خرید از دیجی کالا

قیمت و خرید بهترین تردمیل ارزان خانگی تایوانی دیجی کالا

در همین ابتدای مقاله کاربردی که در قالب راهنما خرید تردمیل برای شما عزیزان تهیه شده است جا دارد که عنوان کنیم خرید تردمیل برای افراد پر مشغله و بهانه جویی که به هر علت موجه یا نا موجهی از دویدن یا پیاده روی در پارک از صبح تا شب فراری می باشند مناسب خواهد بود و برای افرادی که دنبال تناسب اندام و سلامت بدن و به ویژه کاهش وزن  باشد، تردمیل یک دستگاه کامل و کاربردی در منزل به شمار می آید.

در حقیقت تردمیل وسیله ای است که این روز ها در اکثر باشگاه ها و در کنار بسیاری از لوازم ورزشی دیگر می بینید؛ علاوه بر این در سالیان اخیر، خرید تردمیل برای منزل، امکان ورزش های مرتب و منظم در منازل را برای افراد فراهم کرده است و در نتیجه مشکل کم تحرکی را تا حد چشم گیری کاهش داده است.

قیمت و خرید بهترین تردمیل ارزان خانگی تایوانی دیجی کالا

 

راهنمای خرید تردمیل و پر فروش ترین تردمیل ها در ایران

دستگاه تردمیل مثل دویدن روی زمین نیست، بخاطر این که توسط آن قادر هستید سرعت دلخواه خود را تنظیم کرده و در صورت خستگی  سرعت آن را کم کنید.

جالب است بدانید که خرید تردمیل میبایست متناسب با وزن افراد انجام شود و اغلب دستگاهی را انتخاب نمایید که تحمل وزن بالا تری را داشته باشد؛ همینطور چنانچه جثه بزرگی دارید میبایست در خرید تردمیل به عرض تسمه نیز توجه نمایید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که تلاش کنید همیشه مکانی متناسب را به منظور قرار دادن تردمیل خود در نظر بگیرید به صورتی که فضای خالی آن از هر طرف به اندازه ۱ الی ۲ متر باشد تا در صورت به هم خوردن تعادل از برخورد به اجسام دشوار جلوگیری شود، همینطور تردمیل میبایست در مسیر جریان هوا قرار بگیرد تا بصورت دائمی هوای سالم و کافی به دونده تردمیل برسد.

حتما در خرید تردمیل توجه داشته باشید که دستگاه تردمیل حتما شامل کلید ایمنی باشد تا در صورت بهم خوردن تعادل بتوانید آن را بلافاصله قطع نمایید تا تعادلتان را دوباره به دست بیاورید.

به منظور خرید تردمیل به چه نکاتی باید توجه داشته باشید:

در نخستین قدم، بدنه

این نکته را در ذهن داشته باشید که اغلب بدنه تردمیل بهتر است از جنس فولاد فشرده که مقاوم تر از آلومینیوم ولی سنگین تر از آن است، باشد و حتما میبایست با مواد ضد زنگ پوشیده شود تا تردمیل زنگ نزند. البته انواع پلاستیکی آن نیز از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

در ضمن در خرید تردمیل دقت داشته باشید که اتصالات تردمیل باید توسط جوش انجام شود و از پیج و مهره استفاده نشود چون به مرور زمان شل شده و امکان دارد دستگاه کارایی اولیه خود را از دست بدهد.

دسته

دسته های تردمیل اغلب در جلو یا در ۲ طرف دستگاه قرار می گیرد و در زمان خرید تردمیل اطمینان حاصل کنید که دسته ها شل نبوده و به صورت کامل سفت باشد تا در زمان حرکت به بازو ها یا صورت برخورد نکند. تردمیل هایی که بر روی دسته خود شامل دکمه های قابل تنظیم باشند، گزینه های بهتری به منظور خرید تردمیل به شمار می آیند.

موتور

میتوان گفت که موتور های تردمیل های خانگی با موتور های تردمیل های باشگاهی متفاوت اند و تفاوت آن ها در جریان برق آن ها است. در حقیقت جریان برق در تردمیل های خانگی به شکل مستقیم در نظر گرفته شده است ولی در تردمیل های باشگاهی جریان برق به صورت متناوب در نظر گرفته شده است. تردمیل های موجود در باشگاه اغلب سر و صدا های بیشتری نسبت به تردمیل های خانگی دارند و به منظور استفاده از آن ها میبایست جریان برق اختصاصی داشته باشید.

قدرت موتور

اغلب قدرت موتور تردمیل ها بر حسب اسب بخار سنجیده می شود و در خرید تردمیل نهایت دقت را داشته باشید که قدرت آن از ۱٫۵ اسب بخار بیشتر باشد، بخاطر این که قدرت های پایین تر از ۱٫۵ اغلب در مدت زمان کوتاهی دچار خرابی شده و به تعمیر نیاز پیدا خواهند کرد.

سرعت

این قضیه را مد نظر داشته باشید که یک تردمیل خوب و مناسب می بایست به گونه ای باشد که با راه رفتن شما هماهنگ باشد و اکثرا سرعت مورد استفاده میانگین در تردمیل بین ۳ تا ۷ کیلو متر بر ساعت و برای دویدن بین ۶ تا ۱۰ کیلو متر می باشد. سرعت های بالا تر از این مقدار اغلب به منظور استفاده دونده های حرفه ای مناسب تر است.

تسمه

در ارتباط با تسمه باید عنوان کرد که طول تسمه یک تردمیل میبایست به اندازه ای باشد که بلند ترین قدم شما را نیز در بر گیرد، علاوه بر این عرض تسمه نیز میبایست به گونه ای باشد که دست شما به سادگی روی دسته های تردمیل قرار بگیرد. در نظر داشتن این ۲ نکته در حین خرید تردمیل برای استفاده ساده تر بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد.

تحمل وزن

در واقع هر تردمیلی وزن معین و مشخصی را قادر می باشد که تحمل کند بنابراین تلاش داشته باشید خرید تردمیل مورد نظر خود را طبق وزن خود در نظر بگیرید که در حین دویدن فشاری که به تردمیل از طرف شما وارد می شود بیشتر از وزن طبیعی شما است.

ایمنی در حرکت

جالب است بدانید که بعضی از تردمیل ها در بخش کلید ایمنی خود دارای گیره ای می باشند که توسط یک نخ یا طناب پارچه ای به کلید ایمنی وصل می باشد که در حقیقت سر دیگر این گیره را می توان به لباس افرادی که هنگام دویدن روی تردمیل تعادل ندارند وصل کرد. در نظر داشتن این امکان در خرید تردمیل موجب خواهد شد تا در زمان بر هم خوردن تعادل فرد، دستگاه به صورت اتومات قطع گردد.

SDS  یا ضربه گیر

این نکته نیز میتواند جالب باشد که تردمیل های جدید دارای ویژگی می باشند که از فشار آمدن به زانو، کمر و مفاصل تا حد چشم گیری ممانعت به عمل خواهد آورد. در بیشتر تردمیل ها ضربه گیر هایی وجود دارد که به صورت لاستیک منعطف زیر تخته تردمیل تعبیه شده است ولی در بعضی تردمیل ها سیستم  SDS  وجود دارد که علاوه بر به حداقل رساندن فشار بر روی مفاصل، یک حالت انعطافی را در حین پیاده روی فرد ایجاد می کند که موجب خواهد شد فشار بر روی کمر، زانو و مفاصل ها به حداقل برسد. اغلب این سیستم بر روی تردمیل هایی که دارای شیب برقی هستند استفاده می شوند.

 

 

تنظیم شیب

در رابطه با موضوع تنظیم شیب تردمیل باید این گونه عنوان کرد که راه های بسیار زیادی جهت تنظیم شیب وجود دارد که هم به شکل دستی و هم به صورت اتوماتیک و هم متناسب با ضربان قلب شما تنطیم می شود. میبایست این نکت را مورد توجه قرار داد که حین خرید تردمیلی را انتخاب نمایید که تنظیم شیب آن با سر و صدا و لرزش نباشد.

صفحه کنترل

در حقیقت بیشتر دستگاه های تردمیل در دسته های جلویی خود دارای صفحه کنترل می باشند که می توانند پیچیده یا ساده طراحی شده باشند. در صفحه کنترل اغلب سیستم هایی نظیر خاموش و روشن کردن، تعداد ضربان قلب، تنظیم سرعت دویدن و … قرار داده شده است. همیشه این نکته را در این باره در نظر داشته باشید که قیمت تردمیل ها بر طبق این کارایی موجود در صفحه کنترل نیز مشخص می شود و حتما در خرید تردمیل این را در نظر داشته باشید که کارایی صفحه کنترل آن دائمی باشد.

امکانات رفاهی و در واقع اضافی دستگاه های تردمیل

در رابطه با قابلیت های اضافی دستگاه های تردمیل باید این نکات را بدانید که در بعضی از تردمیل ها امکانات اضافه دیگری نیز قرار داده شده است. وجود این امکانات، موجب افزایش قیمت تردمیل نیز خواهد شد. در اینجا بعضی از امکانات اضافه تردمیل ها را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم:

  • درجه شیب
  • برنامه های از قبل تعرف شده
  • اندازه دقیق چربی
  • سیستم خنک شده
  • ورودی صدا به منظور گوش دادن به موزیک
  • سیستم تاشو که چنانچه کمبود فضا دارید قادر هستید از آن استفاده نمایید

کشور سازنده

اغلب کشور سازنده برای بعضی از افراد بسیار امر حائز اهمیتی به شمار می رود، ولی می بایست به این افراد گفت که کشور سازنده علتی بر کیفیت دستگاه نمی باشد ولی بر روی قیمت دستگاه تاثیر می گذارد. در حقیقت کشور های سازنده ای که در بازار ایران نمایندگی فروش دارند، چین، تایوان، کره، اسپانیا و فلاند می باشند. در انتهای متن شاید بتوان گفت حائز اهمیت ترین نکته ای که در زمان خرید تردمیل میبایست به آن بسیار توجه کنید گارانتی و خدمات پس از فروش آن می باشد که در صورتی که به آن توجه لازم را نداشته باشید و بخصوص در مواردی که به خدمات پس از فروش و خدمت رسانی شرکت نیاز خواهید داشت، دچار دردسر خواهید شد و امکان دارد هزینه ای بسیار زیاد برای آن متحمل شوید، بنابراین به خدمات پس از فروش و گارانتی و مدت زمان گارانتی دستگاه تردمیل خریداری شده و مهر و امضا و تاریخ خریدی که فروشنده بر روی آن میزند توجه و دقت بسیاری داشته باشید تا خریدی مطمئن از هر جهت را تجربه کنید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن