خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین چای ساز ارزان قیمت دلونگی جدید دیجی کالا

در همین ابتدای امر باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که در واقع یکی از متداول ترین و محبوب ترین نوشیدنی ها در بین ما ایرانی ها چای می باشد. به همین خاطر خرید چای ساز بسیار رایج شده است بخاطر این که مصرف چای این روز ها به یک عادت تبدیل شده است. در ادامه باید گفت که عطر و طعم بی نظیر چای ایرانی، حسی آرامش بخش به ما خواهد بخشید. شایان ذکر است که شاید برای بسیاری از افراد درست کردن یک چای تازه دم سخت باشد و یا شرایطی پیش بیاید که فرصت کافی برای جوش آوردن و دم کردن یک چای خوش طعم نباشد. در واقع دستگاه های چای ساز در این مواقع می توانند بسیار کمک کننده به حساب آیند.

قیمت و خرید بهترین چای ساز ارزان قیمت دلونگی جدید دیجی کالا

راهنمای خرید چای ساز و لیست پر فروش ترین چای ساز ها در ایران

البته این نکته را همیشه مد نظر خود داشته باشید که در حقیقت طعم و عطر چای درست شده به روش سنتی با چای درست شده به وسیله چای ساز قابل مقایسه نیست ولی خرید چای ساز مفید و پر کاربرد در مواقع ضروری می تواند بسیار مفید و کار راه انداز به شمار آید. جالب است بدانید که حتی برخی از افراد استفاده از چای ساز های برقی را به روش های دم کردن چای بر روی اجاق گاز ترجیح می دهند. به هر روی مانند هر محصول دیگری انتخاب روش های درست کردن چای کاملا به سلیقه شما عزیزان بستگی خواهد داشت. ولی چنانچه به دنبال خرید چای ساز می باشید بهتر است مطلب زیر را به هیچ عنوان از دست ندهید. پس در ادامه این مقاله کاربردی و راهنما با ما و سایت ما همراه باشید.

 

در واقع باید گفت که چای ساز ها دستگاه هایی هستند که آب را با سرعت بالایی به نقطه جوش نزدیک می کنند و بعد از جوش آمدن آب داخل کتری، قادر خواهید بود چای را در مدت زمان کمی دم کنید. از این دستگاه ها به منظور دم کردن چای، انواع دمنوش ها و همین طور گرم نگه داشتنشان استفاده خواهد شد. در انتهای این بخش از این مقاله باید اشاره داشت که چای ساز از یک قوری و کتری تشکیل شده است.

به شکل کلی ۳ نوع چای ساز در بازار موجود هستند:

  • چای ساز استند دار
  • چای ساز بدون قوری
  • چای ساز های بالا پایین

خرید چای ساز های دارای استند:

در ادامه مقاله باید توجه داشت که این نوع از چای ساز ها به منظور قرار گرفتن در داخل آشپزخانه بسیار مناسب به حساب می آیند و با ظاهر زیبای خود جلوه ای مدرن به آشپزخانه شما عزیزان خواهند بخشید. در بخش زیرین این نوع از چای ساز ها یک استند قرار گرفته است که کتری و قوری هر دو بر روی آن قرار می گیرند. در حقیقت زمانی که دستگاه چای ساز را به برق وصل می کنید صفحه به آرامی گرم شده و چای دم می کشد. البته چنانچه قوری بیش از اندازه بر روی استند بماند امکان دارد موجب از بین رفتن عطر و طعم واقعی چای شود. در این نوع از چای ساز ها قابلیت هایی قرار داده شده است که در خرید چای ساز موجب تفاوت در قیمت های آن ها خواهد شد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. بنابراین ادامه مطلب را حتما مورد مطالعه خود قرار دهید.

چای ساز های بالا پایین:

در ارتباط با چای ساز های بالا پایین باید توجه داشته باشید که در واقع در این نوع از چای ساز ها قوری بر روی کتری قرار داده شده است. این چای ساز ها نیز مانند چای ساز های دارای استند عمل خواهند کرد با این تفاوت که قوری بر روی کتری قرار خواهد گرفت. زمانی که آب درون کتری جوش می آید بخار حاصل از آن به بخش انتهایی قوری برخورد کرده و در نتیجه موجب دم کشیدن چای می شود. با استفاده از این دستگاه عطر و طعم چای حفظ خواهد شد. شایان ذکر است که این چای ساز ها به علت این که در بالا و پایین قرار می گیرند ارتفاع زیادی را دارا می باشند.

چای ساز های بدون قوری:

باید توجه داشته باشید که در این نوع از چای ساز ها قوری در داخل کتری قرار گرفته است. چای درون توری قوری به وسیله بخاری که از جوش آمدن آب به وجود آمده استف،دم خواهد کشید.

در زمان خرید چای ساز به چه نکات و مواردی میبایست توجه داشته باشید:

نوع چای ساز:

این نکته مهم را فراموش نکنید که همیشه باید نوع چای ساز را بر طبق ذائقه خود انتخاب کنید. پبشنهاد می کنیم که چنانچه عطر و طعم چای برای شما عزیزان حائز اهمیت است، خرید چای ساز بالا پایین را در نظر بگیرید، بخاطر این که به گفته مصرف کنندگان، این نوع از چای ساز ها اغلب عطر و طعم چای شما عزیزان را حفظ خواهند کرد. ولی چنانچه ظاهر آشپزخانه تان برای شما حائز اهمیت است از نوع استند دار استفاده نمایید. علاوه بر این نکته هایی که به منظور راهنمایی شما عزیزان بیان شد می بایست به فضایی که می خواهید به چای ساز خود اختصاص دهید نیز توجه کنید. چای ساز های بالا پایین دارای ارتفاع بیشتر و چای ساز های استند دار دارای عرض بیشتری هستند. به هر حال خرید چای ساز و نوع آن به سلیقه شما عزیزان بستگی خواهد داشت.

نوع بدنه چای ساز:

در ادامه باید گفت که بدنه چای ساز قابلیت دیگری است که در زمان خرید چای ساز باید به آن توجه داشته باشید. این را در خاطر داشته باشید که در چای ساز ها چند نوع بدنه وجود دارد. بدنه فلزی، پلاستیکی و شیشه ای. هر ۳ این چای ساز ها علاوه بر زیبایی، ایراداتی نیز دارند. نوع پلاستیکی آن چای را طعم دار خواهد کرد. نوع فلزی خیلی داغ خواهد شد و نوع شیشه ای آن نیز امکان دارد به مرور زمان خراب شود. بنابراین پیش از خرید چای ساز حتما از جنس و کیفیت بدنه چای ساز اطمینان حاصل نمایید.

حجم کتری چای ساز:

در خصوص با موضوع حجم کتری چای ساز باید عنوان کنیم که در واقع حجم کتری را با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف خود تعیین نمایید. تلاش داشته باشید خرید چای ساز را داشته باشید که با تعداد افراد مورد نظرتان هماهنگ باشد.

نشانگر میزان آب:

باید دانست که زمان خرید چای ساز باید به دارا بودن نشانگر میزان آب نیز توجه فرمایید. بر روی بدنه کتری بعضی از جای ساز ها یک نشانگر قرار داده شده است. این نشانگر به شما عزیزان این امکان را خواهد داد تا از میزان آب درون کتری مطلع شوید و در صورت نیاز به آن آب اضافه نمایید.

صافی کتری:

در حقیقت توجه داشته باشید که زمانی که آب درون کتری چای ساز به جوش می آید رسوبات در ته آن ته نشین می شوند. در چای ساز ها هم به همین صورت خواهد بود. صافی کتری در چای ساز ها از ورود این رسوبات به درون فنجان ممانعت به عمل خواهد آورد. صافی چای ساز ها ۲ نوع هستند صافی های پلاستیکی و صافی های فلزی. این صافی ها در دهانه خروجی آب جوش در کتری قرار می گیرد و در برخی از کتری ها می توانید آن را خارج کرده و بشویید. به این نوع از صافی ها، صافی های پرتابل گفته می شود. این را در ذهن خود داشته باشید که صافی های پرتابل نسبت به صافی های ثابت ارجحیت دارند.

گرم نگهدارنده:

جالب است بدانید که حال گرم نگهدارنده در چای ساز ها به شما این امکان را خواهد داد که محتوای درون کتری و قوری را گرم نگه دارید. این قابلیت دمای کتری را در حد نقطه جوش نگه خواهد داشت ولی در این دما کتری جوش نمی آید و تنها چای و آب جوش گرم خواهد ماند.

سیستم قطع کننده خودکار:

در خصوص با سیستم قطع کننده خودکار باید بیان داشت که وجود سیستم قطع کننده در خرید چای ساز موجب خواهد شد که زمانی که آب درون کتری به جوش آمد دستگاه خود به خود خاموش شده و به حالت گرم نگه دارنده در بیاید و آب جوش و چای درون قوری را گرم نگه دارد.

تنظیم کننده درجه حرارت:

در بعضی از انواع چای ساز ها خصوصا چای ساز های استند دار قابلیت تحت عنوان تنظیم کننده درجه حرارت قرار داده شده است که توسط آن قادر خواهید بود میزان حرارت را به دلخواه خود تنظیم کنید تا بتوانید آب را زود تر یا دیر تر به جوش بی آورید. بنابراین در خرید چای ساز  این ویژگی مهم و موثر محسوب می شود.

تایمر در چای ساز:

در خرید چای ساز وجود تایمر نیز موجب خواهد شد تا قادر باشید زمان را به صورتی تنظیم نمایید که بعد از مدت معینی چای ساز به صورت کاملا اتومات خاموش شود. در خرید چای ساز وجود این قابلیت به منظور افرادی که فراموش می کنند چای ساز را خاموش کنند بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن