خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین فنجان قهوه خوری کوچک فانتزی اسپرسو دیجی کالا

در ابتدای مقاله باید گفت که به منظور استفاده کسانی که بسیار اهل خوردن قهوه می باشند بی تردید یکی از بهترین و لذت بخش ترین امور خرید فنجان قهوه خوری و همچنین داشتن کلکسیونی از ماگ های ویژه قهوه خواهد بود، ولی در شرایطی که شما همچنین دوست داشته باشید قبل از خرید این محصول میزان آگاهی خود را این رابطه، بالا ببرید و خریدی بهتر و مناسب تری در این زمینه داشته باشید، به شما عزیزان پیشنهاد خواهیم کرد تا خواندن این مقاله کاربردی و جذاب را به هیچ عنوان از دست ندهید. در نظر داشته باشید که در این محتوا ما قصد خواهیم داشت تا شما عزیزان را با انواع فنجان های قهوه خوری آشنا کنیم و در ادامه نیز لیستی از بهترین فنجان های قهوه خوری موجود در بازار را نیز به شما دوستان گرامی معرفی خواهیم کرد.

 قیمت و خرید بهترین فنجان قهوه خوری کوچک فانتزی اسپرسو دیجی کالا

راهنمای کامل و جامع خرید فنجان قهوه خوری

شایان ذکر است در شرایطی که شما عزیزان یک قهوه خور حرفه ای هستید به درستی به این مسئله واقف می باشید که هر نوع قهوه، فنجان ویژه خود را خواهد داشت، به عنوان مثال به هیچ وجه سرو قهوه لاته در شات ویژه اسپرسو، امری حرفه ای و مطلوب به حساب نمی آید و در حقیقت می بایست به منظور این امر فنجان مورد نظر خود را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید، به خصوص اگر از قهوه ساز مناسبی برخوردار باشید به شما عزیزان پیشنهاد خواهیم کرد تا نسبت به انواع قهوه خوری ها نیز شناخت مناسب تری پیدا کرده تا بهتر بتوانید از دوستان و مهمانان خود یک پذیرایی حرفه ای و شکلیل را داشته باشید. در ادامه این مقاله کاربردی و جذاب باید این طور گفت که در شرایطی که مبلغ بسیار زیادی را به منظور تهیه قهوه ساز، کف ساز و آسیاب قهوه پرداخته اید، پیشنهاد می کنیم در خصوص با خرید فنجان های قهوه خوری هم به همان اندازه دست و دل بازانه باشید و به منظور استفاده متنوع خود چند مدل فنجان قهوه خوری برای رسپی های مختلف تهیه کرده و مورد استفاده خود و دوستان و مهمانان قرار دهید.

 انواع فنجان قهوه خوری از لحاظ اندازه

  • فنجان استاندارد

در این خصوص جالب است بدانید که به صورت میانگین اندازه فنجان قهوه استاندارد میان هشت الی ده اونس می باشد و می توان گفت که فنجان هایی با این سایز مناسب قهوه ساز های مدل قطره چکانی خواهند بود. از لحاظ ظرفیت نیز به صورت استاندارد و عادی کاملا متناسب با احتیاج شما عزیزان خواهد بود و بسیار سریع قهوه درون آن ها به اتمام نخواهد رسید. (در نظر داشته باشید که به صورت معمول به منظور اندازه گیری فنجان های قهوه خوری، واحد اونس مورد استفاده قرار می گیرد و هر اونس برابر با تقریبا ۳۰ میلی لیتر خواهد بود).

  • فنجان اسپرسو

در مورد فنجان اسپرسو باید در نظر داشت که در واقع به صورت معمول این نمونه از فنجان ها در اندازه تقریبی ۲ تا ۳ اونس می باشد و البته در بعضی از موارد به ۳٫۵ تا ۴ اونس نیز خواهند رسید، ولی به صورت کلی این فنجان ها ظرفیت خیلی زیادی را دارا نمی باشند. شایان ذکر است که از لحاظ شکل ظاهری نیز نمونه های اسپرسو خوری، قطره دهانه گشاد تری نسبت به قطر پایه را دارا می باشند، که در واقع این مسئله به علت این خواهد بود که هر چه دهانه فنجان پهن تر باشد، رایحه قهوه بهتر پخش می شود و این موضوع باید در ساخت و طراحی این فنجان ها مد نظر قرار گرفته شده باشد. جالب است بدانید که این فنجان ها را شات اسپرسو دِمیتاس نیز می نامند. در واقع فنجان های اسپرسو به منظور سرو قهوه ترک نیز کاربرد های فراوانی خواهند داشت.

 

  • فنجان کاپوچینو

در خاطر خود داشته باشید که در واقع این مدل از فنجان های قهوه خوری دارای اندازه حدودی ۵ تا ۶ اونس خواهند بود. به همان صورتی که احتمالا مستحضر هستید، کاپوچینو تهیه شده از ترکیب اسپرسو و شیر بخار داده شده می باشد و در این راستا باید گفت که به صورت معمول فنجان های ویژه کاپوچینو می بایست دارای اندازه بزرگ تری باشد و حدودا ۲ برابر از فنجان های اسپرسو بزرگ تر باشند.

باید به این نکته اشاره داشت که در واقع این سایز به صورت کامل مناسب سرو کاپوچینوی کف دار می باشند. از لحاظ شکل ظاهری نیز فنجان های کاپوچینو مثل اسپرسو خوری ها دارای دهانه پهن تری خواهند بود. در کنار این موضوع ها آن فنجان های ویژه کاپوچینو با خود نعلبکی نیز به همراه خواهند داشت.

  • فنجان لاته

در خصوص با فنجان لاته باید گفت که به صورت معمول این فنجان ها به کاسه شبیه می باشد و دهانه آن ها به صورت تقریبی گشاده می باشد و امکان استفاده از آن ها به منظور چای نیز وجود داشت. لازم به ذکر می باشد که این فنجان ها از کاپوچینو خوری ها سایز بزرگ تری خواهند داشت و اغلب در هنگام سرو لاته تا لبه فنجان از قهوه پر خواهد شد و اصل آن این می باشد که به صورت لبریز میل شود و با توجه به این که این فنجان ها دارای دهانه پهن تری می باشند به سادگی می توان بر روی آن ها لاته آرت یا همان طراحی بر روی قهوه انجام داد.

  • ماگ ‌های اُور سایز

درباره ماگ ها اور سایز باید در نظر داشته باشید که بعضی از اشخاص یک فنجان قهوه معمولی را کافی نمی دانند و این طور می خواهند که میزان قهوه بیشتری میل نمایند. جالب است بدانید که در واقع در این شرایط بهترین کار استفاده از ماگ های اور سایز به حساب می آید که بسیار جادار می باشد و حدودا در اندازه ۲۰ تا ۲۵ انس خواهند بود. حتی از این ماگ ها تحت عنوان سوپ خوری نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

  • ماگ ‌های مدل مسافرتی

در خصوص با ماگ های مسافرتی باید به این نکته توجه داشت که به صورت معمول این نمونه از قهوه خوری ها در سایز ۱۵ تا ۲۰ اونس ارائه شده اند و از ظرفیت بسیار مطلوبی برخوردار خواهند بود. این ماگ ها بسیار مناسب استفاده در ماشین و در رفت و آمده می باشند و در این راستا باید گفت که دارای ایستایی بالایی خواهند بود.

انواع فنجان قهوه‌ خوری از لحاظ جنس

در ابتدای بخش انواع فنجان قهوه خوری از حیث جنس باید عنوان کرد که در تعیین عطر و طعم نهایی یک قهوه عوامل بسیاری از نوع قهوه و مقدار برشتگی آن تا شیوه دم کردن و دمای آب استفاده شده دخیل خواهند بود. شاید عجیب به نظر آید ولی حتی جنس فنجان قهوه خوری نیز تا حدود زیادی در این مسئله موثر می باشد.

در ادامه این مقاله تاثیر هر کدام از این جنس ها را برای شما عزیزان بیان خواهیم داشت :

سرامیک

در این خصوص باید بگوییم که زمانی صحبت از جنس سرامیکی می باشد در حقیقت منظور انواع مواد غیر فلزی و طبیعی ازجمله گل و پورسلین خواهد بود. می توان گفت که این نوع از فنجان ها در نگهداری گرما مقاومت مناسب و خوبی از خود نشان خواهد داد، اما به صورت معمول بعد طعمی از قهوه در دهان به جای نخواهد ماند. در ضمن در نظر داشته باشید که این جنس از قهوه خوری ها با کوچک ترین ضربه شکسته خواهد شد و یا کم کم ترک بر می دارد. در ادامه باید گفت که از لحاظ بهداشتی نیز در شرایطی که فنجان های سرامیکی ساخته شده باشد از مواد اولیه با کیفیت و پخته می شود در وضعیت مناسب می باشد ضرری به همراه نخواهد داشت.

ولی امروزه باید گفت که سرامیک هایی با کیفیت نه چندان مناسب نیز در بازار دیده می شود که در این خصوص این امکان وجود خواهد داشت که در ساخت و طراحی آن ها از متریال مطلوب و با پخت کافی استفاده نشده باشد، حتی این امکان وجود خواهد داشت که این فنجان ها دارای مواد سمی باشد که این مواد احتمال دارد به درون محتویات درون فنجان راه پیدا کند، در این راستا باید خدمت شما عزیزان عرض کرد که در این راستا در شرایطی که بنا دارید فنجان های سرامیکی را تهیه کنید حتما از برند های معتبر خریداری کنید.

شیشه

در مورد این بخش از مقاله باید بیان داشت که در شرایط مراقب و حفظ مطلوب از شیشه حرارت دیده، مقاومت و دوام مناسبی از خود به نمایش خواهد گذاشت. در کنار مواردی که خدمت شما بیان شد امکان بازیافت این نوع از فنجان ها وجود دارد و ضرری به محیط زیست نخواهند رساند، ولی در نظر داشته باشید که این فنجان ‌های شیشه ‌ای دارای عایق حرارتی نبوده و بسیار سریع سرد خواهند شد و در ابتدا نیز آن قدر داغ خواهند بود که موجب خواهند شد که دست شما بسوزد.

استیل

در آخرین بخش این مقاله کاربردی و در خصوص با جنس استیل باید گفت که به صورت معمول این جنس بیشتر در تهیه و ساخت ماگ های قهوه خوری مسافرتی کاربرد هایی خواهد داشت. این نوع از قهوه خوری ها به صورت معمول دارای عایق می باشد و از دوام بسیار بالایی برخوردار خواهند بود و در ضمن به سادگی می توان آن ها را مورد شست و شو قرار داد و در واقع آن ها را تمیز نمود.

می بایست دوباره به این نکته اشاره داشته باشیم که بی تردید ماگ های رنگ رنگی و زیبا موجب خواهد شد که نوشیدن قهوه بسیار لذت بخش تر به حساب آید، بنابراین چنانچه شما نیز این عادت را دارید که روز خود را با قهوه استارت بزنید، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که حتما چند نمونه فنجان یا ماگ زیبا به منظور استفاده خود تهیه کنید. امیدواریم که با ذکر مطالب عنوان شده تونسته باشیم تمامی نکات و موارد را در بر بگیریم و در این راستا اطلاعات مناسبی در اختیار شما بزرگواران قرار داده باشیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن