خرید از دیجی کالا

خرید اسپرسو ساز خانگی و قیمت بهترین اسپرسو ساز خانگی

در ابتدای امر باید این گونه عنوان کرد که پس از گذراندن یک روز دشوار و خسته کننده کاری و یا برای صبحانه، نوشیدن قهوه که با یک اسپرسو ساز خانگی تهیه شده، به نظر می تواند گزینه بسیار مناسب و آرامش بخشی محسوب شود. دانه های قهوه به علت داشتن کافئین خستگی شما عزیزان را از بین برده و نشاط و شادابی را به شما باز می ­گرداند. در حقیقت نوشیدن قهوه در طول روز به شما عزیزان کمک خواهد کرد تا بدون خستگی به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید و یا هنگامی که قصد دارید در طول شب بیدار بمانید، این نوشیدنی به شما کمک زیادی خواهد رساند. چنانچه جزو طرفداران این نوشیدنی فوق العاده و بی نظیر هستید، داشتن یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی به شما کمک خواهد کرد که قهوه ای با طعم عالی تهیه کرده و از نوشیدن آن نهایت لذت را ببرید.

شایان ذکر است که این روز ها اسامی متنوعی از انواع قهوه به گوش ما می خورد. اسپرسو نیز نوعی از قهوه می باشد که با عبور فشار زیاد آب از بین دانه های قهوه که توسط دستگاه های ویژه انجام می شود، نوع غلیظی از قهوه را تولید می­ کند. این نوع از قهوه در دنیا محبوبیت بسیاری دارد. در شرایط امروزه بازار کنونی به علت وجود دستگاه های فراوان قهوه ساز و تنوع بسیار زیاد آن ها، انتخاب یک اسپرسو ساز خانگی مناسب، با کیفیت و کاربردی امکان دارد شما را با دردسر رو به رو کند. در این مقاله کاربردی که نقش راهنما را برای شما عزیزان دارد تلاش می کنیم شما را با انواع اسپرسو ساز ها آشنا کرده و نکات مورد نیاز به منظور انتخاب یک اسپرسو ساز خانگی بدون نقص را عنوان کنیم.

در واقع به صورت کلی دستگاه های اسپرسو ساز به ۲ دسته تقسیم بندی می ­شوند: دستگاه اسپرسو ساز خانگی ساز رو گازی (موکاپات) و دستگاه اسپرسو ساز برقی غیر اتوماتیک

دستگاه اسپرسو ساز رو گازی (موکا پات)

باید گفت که اسپرسو ساز خانگی با گذراندن آب بسیار داغ و تحت فشار با بخار از میان دانه های قهوه، نوشیدنی قهوه را برای ما به ارمغان می آورد. موکاپات با استفاده از یک وسیله حرارتی مانند اجاق گازی یا برقی قهوه را تولید می­ نماید. این دستگاه دارای محفظه نگه دارنده آب می باشد که وظیفه نگه داشتن آب را بر عهده خواهد داشت، سبد قهوه آن شامل ۲ محفظه است که قهوه آسیاب شده درون آن ریخته می شود. هنگام بسته شدن در، محفظه قهوه درون آب قرار می ­گیرد و در انتها ظرف فراورده قرار دارد که قهوه تولید شده در آن ریخته خواهد شد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که بهتر است پیش از خریدن موکاپات به نکاتی همانند جنس بدنه و برند آن توجه بسیاری نمایید، بخاطر این که که این ۲ مورد در کیفیت قهوه تولید شده بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در حقیقت با انتخاب یک برند مطرح و یک جنس مرغوب قادر خواهید بود از بهداشتی بودن و کیفیت قهوه تولید شده توسط قهوه ساز، اطمینان کافی را حاصل نمایید. ظرفیت نیز یکی دیگر از نکاتی به شمار می رود که در حین خرید این نوع اسپرسو ساز ها میبایست به آن توجه و دقت بسیاری شود، بخاطر این که فیلتر های موکاپات میبایست در هر بار استفاده کاملا پر شوند در غیر این صورت قهوه تولید شده رقیق و بد طعم خواهد شد. با انتخاب موکاپات با ظرفیت مناسب قادرید قهوه خوش طعمی تهیه و مصرف نمایید.

دستگاه اسپرسو ساز برقی غیر اتوماتیک

عکس ۲

شما عزیزان باید به منظور انتخاب یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی برقی، به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید قهوه ای با طعم عالی و کیفیت بالا تهیه نمایید. روی سخن ما در این مقاله کاربردی نیز با افرادی است که به دنبال یک اسپرسو ساز خانگی برقی می باشند. بعضی از قابلیت هایی که در حین خرید یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی برقی مورد نیاز است را در این بخش برایتان عنوان کرده ایم:

عملکرد دستگاه

در ارتباط با عملکرد دستگاه باید اینطور بیان کرد که عملکرد اسپرسو ساز خانگی در به صرفه بودن تاثیر زیادی دارد بخاطر این که بعضی از دستگاه های اسپرسو ساز با کیفیت، علاوه بر تولید قهوه اسپرسو قادر هستند قهوه فیلتری (قهوه فرانسوی) نیز تهیه نمایند. در نتیجه شما قادر می باشید در کنار اسپرسو از نوشیدن یک قهوه فرانسوی نیز نهایت لذت را تجربه کنید.

توان دستگاه

توان اسپرسو ساز خانگی در حقیقت قدرتی به حساب می آید که توسط آن یک فنجان قهوه با کیفیت بالا تولید می ­شود. توان موتور دستگاه اسپرسو ساز تاثیر بسیار زیادی در کیفیت قهوه و کرمایی (لایه خامه ای از روغن قهوه) که روی آن ایجاد می­ شود خواهد داشت. از طرف دیگر توان پمپ دستگاه نیز بسیار حائز اهمیت می باشد بخاطر این که پمپ بخار اسپرسو ساز قدرت های متفاوتی دارد که در تولید بخار آب و آب جوش موثر است.

 

پرتا فیلتر و طراحی فیلتر ها

در ارتباط با نکاتی که در خصوص پرتا فیلتر و نحوه طراحی آن ها باید بدانید باید این طور بیان کرد که در حقیقت پرتا فیلتر نشانگر سطح کیفی یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی محسوب می شود. پارامتر هایی همانند بخش پلاستیکی، استیل و وزن یک پرتا فیلتر، ضامن استقامت دستگاه بوده و در عمر دستگاه شما تاثیر گذار خواهد بود. در ضمن پرتا فیلتر ها عملکرد دستگاه شما را نیز مشخص خواهد کرد. بعضی از برند ها با ایجاد تغییراتی در فیلتر ها به شما عزیزان این امکان را می ­دهند تا از کپسول قهوه و پد قهوه نیز در کنار پودر قهوه بهره لازم را ببرید. سبد پرتا فیلتر های یک دستگاه اسپرسو ساز در ۲ نوع فشرده و غیر فشرده طراحی و تولید می شوند که نوع فشرده آن در دستگاه های خانگی به کار رفته است و کیفیت قهوه وابسته به این سبد ها خواهد بود.

جنس بدنه

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جنس بدنه یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی تعیین کننده کیفیت دستگاه و طول عمر آن به حساب می آید، پس انتخاب یک دستگاه با بدنه ای مقاوم و مستحکم، این امکان را به شما خواهد داد که به مدت طولانی تری از دستگاه خود بهره ببرید. در ضمن این معیار در بهداشت قهوه تولید شده نیز بسیار حائز اهمیت و در واقع موثر خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن