خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین خمیر دندان کودک خارجی بدون فلوراید قابل خوردن دیجی کالا

در ابتدای این مقاله باید به این نکته اشاره داشت که در واقع طی دهه گذشته گوناگونی محصولات بهداشتی و سلامتی در دسترس بازار نسبت به سال های اخیر بسیار بالا تر رفته است. برای مثال به خمیر دندان کودک می پردازیم؛ در شرایط کنونی امروز خمیر دندان های ویژه استفاهد کودکان از لحاظ طعم، اندازه و سایر قابلیت ها بسیار متنوع خواهند بود و در حقیقت این مسئله امکان دارد ما را اندکی سردرگم و به تردید دچار نماید که کدام یک از انواع خمیر دندان به منظور سلامت دندان های کودک ما مفید تر و مناسب تر به حساب می آید.

 قیمت و خرید بهترین خمیر دندان کودک خارجی بدون فلوراید قابل خوردن دیجی کالا

راهنمای جامع خرید خمیر دندان کودک

می توان این طور گفت که بی تردید به کمک نکات و مواردی که در ادامه این مقاله برای راهنمایی شما عزیزان آورده شده است، بهتر قادر خواهید بود خمیر دندانی مفید و مناسب را به منظور استفاده کودک خود انتخاب و خریداری نمایید.

نکات و موارد مهم در هنگام خرید خمیر دندان کودک

جالب است بدانید که هر ساله بسیاری کودکان درگیر مشکلات پوسیدگی و خرابی دندان می شوند و این در حالی می باشد که فقط به کمک یک عدد مسواک و خمیر دندان مناسب، می توان این مسئله را تا حدود زیادی حل کرد.

در ادامه باید ذکر کرد که بسیاری از پدر و مادر ها با این تصور که این دندان ها موقت هستند و بعد از مدت زمان کوتاهی خواهند افتاد از توجه به سلامت و نظافت دندان های کودکان خردسال خود غافل می شوند. و این در حالی است که این طرز فکر به هیچ وجه درست نیست. در حقیقت باید توجه داشته باشید که هر پدر و مادری می بایست با خرید یک خمیر دندان کودک خوب و مناسب، فرزند خود را در رعایت نظافت و بهداشت دهان و دندان کمک کنند و به او عادت های درست بهداشتی و مسائل مربوط به حوزه سلامت را از همان زمان کودکی آموزش دهند.

همچنین باید این را هم در نظر گرفت که عدم رسیدگی به بهداشت و سلامت دهان و دندان در کودکی موجب پوسیدگی دندان و ایجاد امراض مختلفی خواهد شد. بنابراین چنانچه دارای فرزند فرزندی می باشید بهتر است که قبل از این که دیر شود به فکر حفظ سلامت دندان های او باشید. در ادامه این مقاله کاربردی و جامع بعضی از قابلیت های حائز اهمیت در یک خمیر دندان کودک مناسب خواهیم پرداخت :

  • خمیر دندان فلوراید دار

در خصوص با خمیر دندان فلوراید دار باید گفت که یکی از حائز اهمیت ترین و اصلی ترین متریال به کار رفته در تهیه هر خمیر دندانی این عنصر است، در واقع چه قصد خرید خمیر دندان به منظور استفاده خود را داشته باشید و چه برای کودک خود، به هر روی فلوراید به صورت صحیح از پوسیدگی و تخریب دندان ها شما عزیزان جلوگیری خواهد کرد.

در حقیقت می توان این طور بیان کرد که فلوراید ماده ای معدنی می باشد که به قوی تر شدن دندان ها کمک کرده و همین طور از سایش و از بین رفتن مینای دندان ممانعت به عمل خواهد آورد. البته می بایست الزاما کودک بعد از استفاده از خمیر دندان و شست و شوی دندان ها، خمیر دندان را از دهانش خارج کرده و دهانش را با آب شست و شو دهد، بخاطر این که رفتن کردن فلوراد به معده موجب ایجاد به وجود آمدن مشکلاتی نظیر فلوئوروزیس دندانی می شود، در همین راستا بیشتر دندان پزشکان این طور توصیه می کنند که به منظور استفاده کودکان زیر ۲ سال خمیر دندان دارای فلوراید را مورد استفاده قرار ندهید، بخاطر این که این امکان وجود خواهد داشت که این کودکان به خوبی نتوانند خمیر دندان از دهان خود خارج کنند و بر اثر قورت دادن آن به مشکلات معده و مواردی از این دست مبتلا شوند. البته این موضوع را در ذهن داشته باشید که در طی سال های گذشته انجمن ها و سازمان هایی نظر انجمن دندان پزشکان امریکا استفاده از خمیر دندان های فلوراید دار را حتی به منظور استفاده کودکان زیر ۲ سال بدون اشکال خوانده اند.

فقط نکته مهم در این میان این خواهد بود که استفاده از خمیر دندان به منظور استفاده کودکان زیر ۳ سال در هر بار استفاده می بایست بسیار اندک باشد و کودکان بالای سن ۳ سال نیز می بایست به اندازه یک نخود از آن استفاده کنند. در ادامه باید عنوان کرد که به هر روی این امر محتمل خواهد بود که کودکان زیر ۳ سال امکان دارد خمیر دندان را قورت دهند بنابراین شاید بهترین وضعیت این به حساب آید که به منظور استفاده کودکان از همان ابتدای امر اصلا خمیر دندان دارای فلوراید خریداری نکنیم.

  • خمیر دندان بچه سفید کننده

در این خصوص باید گفت که استفاده از خمیر دندان های دارای مواد سفید کننده به منظور استفاده کودکان به هیچ عنوان توصیه نمی گردد بخاطر این که این خمیر دندان ها دارای موادی هستند که موجب از بین رفتن مینای دندان می شود. به عنوان مثال این خمیر دندان ها دارای کلسیم کربنات، منیزیم کربنات، سیلیکات و سیلیکا ژل دی ‌هیدراته ‌شده می باشند که موجب خواهد شد تا مینای دندان کودک تخریب شوند، در این راستا به شما عزیزان به این شکل پیشنهاد می شود که خمیر دندان فاقد مواد سفید کننده را برای کودکان خود استفاده نمایند.

  • خمیر دندان حاوی عطر و طعم

بی تردید به منظور ترغیب بچه ها به استفاده از خمیر دندان و این که حداقل ۲ بار در روز مسواک بزنند، می بایست به سراغ خمیر دندانی با عطر و طعم جذاب بروید، در حقیقت در این راستا می بایست به این مسئله توجه خاصی گردد. البته این بدین معنی نخواهد بود که کودک قادر است با خیال آسوده این خمیر دندان را قورت داده و بخورد. ولی بی تردید خمیر دندانی که دارای عطر و طعم خوبی بوده موجب خواهد شد تا این عطر و مزه در دهان کودک بپیچد و حس خوشایندی را به او القا کند.

به این نکته نیز بسیار توجه داشته باشید که یک خمیر دندان که دارای بسته بندی جذاب و عروسکی باشد و از طعم و بوی مناسبی نیز برخوردار بوده قطعا کودک را به مسواک زدن ترغیب خواهد کرد.

جالب است بدانید که بعضی از خمیر دندان ها نعنایی هستند و دهان را به شدت یخ خواهند کرد و موجب سوزش در دهان کودک خواهند شد. از این روی این طور پیشنهاد می گردد که از خرید این نوع از خمیر دندان ها به منظور استفاده کودک خود خودداری نمایید و به سراغ خمیر دندانی با عطر و طعمی دوست داشتنی جهت استفاده کودک دلبند خود بروید.

  • خمیر دندان کودک گیاهی

در این خصوص می توان این طور گفت که در واقع استفاده از خمیر دندان های گیاهی به منظور استفاده کودکان با توجه به این که از مواد مضره در ساخت آن ها استفاده نشده باشد و همین طور به هیچ وجه موجب تخریب مینای دندان نشود، بسیار مناسب خواهد بود. برای مثال در ساخت بیشتر خمیر دندان ها به منظور کف کردن اکثر خمیر دندان از سدیم لورت سولفات بهره گرفته می شود، در حالی که این ماده موجب به وجود آمدن برفک در دهان بعضی از کودکان می شود، ولی در خمیر دندان های گیاهی به هیچ وجه این مواد مورد استفاده نبوده و خطری سلامت دهان و دندان را از این بابت تهدید نمی کند. در کنار مواردی که عنوان شد به این امر نیز دقت داشته باشید که مواد سفید کننده شیمیایی نیز همچنین به سایش مینای دندان کودکان منجر خواهند شد. بنابراین تا جایی که برای شما عزیزان مقدور است توصیه داریم، خمیر دندان های گیاهی را مورد استفاده قرار دهید.

  • خمیر دندان های دارای انواع شیرین‌ کننده

جالب است در نظر داشته باشید که اغلب خمیر دندان های کودکان دارای شیرین کننده مصنوعی مانند ساخارین و آسپارتام خواهد بود، به طبع هر چقدر درصد بیشتری از این مواد در ساخت خمیر دندان مورد استفاده قرار بگیرد، خمیر دندان ذکر شده شیرینی بیشتری به همراه خواهد داشت و بی تردید مضرات این خمیر دندان نیز زیاد تر خواهد شد. شایان ذکر است که این خمیر دندان های شیرین در کنار این مسئله که سلامت دندان ها را تهدید می کنند، طی آزمایش هایی که روی حیوانات انجام داده اند موجب بروز نشانه هایی از سرطان می شوند. بنابراین بهتر است تا جایی که قادر هستید به سراغ خمیر دندانی بروید که از مواد شیرین کننده پایین تری برخوردار باشید و یا این که از ساخارین و آسپارتام در ترکیبات آن استفاده نشده باشد.

  • خمیر دندان ‌های رنگی

لازم به ذکر است که بسیاری از تولید کنندگان خمیر دندان بچه ها به منظور جذاب تر کردن محصولات خود رنگ های مصنوعی مورد استفاده خود قرار می دهند، ولی این رنگ ها امکان دارد موجب به وجود آمدن مسائل زیادی شوند که از میان آن ها می توان به حملات آسمی، سردرد، حالت تهوع، خستگی، عصبی شدن، از دست دادن تمرکز و حتی بیماری مانند سرطان اشاره کرد.

البته در نظر داشته باشید که تعداد زیادی از تولید کنندگان این ادعا را دارند که این خمیر دندان ها که قرار نیست خورده شوند و از این جهت هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد شد ولی نمی بایست این را یادآور شویم که امکان جذب مواد شیمیایی به وسیله پوست و بافت‌ های بدن نیز وجود دارد. در کنار موارد ذکر شده باید گفت که در واقع هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که کودک به صورت مناسبی از پس این که خمیر دندان را قورت ندهد، برآید. بنابراین بهتر است که از خمیر دندان های ساده و فاقد مواد رنگی زیاد به منظور استفاده کودک خود بهره بگیرید.

چکیده مطالب

در انتهای این مقاله جذاب و جامع باید این طور بیان داشت که با رسیدن کودک شما عزیزان به سن ۹ یا ۱۰ سالگی، دیگر تعدادی از دندان های او دائمی خواهند شد و تغییراتی نیز در شرایط دهان و دندان او ایجاد خواهد شد. بنابراین می بایست در فکر تهیه خمیر دندان قوی تری به منظور استفاده او باشید. در حقیقت دیگر خمیر دندان کودک به صورت مناسبی قادر به حفظ سلامت دندان های فرزند شما نیستند، پس فرزند شما از این به بعد می بایست، خمیر دندان ویژه بزرگسالان را مورد استفاده خود قرار دهد.

در ادامه باید چنین گفت که از اهمیت خمیر دندان کودک در حفظ سلامت و نظافت دهان و دندان کودکان خود غافل نشوید و در حقیقت این موضوع را در خاطر خود داشته باشید که شما عزیزان می بایست از همان زمان کودکی به بچه خود عادت های صحیح مراقبت از بهداشت دهان و دندان را بیاموزید و از این طریف سلامت او را در آینده تضمین کنید و این امری نیست که پشت گوش بیاندازید. امیدوارم که از مطالب راهنما و آموزشی این مقاله کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن