سرو سریع تری هستند، به سادگی قابل حمل و جابجایی می باشند و در قفسه کابینت قرار می گیرند. در این مدل زود پز سطح فشار زود پز که به اصطلاح به آن PSI گفته می شود بالاتر است و استحکام بیشتری دارند و به علت اینکه که تعرفه گاز در ایران نسبت به برق کمتر است، به صرفه تر می باشند.

نقاط منفی: اغلب تایمر ندارند از این رو می بایست حواستان به زمان پخت باشد و به صورت دستی حررات را تنظیم کنید.

زودپز های الکتریکی

شیوه استفاده از این مدل ها ساده تر است. شما عزیزان می توانید اندازه حرارت را تنظیم نمایید و توسط تایمر، زمان مورد نیاز برای پخت را محاسبه و تنظیم نمایید و بدون دلواپسی به امور دیگرتان رسیدگی کنید. از آنجایی که سطح فشار زود پز این مدل ها کمتر از مدل های گازی است، مدت زمان بیشتری لازم است تا غذا حاضر شود. به اندازه مدل های گازی عمر نخواهند کرد، امام احتمال دارد برخی از برند ها چند سال بیشتر در آشپز خانه یاری رسان شما باشند.

نقاط قوت: شیوه استفاده آسانی دارند، دارای منبع انرژی جداگانه ای هستند و با تایمر آن ها می توان زمان پخت را مشخص و تنیظیم کرد.

نقاط ضعف: پرداخت هزینه بیشتری برای تهیه آن لازم است، فرآیند طبخ غذا زمان بر تر است، سطح فشار زود پز کمتر خواهد بود.

با توجه به موضوعات بیان شده، هر ۲ مدل زود پز نقاط قوت و نقاط ضعفی دارند، در واقع شما عزیزان باید بسته به خواسته هایتان و محل زندگیتان بهترین نوع را برای خود و اعضای خانه خود تهیه نمایید.

معیار های انتخاب زودپز مناسب

میزان فشار زودپز

سطح فشار زود پز یا PSI بر حساب پوند بر واحد اینچ مربع می باشد. اندازه ی نرمال آن ۱۵ است که در بیشتر زودپز ها رعایت شده است. پس قبل از خرید زودپز به این رقم توجه کنید. بیشتر زودپز های الکتریکی PSI   ۱۰ الی ۱۲ دارند، چنانچه که زودپز دارای PSI  پایین تری باشد در بازه زمانی کوتاه، نمی تواند غذای پخته و جا افتاده تهیه کند و سرعت کارکرد آن کاهشی تر خواهد بود.

امکان کنترل فشار

فشار برخی از زودپز ها را می توان تغییر داد. به عنوان مثال PSI 6 تا ۸ کم، ۸ تا ۱۳ میانه و ۱۳ تا ۱۵ بالا در محصول خود قرار داده ‌اند و یا از اصطلاحاتی مثل طبخ آرام، گرم نمودن و… به کار برده اند، که با مطالعه دفترچه راهنما قادر هستید از زمینه های کاربرد هر کدام از این گزینه ها مطلع شوید. به عنوان مثال تنظیمات PSI  کم برای غذا هایی دریایی مانند خاویار، ماهی و یا صیفی جات کارایی دارند. برخی از زودپز ها قابلیت زودپز و پلوپز را با هم در یک دستگاه دارند. چنانچه که آشپزخانه شما کوچک است تهیه این کالا های چند منظوره به شما عزیزان توصیه می شود.

امنیت بالا

زودپز شما عزیزان می باید ایمن باشد و به شکل استاندارد طراحی و ساخته شده باشد. درب آن به درستی بسته و محکم شود و هوای داغ از فضای میان درب به بیرون نرود. به صورت خودکار تا وقتی که همه بخار خارج نشده است، درب آن باز نشود بخاطر این که در غیر این صورت موقع باز نمودن، درب آن شدیدا خواهد سوخت. دستیگره های آن از دوام بالایی برخوردار باشند تا بتوانید به آسانی آن را جابجا کنید، هرچه زود پز بزرگ تر باشد، دستگیره های آن نیز باید محکم تر باشند. سوپاپ اطمینان طبق استاندارد ها طراحی و تولید شده باشد تا هنگامی که فشار درون زودپز زیاد شد، به شکل خودکار این هوای گرم اضافه را از خود خارج نماید.

قیمت

بسته به سایز، میزان PSI و مارک، زودپز ها رنج قیمتی مختلفی دارند. مدل الکتریکی این زودپز ها قیمت بالا تری دارند و نیز از آنجا که تعرفه برق در ایران بیشتر از گاز می ‌باشد، جهت استفاده در بازه زمانی طولانی، هزینه های زیادی را همراه خواهد داشت. به هیچ عنوان قیمت را معیار خرید قرار ندهید بخاطر این که یک زود پز بی کیفیت یا کم کیفیت احتمال دارد خطرات بسیاری را به بار آورد. اما به صورت کلی استفاده از زود پز باعث کم شدن هزینه ها خواهد شد، زیرا برای پخت غذا، از انرژی و وقت شما را صرفه جویی می کند.

سایز و گنجایش زودپز

باید عنوان داشت که در هنگام خرید، سایز زود پز را باید از ۲ منظر بررسی کنید، این که اغلب برای چه تعدادی غذا تهیه می کنید و اینکه آیا جای مناسب در آشپزخانه برای گذاشتن آن دارید. زودپز های برقی اغلب از اندازه کوچک تری برخوردارند. گنجایش زودپز ها طبق لیتر گفته خواهد شد. اغلب برای ۲ نفر زود پز ۴ لیتری بسنده می کند و برای یک خانواده ۴ الی ۷ نفره سایز ۸ تا ۱۰ لیتری آن مناسب است. هرچند شما عزیزان می توانید زودپز های چند ظرفیتی که گران تر هستند خریداری کنید که امکان تغییر سایز قابلمه در آن وجود دارد.

سوپاپ فشار بخار

محفظه خروج بخار بر روی این محصولات، یکی از قسمت های بسیار مهمی است که باید به آن دقت کرد. این شیر خروج، بخار اضافی را از مخزن به بیرون می فرستد. در واقع هنگامی که فشار بخار زیاد شد، صدای سوتی تولید می شود که شخص را از خطر مطلع می کند. پس این قسمت از زود پز را جدی تر بررسی نمایید.

جنس بدنه زود پز

معمولا زود پز ها بدنه ای از جنس استیل ضد زنگ و آلومینیوم دارند. آن هایی که از جنس استیل ضد زنگ هستند بر خلاف مدل های آلومینیومی استحکام بیشتر، وزن سنگین تر و قیمت بیشتری دارند. همینطور زودپز استیل غذا را سریع تر گرم می کند و از طرف دیگر، برای مدت بیشتری غذا را گرم نگه می دارد و از حیث مصرف انرژی بهینه است.

ملاک هایی که گفته شد از حائز اهمیت ترین معیار ها حین خرید زود پز به حساب می آید. در ضمن معیار های دیگری وجود دارد که بد نیست است پس از این ملاک های اولیه بسته به نیازتان در نظر گرفته شوند:

ظرف بخارپز

در حقیقت بعضی از زود پز ها قفسه یا سبد بخارپز دارند که توسط آن می توانید سبزیجات و مواد مصرفی را با بخار تولید شده بپزید و این زمینه را ایجاد می کند که همزمان ۲ غذا تهیه کنید.

راهنمای تهیه غذا

میتوان گفت این روز ها دستور پخت هر مدل غذایی در اینترنت پیدا می شود. اما برخی از زود پز ها راهنمای آشپزی دارند. در واقع آن‌ ها به شما عزیزان یاد می دهند که با چه روشی با زود پز خود انواع غذا ها را بپزید.

گارانتی

گارنتی بیانگر این خواهد بود که یک کمپانی همواره پشتیبان محصولات خود است. وجود گارانتی موجب می شود شما عزیزان با اطمینان خاطر زود پز را خریداری کنید هرچند امکان دارد هیچوقت به کارتان نیاید ولی با این وجود یک نمره مثبت به شمار می آید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن