خرید از دیجی کالا

بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای انواع پوست خشک چرب حساس لک دار مختلط

راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب و پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران

همیشه این نکته را مد نظر خود داشته باشید که تهیه بهترین کرم ضد آفتاب و حفاظت از پوست در مقابل نور خورشید از اهمیت بسیاری برخوردار است، بخاطر این که برخورد اشعه های نور خورشید با پوست موجب ایجاد بیماری های گوناگون از جمله سرطان پوست و همین طور ایجاد لکه های قهوه ای بر روی پوست خواهد شد. تمامی افراد در تمامی سنین می بایست به این نکته توجه داشته و با بهترین کرم ضد آفتاب محافظت کننده موجود در بازار از بروز آسیب های جدی جلوگیری کنند. در روزگار های قدیم، باستانیان از موادی همانند روغن زیتون، عصاره برنج و گل یاس برای جلوگیری از مضرات نور آفتاب استفاده می کردند، همین طور کرم زینک اکساید نیز از دیرباز از محصولات پرطرفدار به منظور حفاظت از پوست بوده است تا این که کرم ضد آفتاب های کارخانه ای برای نخستین بار در کشور فرانسه تولید شده و به فروش رسید. نکته ای که در این رابطه حائز اهمیت می باشد، وجود انواع مختلفی از این کرم های ضد آفتاب در بازار به شمار می رود. به علت تنوع بالای این گونه محصولات، خریداران به علت عدم در دست داشتن اطلاعات کافی دچار سردرگمی شده و با مشکل مواجه خواهند شد. در این مقاله کاربردی و راهنما بنا داریم تا نکات و مواردی را به شما عزیزان یادآور شویم که با استفاده از آن قادر باشید بهترین کرم ضد آفتاب را از هر لحاظ انتخاب نمایید.

بهترین زمان، به منظور استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب:

بهترین مارک کرم ضد آفتاب

شایان ذکر است که استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب در همه روز های سال پیشنهاد می شود. این نکته را در خاطر خود داشته باشید که تاثیرات زیان بار اشعه آفتاب در همه روز های سال وجود دارند ولی استفاده از کرم های ضد آفتاب در روز های گرم و آفتابی تابستان ضرورت فراوان دارد.

SUN PROTECTION FACTOR  یا  SPF

Sun Protection  یا  SPF به معنای محافظت در برابر نور آفتاب است. SPF ها اغلب بازه ای بین ۲۵ تا ۱۰۰ خواهند داشت. این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که به منظور تاثیر گذاری هر چه بیشتر این کرم ها، بهتر است در طول روز آن را بر روی پوست خود تمدید نمایید. همچنین دقت داشته باشید که هر ضد آفتاب باید حداکثر هر ۳ الی ۴ ساعت تجدید شود.

 

طیف گسترده  BROAD SPECTRUM

SPF  به تنهایی در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب تعیین کننده نخواهد بود. اشعه نور خورشید به ۲ دسته UVA  و UVB تقسیم بندی می شود.
UVA فرابنفش ( A) این اشعه هیچ گونه سوختگی بر روی پوست شما عزیزان ایجاد نخواهد کرد ولی به علت نفوذ این اشعه به داخل پوست موجب ایجاد چروک، لکه و افتادگی آن خواهد شد.
UVB فرابنفش ( B) این اشعه سبب سوختگی پوست شده و فاکتور اصلی برنزه شدن می باشد. UVB عامل اصلی سرطان پوست به حساب می آید.

محافظت از پوست در برابر هر ۲ اشعه ضروری محسوب می شود. در نتیجه بهتر است به منظور محافظت صحیح از پوست از بهترین کرم ضد آفتاب با ویژگی BROAD SPECTRUM یا BROAD SPECTRUM UVA/UVB  استفاده کنید.

به منظور انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب، پوست خود را بشناسید

در ارتباط با این بخش باید این طور بیان کرد که افرادی که پوست چربی دارند بهتر است از ضد آفتاب هایی که بر پایه ژل و الکل هستند استفاده نمایند.
افراد دارای پوست خشک نیز می بایست ضد آفتاب هایی با پایه چربی انتخاب نمایند، همین طور افرادی که پوست حساس دارند و بیشتر در معرض مضرات قرار می گیرند حتما می بایست از ضد آفتاب های ویژه برای پوست حساس استفاده نمایند. خوشبختانه در سال های اخیر بهترین کرم ضد آفتاب مناسب با انواع پوست در بازار یافت می شود.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب، ضد آفتاب فاقد چربی یا  OIL FREE

در ارتباط با این نوع از ضد آفتاب ها باید توجه داشته که این دسته از محافظت کننده ها به صورت کامل فاقد چربی نخواهند بود ولی به علت چربی پایین بهترین گزینه برای افراد با پوست های چرب می باشند. به علت باز بودن منافذ در پوست های چرب استفاده از کرم هایی با چربی بالا موجب بروز جوش های سر سیاه خواهد شد، این دسته از افراد اغلب به علت بالا بودن چربی پوست و بروز آکنه قادر نمی باشند از این گونه کرم ها استفاده نمایند، ولی در سال های اخیر با عرضه این گونه محصولات که چربی پایین تری دارند، مشکل افراد با پوست چرب نیز به منظور استفاده از ضد آفتاب ها حل شده است. علاوه بر این فلوئید ضد آفتاب نیز گزینه مناسب دیگری برای این گونه افراد به حساب می آید.

 

بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای پوست خشک، ضد آفتاب ویژه پوست خشک  FOR DRY SKIN

جالب است بدانید که در واقع این دسته از ضد آفتاب ها برای آن دسته از افرادی که دارای پوست خشک هستند، بسیار مناسب تر خواهد بود. این کرم ها به علت داشتن پایه چرب و مرطوب موجب ایجاد رطوبت در سطح پوست می شود و علاوه بر محافظت از پوست در مقابل نور خورشید از خشکی بیش از حد پوست ممانعت به عمل خواهد آورد. در ضمن این افراد می توانند از محصولاتی نظیر لوسیون های ضد آفتاب نیز استفاده نمایند.

بهترین مارک ضد آفتاب برای پوست حساس، ضد آفتاب ویژه پوست حساس  FOR SENSETIVE SKIN

در این باره باید گفت که در حقیقت افرادی که پوست حساس دارند بهتر است بدون استفاده از کرم های محافظت کننده از منزل خارج نشوند. این دسته از افراد نیز قادر می باشند با خرید بهترین کرم ضد آفتاب ویژه پوست های حساس که در بازار موجود هستند، به سادگی از پوست خود محافظت کنند. این کرم ها در عین حال مرطوب کننده نیز بوده و از حساس شدن پوست جلوگیری می کنند. می توان گفت که لوسیون ضد آفتاب برای این دسته از افراد نیز مناسب به حساب می آید.

ضد آفتاب های ویژه کودکان

عکس ۲

استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان ۶ ماه به بالا نیز ضروری به شمار می آید. کرم های ضد آفتاب ویژه کودکان که در بازار وجود دارد متناسب با پوست حساس کودکان تولید و عرضه می شوند، SPF  این کرم ها اغلب ما بین ۱۵ تا ۳۰ بوده و دارای طیف وسیع می باشند. می بایست به این نکته بسیار توجه داشت که زمان تمدید این ضد آفتاب ها حداکثر هر ۲ ساعت می باشد.

ضد آفتاب ویژه آقایان

عکس ۳

این دسته از محافظت کننده ها متناسب با پوست آقایان طراحی و به بازار عرضه شده است. این کرم ها در واقع به سرعت جذب پوست می شوند و به همین علت موجب ایجاد حس سنگینی بر روی پوست نخواهند شد. این دسته از کرم ها هیچ گونه رد سفیدی بر روی پوست باقی نخواهند گذاشت. کرم های ضد آفتاب ویژه آقایان بسیار سبک بوده و حالت براق و چربی بر روی پوست ایجاد نخواهند کرد. این کرم ها از ایجاد سوختگی و لک و التهاب ناشی از اشعه های مضر آفتاب ممانعت به عمل خواهد آورد.

ضدآفتاب WATER PROOF  یا ضد آب

چنانچه جزو آن دسته از افرادی می باشید که در استخر فعالیت دارید و یا به شدت عرق می کنید، بهتر است که از کرم های ضد آفتابی که شامل خاصیت ضد آب نیز هستند، استفاده نمایید.
در انتهاب این بخش توجه کنید که نکته قابل توجه در این نوع از ضد آفتاب ها این است که فقط حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه در آب دوام خواهند داشت بنابراین ضروری است که بعد از این بازه زمانی دوباره تمدید شوند.

ضد آفتاب های رنگی

ضد آفتاب های رنگی مثل کرم های آرایشی دارای رنگ می باشند و افراد متناسب با سلیقه خود قادر هستند از این کرم ها استفاده نمایند.

نکته انتهایی به منظور خرید بهترین کرم ضد آفتاب این خواهد بود که در حین انتخاب آن ها می بایست به ترکیبات آن توجه شود، ضد آفتاب هایی که دارای موادی همانند زینک اکساید، دی اکسید تیتانیوم و مکسوریول هستند انتخاب های بهتری می باشند. امیدواریم که از این مطلب کاربردی و جامع که به منظور راهنمایی شما عزیزان تهیه شده بود، نهایت استفاده رو برده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن