خرید از دیجی کالا

پرفروش ترین چرخ گوشت و راهنمای خرید بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار

پرفروش ترین چرخ گوشت ؟ راهنمای خرید چرخ گوشت بوش، پارس خزر، پاناسونیک

در ابتدا باید گفت که ما در این مطلب بنا داریم در خصوص پرفروش ترین چرخ گوشت و خرید چرخ گوشت با کارایی و قیمت مناسب در بازار صحبت کنیم، همانند ، چرخ گوشت پارس خزر و چرخ گوشت بوش و چرخ گوشت پاناسونیک و چرخ گوشت مولینکس و چرخ گوشت فیلیپس. همینطور در ادامه مطلب به بررسی انواع چرخ گوشت دستی و الکتریکی نیز بحث خواهد شد. معمولا در شرایط کنونی به علت تنوع در آشپزی و تزئیین سفره ها خانم های خانه دار و خوش سلیقه به این چنین وسایلی بسیار علاقه مندن و بسیار نیاز دارند که در آشپزخانه منزل بهترین مارک چرخ گوشت در اختیارشان باشد .

پرفروش ترین چرخ گوشت

انواع چرخ گوشت ساخته شده؟

شایان ذکر است که در بازار جهانی انواع چرخ گوشت طراحی و ساخته شده است از جمله؛ دستی و الکتریکی. البته در کشور خودمان نیز بیشتر خریداران از چرخ گوشت‌ های الکتریکی یا برقی استفاده خواهند کرد، چرا که چرخ گوشت ‌های دستی به شدت کنار گذاشته شده اند و در کشور هایی با قدرت خرید پایین ‌تر مانند کوبا، زیمباوه، کره شمالی و قسمت ‌هایی از روسیه مورد استفاده هستند. نخستین چرخ گوشت ‌های دستی موجب تولید سوسیس شد. اما چرخ گوشت ‌های برقی دارای مدل‌ های بسیاری هستند که انتخاب را برای کاربران به شدت دشوار تر کرده است. در این مطلب به نکات مثبت و منفی انواع چرخ گوشت خواهیم پرداخت تا خریداران به سادگی قادر باشند خرید چرخ گوشت مورد نیاز خود را انجام دهند. شایان ذکر است که چرخ گوشت ‌های صنعتی در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته نشده‌ اند.

در واقع بیشتر چرخ گوشت‌ های خانگی را از نظر وضعیت موتور و بدنه نسبت به یکدیگر می ‌توان به ۲ دسته عمودی و افقی تقسیم بندی کرد.

ویژگی های خرید چرخ گوشت خانگی مناسب

توان موتور

بهترین مارک چرخ گوشت میبایست قدرت موتور بالایی داشته و مجهز به سیستم چرخش معکوس باشد.

تعداد چرخ ‌دنده

شما عزیزان باید در حین خرید بهترین مارک چرخ گوشت الزاما به تعداد چرخ دنده ‌های دستگاه توجه کنید چرا که هر کدام بسته به نیاز کاربر کارایی خاصی را شامل می شوند.

در حقیقت چرخ گوشت‌ های خانگی را نباید به صورت مکرر روشن نگاه داشت و می باید بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه یک بار دستگاه خاموش شود. به همین خاطر باید در حین خرید چرخ گوشت به میزان قدرت و توان موتور توجه کرد. رکن مهم و اصلی کارایی یک چرخ گوشت توان و قدرت موتور آن به شمار می آید.

میزان صدا

میتوان گفتن که خرید انواع چرخ گوشت خوب باید صدای کمتری تولید کند. تولید نکردن آلودگی صوتی از مهم ‌ترین قابلیت های لوازم آشپزخانه خانگی است.

تیغه های متعدد و مختلف

چنانچه قصد ندارید ۱ غذاساز خانگی بخرید بهتر است به فکر خرید چرخ گوشت هایی باشید که تیغه‌ های متفاوتی دارند. تیغه‌ های سوسیس ساز، کبه ساز و دارا بودن رنده ‌های ریز و درشت و چیپسی از دیگر امکاناتی است که در خرید چرخ گوشت مناسب می ‌تواند دارا باشد.

لزوم خرید بهترین مارک چرخ گوشت خانگی چیست؟

الزاما حین خرید چرخ گوشت و جهیزیه و یا عوض کردن لوازم آشپزخانه به این موضوع فکر کرده ‌اید که چه برندی را تهیه کنید و یا برای پس انداز کردن پول خود از خرید برخی اقلام صرف نظر نمایید. شاید این سوال را از خود پرسیده باشید که خرید چرخ گوشت چه کارایی برای شما عزیزان به همراه دارد و یا هر چند وقت یک بار مورد نیاز خواهد شد و قادر میباشید از آن استفاده کنید.

میتوان گفت که بیشتر افراد تصور شان بر این است که از انواع چرخ گوشت تنها برای چرخ کردن گوشت گوساله، گوسفند و یا مرغ می ‌توان استفاده کرد ولی به غیر از این دسته از مواد می ‌توان انواع ماهی و یا سبزیجات را نیز با چرخ گوشت به قطعات کوچک ‌تر تقسیم نمود.

چنانچه به شیرینی پزی علاقه داشته باشید (به ویژه شیرینی ‌های کوچک) جهت ورز دادن خمیر بهترین راه ۲ یا ۳ بار چرخ کردن خمیر حاضر شده با چرخ گوشت است. این کار به شیرینی شما را بهتر ورز می‌دهد و خوش پخت ‌تر خواهد کرد.

و یا چنانچه جزو تعداد نفراتی هستید که علاقه دارید برای فصل زمستان خودتان ترشی ‌های مختلف بی اندازید، ۱ چرخ گوشت قوی می ‌تواند به شما عزیزان در پخت برخی از ترشی ‌ها کمک شایانی کند.

این نکته را یادتان نرود با خرید بهترین مارک چرخ گوشت مناسب قادر هستید به سادگی در خانه کالباس خانگی تهیه نمایید.

لازم به ذکر است که غیر از موارد بالا، خیال شما آسوده می باشد که گوشت و مواد غذایی خود را شسته شده داخل چرخ گوشت تمیز قرار می دهید و از مواد چرخ شده خود اطمینان خواهید داشت. چرا که بعضی از پروتئین فروشی ‌ها بر خلاف دستورات وزارت بهداشت، بهداشت و پاکیزگی را به خوبی رعایت نکرده و ممکن است گوشت نامرغوب و یا مخلوط به دست مشتری بدهند. در حقیقت با خرید چرخ گوشت خانگی از غذایی که مصرف می‌کنید، مطمئن هستید.

در واقعاز مهم ترین ملزومات خرید بهترین مارک چرخ گوشت می ‌توان به قدرت چرخ‌ کنندگی آن (بر حسب گرم در دقیقه)، سرعت چرخ ‌کنندگی (بر حسب دور در دقیقه)، نوع ولتاژ تغذیه (بر حسب ولت)، توان موتور (بر حسب وات)، و وزن دستگاه (بر حسب کیلوگرم) اشاره داشت.

نکات افزایش طول عمر چرخ گوشت

حتما حین خرید چرخ گوشت پول بسیاری بابت آن پرداخت می کنید حتی چنانچه بهترین مارک چرخ گوشت را خرید کرده باشید در جهت افزایش طول عمر دستگاه بهتر است از چرخ کردن سبزیجات و مواد آب ‌دار صرف نظر کرد چرا که احتمال نفوذ آب این مواد غذایی به داخل دستگاه و موتور اصلی هست و از طول عمر دستگاه کم خواهد کرد. بهتر این است که جهت خرد کردن سبزیجات از غذا ساز استفاده کنید.

بنابراین از هر بار استفاده از انواع چرخ گوشت، محفظه و تیغه‌ های داخلی دستگاه را به خوبی پاک کرده و اجازه ندهید ریز ترین موادی از گوشت یا چربی درون محفظه باقی بماند. چنانچه مواد غذایی داخل دستگاه بماند موجب زنگ زدگی و یا کند شدن تیغه ‌ها خواهد شد. پس برای درست کردن دستگاه و کارایی بیشتر مجبور به صرف هزینه‌ های مضاعف خواهید شد.

حین خرید چرخ گوشت دقت کنید تیغه ‌ها و صفحات برش درون آن ضد زنگ باشند. ضد زنگ بودن این قطعات مانع از زنگ زدن و فرسودگی آن ‌ها بعد از شست و شو خواهد شد.

در حین چرخ‌ک ردن گوشت، به آن پیاز اضافه نکنید. اضافه کردن پیاز امکان دارد باعث خرابی موتور گردد چرا که امکان نفوذ آب پیاز به درون دستگاه وجود خواهد داشت.

گوشت ‌کوب چرخ را هنگام چرخ کردن گوشت درون محفظه استوانه‌ ای قرار دهید تا از وقوع حوادث پیش ‌بینی نشده ممانعت به عمل آورید.

دقت داشته باشید چرخ‌ گوشت ‌هایی را انتخاب نمایید که تمیز کردن و شست و شوی آن‌ ها راحت و آسان باشد. به عنوان مثال چرخ گوشت بوش و چرخ گوشت پاناسونیک و چرخ گوشت مولینکس و چرخ گوشت پارس خزر و چرخ گوشت فلیپس و …

نوع آلیاژ تیغه چرخ گوشت بسیار حائز اهمیت است

میتوان اینطور عنوان داشت که تیز بودن تیغه‌ های چرخ‌ گوشت از اهمیت بالایی برخوردار است. چنانچه تیغه از آلیاژ نامناسب باشد و به اندازه کافی تیز نباشد موجب له شدن گوشت‌ در حین چرخ کردن خواهد شد و یا ممکن است تیغه آسیب جدی پیدا کند.

در واقع به ارتفاع مکانی که قصد دارید از چرخ گوشت روی آن استفاده کنید، توجه داشته باشید. اندازه مناسب چرخ گوشت و به اصطلاح خوش دست بودن آن برای شما عزیزان و آناتومی بدن شما می باید مورد توجه قرار گیرد.

هیچوقت چرخ‌ گوشت را بدون گوشت روشن نگاه ندارید. این عمل باعث می‌ شود تا دور موتور دستگاه بالا رفته و دما افزایش یابد و در نهایت فرسودگی قطعات موتور بیشتر شود.

بعد از تقریبا ۶ ماه استفاده، چرخ گوشت خود را به گارانتی جهت چکاپ تحویل دهید. از تیزی قطعات آن اطمینان حاصل کنید. هیچ وقت جهت تیز کردن قطعات دستگاه خودتان اقدام نکنید. امکان خراب شدن و شکستن تیغه ‌ها در این موارد وجود دارد.

نکته دیگر این جاست که شما می بایست حدالامکان گوشت مرغوب را مورد استفاده قرار دهید.

در واقع بهتر است گوشت کمی سرد و سفت شده باشد تا آسان ‌تر توسط تیغه خرد شود. دقت کنید که گوشت نباید یخ زده باشد. یخ زدگی گوشت حین چرخ کردن آن باعث تکه تکه شدن گوشت شده و به سادگی قابل چرخ کردن نخواهد بود.

پیش از استفاده از دستگاه درون آن را خوب تمیز کنید که گرد و خاک یا جانواران کوچک همانند سوسک، پشه داخل محفظه وجود نداشته باشد.

ویژگی های دستگاه چرخ گوشت یوزرفرندلی و یا به اصطلاح کاربرپسند

  • داشتن سینی گوشت و گوشت کوب
  • دارا بودن صفحه نمایشگر
  • بدنه قدرتمند و مستحکم
  • دارا بودن تیغه ‌هایی از جنس فولاد یا استیل ضدزنگ
  • دارا بودن محفظه سیم برق
  • داشتن روکش محافظ
  • پایه ‌های ضد لغزش هنگام انجام کار
  • سبک بودن دستگاه
  • طول سیم مناسب برای آسودگی هنگام انجام کار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن