خرید از دیجی کالا

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی فشار سنج عقربه ای بازویی دیجی کالا

در همین ابتدای مطلب باید اشاره داشته باشیم به این نکه که مطمئنا تمامی افراد با دستگاه های فشار سنج دیجیتالی یا ساده در مراکز درمانی و یا در منازل آشنا هستید و باید این نکته بسیار مهم را همیشه مد نظر خود داشته باشید که بالا رفتن بیش از اندازه فشار و یا پایین آمدن بیش از حد آن می تواند عوارض جبران نا پذیری را به همراه داشته باشد. در همین راستا در حقیقت داشتن یک فشارسنج در خانه می تواند سلامتی شما را تا حدود زیادی تضمین نماید. چنانچه یک فشار سنج مناسب را در منزل خود داشته باشید قادر خواهید بود بدون مراجعه به مراکز درمانی از میزان فشار خود مطلع گردید.

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی فشار سنج عقربه ای بازویی دیجی کالا

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی – پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران

جالب است این نکته را بدانید که در گذشته دستگاه های فشار سنج فقط در مراکز درمانی وجود داشت و کسی نمی توانست به تنهایی در منزل فشار خود را اندازه گیری نماید. در نتیجه افراد یا به عدد فشار خود توجهی نمی کردند و یا مجبور بودند هر بار به مراکز درمانی مراجعه کرده تا قادر باشند میزان فشار خود را اندازه گیری نمایند و یا حتی در منزل و با توجه به حدسیات خود فشار خود را تنظیم نمایند که این امر بسیار خطر ناک و در بعضی از مواقع امری کشنده به حساب می آمد و در واقع در تمامی این موارد ممکن بود سلامتی شخص را به خطر بیاندازد. در همین راستا ساخت فشارسنج دیجیتالی در دستور کار تولید کنندگان لوازم پزشکی قرار گرفت، فشارسنجی که بدون نیاز به مهارت خاص و به تنهایی بتواند مورد استفاده قرار گیرد و امروزه می توان گفت که هر شخصی می تواند یکی از آن ها را در منزل خود داشته باشد و هر زمان که نیاز به استفاده از آن داشت به راحتی از آن استفاده نماید.

در نظر داشته باشید که هم اکنون در بازار لوازم پزشکی و سلامت ۳ نوع فشارسنج موجود می باشد که در ادامه به ذکر و توضیح دادن هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

  • فشارسنج های پمپی یا عقربه ای
  • فشارسنج های جیوه ای
  • فشارسنج دیجیتالی

 

 

 

فشارسنج پمپی یا عقربه ای :

جالب است بدانید که هنوز هم بسیاری از افراد طرفدار پر و پا قرص این نوع از فشارسنج ها می باشند و در ضمن ادعا می کنند که این نوع از فشارسنج ها از دقت بالا تری برخوردار می باشند. البته منکر این قضیه نمی توان شد، بخاطر این که در مورد فشارسنج دیجیتالی امکان دارد عوامل زیادی مانند رطوبت هوا، ضعیف بودن باتری و مسائلی از این قبیل بر دقت این دستگاه فشارسنج اثر بگذارد ولی نمی توان گفت که  فشارسنج دیجیتالی ویژگی های کم تری نسبت به فشار سنج های پمپی دارا می باشند.

در واقع مشکلی که در فشارسنج های پمپی وجود دارد این می باشد که فرد به تنهایی قادر نخواهد بود فشار خود را با آن اندازه گیری نماید و نیازمند شخصی خواهد بود که تجربه کافی به منظور انجام کار با آن را داشته باشد. در این نوع از فشارسنج ها، عقربه بر روی صفحه مندرج به وسیله فشار هوا حرکت می کند و با توجه به اعداد موجود بر روی صفحه، مقدار فشار مشخص خواهد شد.

فشارسنج جیوه ای :

در ارتباط به فشار سنج جیوه ای باید به این نکته توجه داشت که در حقیقت این نوع از فشارسنج ها نیز از گذشته های بسیار دور در مطب ها و بیمارستان ها موجود بوده اند و میتوان گفت که مشکلی که این نوع از فشارسنج در مقابل دیگر فشارسنج ها دارند، شکستگی و پخش جیوه ای است که در داخل آن قرار گرفته است. البته این را هم در نظر داشته باشید که خیلی وقت است که دیگر از این نوع از فشارسنج ها حتی در مطب ها نیز استفاده نمی شود.

فشارسنج دیجیتالی :

در رابطه با فشار سنج های دیجیتالی نیز باید گفت که در واقع فشارسنج دیجیتالی از آسان ترین و کاربردی ترین فشارسنج ها به منظور مصارف خانگی می باشند. با داشتن این نوع از فشارسنج ها نه تنها به تجربه نیازی نخواهید داشت بلکه فرد به تنهایی نیز قادر است فشار خود را اندازه گیری نماید. این نوع از فشارسنج ها در ۲ نوع بازویی و مچی در بازار موجود هستند. از نظر مصرف کنندگان فشارسنج دیجیتالی، نوع بازویی با دقت بیشتری کار می کند.

در زمان خریداری کردن فشارسنج دیجیتالی به چه نکاتی توجه نماییم :

بودجه در نظر گرفته شده به منظور خرید فشارسنج دیجیتالی :

در این باره باید عنوان داشت که تفاوت قیمت در فشارسنج دیجیتالی به انداه ای نخواهد بود که به منظور خرید آن ها ما را دچار تردید و یا مشکل شوید. پس تلاش داشته باشید در ابتدا قابلیت هایی را که نیازمند آن هستید مشخص کرده و در ادامه فشارسنج دلخواه خود را انتخاب نمایید.

حافظه فشارسنج دیجیتالی :

امر دیگری که باید به آن هنگام خرید توجه داشت موضوع حافظه فشار سنج های دیجیتالی است که باید در رابطه با آن این طور گفت که در واقع حافظه در فشارسنج دیجیتالی از جمله مواردی است که توجه به آن در هنگام خرید بسیار مهم است و در این نوع از فشارسنج ها با بررسی اندازه گیری های قبلی خواهید توانست از میزان فشار خود در طول مدت معینی با خبر شوید. تلاش داشته باشید فشارسنجی را انتخاب نمایید که حداقل تا یک ماه اطلاعات شما را ذخیر نماید. در بعضی از فشارسنج ها نیز امکانی قرار داده شده است که به شما عزیزان میانگینی از نتایج گرفته شده در طول زمان معینی را خواهد داد که این موضوع با استقبال خوبی در هنگام ارائه، از سوی مخاطبان همراه شد.

اندازه کاف دستگاه فشارسنج :

شایان ذکر است که کاف در دستگاه فشارسنج به بخشی اطلاق خواهد شد که به وسیله آن فشارسنج به بازو یا مچ شما متصل شده و اندازه گیری را انجام می دهد. در صورتی که این قسمت از فشارسنج دارای اندازه درستی نباشد، امکان دارد اعداد دقیقی را نمایش ندهند. در بعضی از کاف ها ویژگی ۳۶۰ درجه قرار داده شده است. در حقیقت این قابلیت موجب افزایش دقت فشارسنج خواهد شد، به این صورت که در تمامی نقاط کاف سنسور های اندازه گیری کننده فشار موجود می باشد در نتیجه فرقی نمی کند که فشارسنج را از کدام جهت بر روی بازوی خود ببنید.

باتری فشارسنج :

اطلاع از میزان دوام و عمر باتری در دستگاه فشارسنج بسیار حائز اهمیت خواهد بود. تلاش داشته باشید تا  فشارسنجی را انتخاب نمایید که دارای باتری قابل شارژ باشد. نداشتن باتری موجب خواهد شد تا برای اندازه گیری فشار خود به پریز برق نیاز داشته باشید، در نتیجه دیگر قادر نخواهید بود آن را به هر جایی با خود حمل کنید.

قابلیت تشخیص آریتمی :

در رابطه با ویژگی تشخصی آریتمی باید عنوان داشت که در فشارسنج های جدید تر امکانی تحت عنوان تشخیص آریمتی قرار داده شده است که در واقع آریتمی به معنی تپش نا منظم قلب می باشد. جالب است بدانید که در این فشارسنج ها در صورت وجود آریتمی، علامتی بر روی آن پدیدار خواهد شد که به حالت چشمک زن در خواهد آمد و به منظور اندازه گیری دقیق فشار می بایست چند دقیقه استراحت کرده و دوباره اندازه گیری را انجام دهید. در انهای این مقاله باید گفت که این نکته را مد نظر داشته باشید که در واقع وجود این قابلیت ضربان نا منظم قلب شما عزیزان را نشان می دهد و در صورت ادامه می بایست به پزشک معالج خود مراجعه فرمایید تا دچار هیچ گونه مشکلی در این خصوص نگردید. امیدوارم که از ایم مطلب راهنما و کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشیم با نکات و مواردی که در خصوص دستگاه فشار سنج عنوان کردیم به شما عزیزان در زمان خرید این محصول کمک کرده باشیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن